Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wg mnie nie warto :) :) - mam podobny dylemat z Lumie 920 :) - też mi brakuje Glance Screen.

 

Po za tym pojawią się flagowce z Windows 10 - a przecież Lumia 1020 nadal ma rewelacyjny aparat, jest szybka, płynna. lepiej poczekać na nowe modele.

 

I na koniec ciekawa informacja :

 

Na MS WinHEC - pokazano  ZTE Nubia Z9 - z Windows 10 ma świetne parametry :

 

Snapdargon 810, Pamięć Wewnętrzna 32 GB, 3 GB RAM, Ekran 5.2 cala Full HD, Tylni Aparat 16 MPix, Przedni Aparat 8 MPix

 

Zwróćcie uwagę na przycisk pod ekranem - stylizowany na Cortanę - moim zdaniem telefon wygląda bardzo fajnie :) 

 

Tu Macie link - niestety "krzaczkowy" : http://news.mydrivers.com/1/401/401731.htm

Edytowane przez Ravir
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

david87-87 - kiedyś sam się nad tym zastanawiałem, baaaa, nawet kupiłem 930. Ale jak się okazało zaraz ją odprzedałem:

- DUŻO gorsze zdjęcia

- brak GlanceScreen

- bateria krócej trzymała

- grzała się będą powodu

 

Szybsza i wiedzy ekran z FHD nic poza tym.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

eVerest - Xiaomi ma OGROMNY rynek w Chinach - a jak będzie duża sprzedaż telefonów z Windows 10 - to system będzie znacznie atrakcyjniejszy dla tworców aplikacji. :) I Wszyscy na tym skorzystamy.

 

O to chodzi - bo Xiaomi nie kupię bez oficjalnego serwisu i dystrybutora w Polsce :) 

Link to post
Share on other sites

Do niedawna codzienne hejty na chińskie telefony, a po informacji o WP na chińczyki - zainteresowanie i podziw. Coś tu jest nie tak - albo jesteście kobietami, zmienne niczym pogoda ostatnio, albo coraz bardziej przekonuje mnie to, że czytanie waszych bzdur, które wypisujecie w tym dziale jest idiotycznym zajęciem.

Edytowane przez SKOME
  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

david87-87 - kiedyś sam się nad tym zastanawiałem, baaaa, nawet kupiłem 930. Ale jak się okazało zaraz ją odprzedałem:

- DUŻO gorsze zdjęcia

- brak GlanceScreen

- bateria krócej trzymała

- grzała się będą powodu

 

Szybsza i wiedzy ekran z FHD nic poza tym.

Interesujesz się tak WP a nie wiesz, że denim rozwiązał 1/2 tych problemów(zdjęcia w gorszym świetle i grzanie się) i bateria lepiej trzyma na denimie. A mi tam Glance Screen niepotrzebny, wystarczy mi double tap to wake.

Edytowane przez Crout
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

david87-87 - kiedyś sam się nad tym zastanawiałem, baaaa, nawet kupiłem 930. Ale jak się okazało zaraz ją odprzedałem: - DUŻO gorsze zdjęcia - brak GlanceScreen - bateria krócej trzymała - grzała się będą powodu Szybsza i wiedzy ekran z FHD nic poza tym.

 

Interesujesz się tak WP a nie wiesz, że denim rozwiązał 1/2 tych problemów(zdjęcia w gorszym świetle i grzanie się) i bateria lepiej trzyma na denimie. A mi tam Glance Screen niepotrzebny, wystarczy mi double tap to wake.
zaktualizowałem go do DENIM, baaa... nawet do PfD go zaktualizowałem później więc z łaski swojej nie pisz że DENIM rozwiązał 1/2 tych problemów.

DENIM rozwiązał na 930-tce wiele problemów (których nie powinno być wcale we flagowym modelu od samego początku) i o tych problemach nie pisałem - jakbym jednak miał o nich pisać to wyglądałoby to tak:

- makabrycznie słaba bateria

- straszliwie przegrzewający się smartfon

- zdjęcia nie łapią ostrości

- Lumia Camera się wolno włącza

- same fotki są przejaskrawione i fiolet na nie wchodzi (z resztą fiolet na zdjęciach w mroku wciąż pozostał po aktualizacji do DENIM)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam przed chwilą w końcu dostałem aktualizację do denim na L1020 i mam jeden problem gdyż przestało mi działać kreatywne studio. Gdy wchodzę przez sklep piszę że zainstalowana a gdy próbuję wejść wywala do pulpitu a odinstalować nie mogę bo nie mam go w programach w prawym ? menu. Co muszę zrobić ?

