Skocz do zawartości

Corsair SP2500 czy Edifier S530D


Recommended Posts

Corsair:

- wzmacniacz klasy D,

- gó*****y filtr LC na wyjściu powyższego wzmacniacza,

- zasilacz impulsowy zasilający całość,

- brak wejścia cyfrowego.... wzmacniacz klasy D oraz jego sterownik zawarty w tych głośnikach posiada wejście S/Pdif ale idioci z Corsaira stosownych gniazd nie wstawili, bo i po co?

- subwoofer w obudowie band-pass,

- dziura wielkości stodoły w paśmie spowodowana właśnie powyższą budową subwoofera oraz małymi kolumienkami,

 

Mam wymieniać dalej jego wady? Czy może skończę na cenie - 1k pln za taki wynalazek. To tak jak z Z906. Chłam jakich mało a karzą nas ceną...

 

Edifier S530D:

http://article.tech-labs.ru/img/article/7375/DSC03213.jpg

 

Zasilacz impulsowy zasilający korsarze ma około 70-100 elementów. Na powyższym zdjęciu mogę na palcach jednej ręki wyliczyć elementy zasilające Edki.

1. trafo,

2. mostek prostowniczy z 8 diod,

3. kondensatory filtrujące - sztuk 4.

4. kondensatory odsprzęgające - sztuk 4.

 

Jak widać na powyższym zdjęciu, trafo jest podwójne. Niezależne zasilanie dla końcówek subwoofera i niezależne zasilanie dla końcówek od kolumienek.

Do tego końcówki to kości TDA7294 - w razie uszkodzenia koszt naprawy 10zł za element i 30-50 za lutowanie.

 

Spróbuj naprawić wzmacniacz klasy D w korsarzach. Do najprostszych rzeczy na świecie to nie należy a bez profesjonalnej aparatury podchodzić nie radzę. Skąd wiem? Bo Z906 mają dwie kości TAS5162 i mam 4 zestawy z uszkodzonymi końcówkami. Koszt jednego układu to 60zł i 100% pewności się nie ma czy po wymianie będzie OK.

 

2 lata gwarancji i jak sprzęt się sypnie to... kosz. Mowa o korsarzach.

Sprzedasz po gwarancji? cena poleci na łeb o 60% w dół.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

złapałeś mnie , w takim razie sprawy których jeszcze do końca nie ogarniam jak Wat i RMS,marketingowy wat etc etc zostawie ekspertom ; d 

 

Po prostu sugerowałem się tym że solo 7c ma 110 W RMS łącznie i podobno nie nadaje się do małych pokoi a Edifier pisze że ma 150 W rms w satelitkach i 150 w Subie, ale chyba wybrałem złe porównanie w takim razie. Jakbyś mi Lukson jakoś po krótce to wytłumaczył, żebym nie robił bałaganu na przyszłość to byłbym wdzięcznym. Chodzi o to że Solo7c to kolumny a Edifier to 2 satelitki +sub ?

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

Kupiłem te głośniki, wcześniej miałem Creative G500 i muszę Wam powiedzieć że większego postępu nie ma. W tej cenie oczekiwałem czegoś więcej. Zgadzam się z recenzją (innego polskiego portalu it) Wszystko gra dobrze, ale nie na 950zł. Jak bym miał wybierać drugi raz kupił bym Bose Companion. Większe wrażenie zrobiły na mnie plastikowe Z906. Chciałbym mieć możliwość porównania obu w jednym czasie.

Link to post
Share on other sites

Sorki.. zamyślony byłem. Kupiłem Edifier S530D. Jakiś czas temu miałem Z906 i pamiętam że zrobiły na mnie duże wrażenie. S530D jakoś mnie nie zaskoczyły.

Nie będę do końca obiektywny bo wszystkie głośniki zawsze automatycznie porównywałem do tego jak gra mi w aucie. Zmieniłem auto i sprzęt w jednym czasie. Teraz w aucie mam bardzo dobre nagłośnienie i zarówno w domu jak i w aucie mam takie same wrażenia. (nie wiem czy ktoś rozumie mój tok myślenia :rotfl: )

- Regulacja dźwięku dość uboga, nie mają zbyt wiele opcji.
- Słuchając ich mam wrażenie że  troszkę czegoś im brakuje, nie potrafię tego nazwać, nie jestem entuzjastom.
+ Bardzo dobra jakość wykonania
+ Czysty dźwięk przy dużej głośności

Edytowane przez game4you
Link to post
Share on other sites

jaka masz karte muzyczna u mnie na Creative Xfi graja wysmienicie.

 

S730 gra conajmniej o 100% glosniej i ma wiecej basu niz S530D dlatego jak masz kase to tylko S730 zjedza Z906 na sniadanie.

 

Bas jest naprawde super bylem na PGA i testowalem je conajmniej 30min lub wiecej czas szybko mijal a bylo wielu chetnych:)))

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...