Link to post
Share on other sites

Po za tym pojawią się flagowce z Windows 10 - a przecież Lumia 1020 nadal ma rewelacyjny aparat, jest szybka, płynna. lepiej poczekać na nowe modele.

 

To prawda, mając Lumię 1020 nie zmieniałbym na 930. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że nowe flagowce będą kosztowały grubo ponad 2 tys. zł a za 930-tke zapłaciłem jakieś 3 tygodnie temu 1200 zł (nówka z salonu). Także różnica w cenie będzie naprawdę spora.

 

@ArioX

 

Nie bawiłem się Lumią przed Denim, więc ciężko mi porównać, ale na najnowszym sofcie telefon trzyma mi spokojnie 3 doby, przy włączonym LTE 24/7 i używaniem internetu w pracy. Pewnie jakbym na nim grał pół dnia, to bym go ładował codziennie, ale to chyba nikogo nie powinno dziwić w tych czasach. Czy się grzeje? Jest ciepły w dolnej części po dłuższej chwili użytkowania, ale noszę go w Nilkinie i nie odczuwam tego jakoś bardzo. Nawet mój Nexus 4 potrafił się bardziej nagrzać.

Link to post
Share on other sites
Ariox Ty jak widział byś przyszłą specyfikację Lumia 940? :) W sensie cała specyfikacja.

 

1. Strata energii na produkcję 940-tki moim zdaniem - raczej kierowałbym się w stronę 1040. Aparat w L1020 i możliwości manualego ustawiania jego parametrów to JEDYNA rzecz która rzuca na kolana i leje po mordzie iOS'a i Androida - Microsoft jak tego nie wykorzysta to będzie głupi(!).

 

Weźmy dla przykładu mnie - ciężko przejść z L1020 na coś z gorszym aparatem - i właśnie to jest obecnie JEDYNY powód dla którego nie mam androida czy iOS.

Swoją drogą po użytkowaniu L1020 powiem tak: Jakby mój smartfon miał mieć gorszy aparat niż w L1020 to mógłby wcale go nie mieć.

 

 

 

2. Więc opiszę jak bym widział L1040.

 

Ekran:

- 5" - FHD AMOLED - z funkcją GlanceScreen (!!!)

 

Bateria:

- niech i wsadzą tam nawet 4000mAH - nawet jakby miało to poszerzyć smartfona o 3-4mm - wolę już mieć większego klocka niż "półdniowe" dziadostwo do którego muszę w kieszeni nosić ładowarkę (kolega ma 1520 - bateria marzenie!, ale ja bym chciał coś nawet lepszego)

- niewymienialna bateria - żeby później nie chodziły po allegro fony z chińskimi podróbkami baterii, które będą pęczniały, puchły, a ostatecznie pękały i psuły smartfona (że o słabej żywotności nie wspomnę)

 

Aparat:

- 41Mpix jak w L1020 spokojnie wystarczy (może być nawet dokładnie taki sam)

- Xenon + LED flash

 

Procesor:

- coś energooszczędnego z mocą Snap.800 lub Intel x3 (nowe Qualcomm'a procesory się coś grzeją za bardzo, z drugiej strony Intel Z37xx dopiero w ostatnich seriach pozbyły się wad) - grunt żeby obsłużył:

* nagrywanie 60fps w FHD (lub lepiej w 4K)

* szybki zapis zdjęć (szybka "obróbka" zdjęć)

 

RAM:

- minimum 2gb, a może i 4gb (musi obsłużyć powyższe) - z resztą RAM'u nigdy nie jest za dużo

 

ROM:

- wystarczy 32gb

- slot na microSD (!!!) - nawet 2 sloty microSD by mogli dać

 

Inne funkcje:

- 3 klawisze dotykowe pod ekranem (nie na ekranie) i 3 po prawej stronie - czyli standard serii Lumia x20

- Gorilla Glass 3 lub 4

- dioda powiadomień (!) - mimo obecności GlanceScreen to jest świetny bajer - np w klawiszu "Logo Windows"

- gumowe nakładki na kantach lekko (np 2mm) wystające poza kontury smartfona - na wypadek mniejszych upadków

- USB OTG (a jakby dali pełny slot USB a nie mini/micro to bym się chyba zesrał ze szczęścia... tyle że to miejsce zajmuje - i to dużo... więc raczej szansy na to nie ma)

 

Mogłoby być, ale nie jestem do tego wybitnie przekonany:

- odblokowanie smartfona odciskiem palca

 

Co mi nie jest potrzebne:

- NFC (!) - NIKT z moich znajomych tego nie używa

- Ładowanie Qi (!) - które z resztą puki coś niszczy baterię przy dłuższym stosowaniu

 

Oprogramowanie:

- Windows 10 (w żadnym razie WP8.1)

 

 

 

Dodam od siebie jeszcze to, że wg mnie Microsoft powinien się skupić na 6 smartfonach - i tylko takie produkować w 1 wersji (niektóre w 2 wersjach - z dual-sim i z mono-sim), a nie w kilkunastu (jak ma to miejsce teraz):

- potężny high-end phablet z 41Mpix aparatem

- potężny high-end smartfon z 41Mpix aparatem

- mid-end phablet (2 wersje - dual i mono-sim)

- mid-end smartfon (2 wersje - dual i mono-sim)

- low-end phablet

- low-end smartfon

 

---== THE END ==---

 

 

 

P.S.1.

nikodem99:

- wyłącz/włącz smartfona - u mnie tak z Sygic jest (denerwująca nawigacja)

- jak nie pomoże to restart fona do ustawień fabrycznych (i tak ci się wszystko z OneDrive zsynchronizuje i nie zauważysz nawet że na nowo system postawiłeś) - przed tym warto backup zrobić ustawienia>kopia zapasowa>aplikacje i ustawiania>zrób zapis (jakoś chyba tak - z pamięci piszę bo fona mam piętro niżej)

- jak powyższe nie pomogą to Lumia Software Recovery Tool - i punkt za punktem cię jak po sznurku poprowadzi do wgrania systemu - zrób backup jak pisałem wyżej

 

P.S.2.

Amok2:

- a propos porównania L930 vs L1020 - kiedyś 2 fotki machnąłem w fajnych warunkach oświetleniowych - widać dobitnie różnice (zobacz np. czarnego VW Touran po lewej stronie zdjęć, albo na asfalt... w sumie to cokolwiek - wszędzie widać zdecydowaną wyższość L1020) - POWIĘKSZ fotki żeby zobaczyć dokładnie o co mi chodzi:

http://imagizer.imageshack.us/a/img673/6130/pH39er.jpghttp://imagizer.imageshack.us/a/img537/6501/boTRVP.jpg

Edytowane przez ArioX
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja tam wolałbym

 

5.5 cali full hd super amoled glance

intel atom z3580 2.2Ghz

Aparat 16mp

ram 3-4gb ddr4

pamięć ufs 2.0 64gb + slot micro sd 128gb

bateria minimum 3500 mAh

usb 3.1 - C zamiast micro usb.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@ArioX

 

To, że L1020 robi lepsze zdjęcia, nie powinno raczej nikogo dziwić. W końcu to największy atut tego telefonu.  ;)  Mnie się L930 podoba bardziej jako całość, chociaż L1020 też brałem jeszcze pod uwagę przy zakupie, bo ceny są stosunkowo atrakcyjne, ale ostatecznie padło na nowszy i generalnie wydajniejszy model. Na aparat nie narzekam. W porównaniu do Nexusa 4 z którego się przesiadłem, to niebo a ziemia.  :)

Edytowane przez Amok2
Link to post
Share on other sites

eVerest - poza aparatem mamy podobne wyobrażenie nt fona. Dziwi mnie tylko dlaczego MS tak długo czeka - mogliby przecież cos takiego już wydać na wp8.1 a później aktualizować po prostu.

Chyba że już całkiem się przestawiają na architekture x86 na Intel X3 - w sumie mądre posunięcie - zostaną przy jednym Windows (po drodze zabili już RT, WP7.x, WM6.x, zabiją też WP8).

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...