Skocz do zawartości

Kurs Pythona dla bardzo początkującego.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Luki91,

Recommended Posts

Witam.

Niedawno postanowiłem nauczyć się jakiegoś języka programowania. Nigdy wcześniej nie miałem styczności z żadnym językiem. Wybór padł Pythona. I stąd moje pytanie: Jaki kurs tego języka (najlepiej w formie ebooka) polecacie? A może w ogóle ten język nie nadaje się na początek?

 

Z góry dzięki za pomoc  :)

Edytowane przez Jurand ze Spychowa
Link to post
Share on other sites

Najprościej chyba zacząć basiciem. Ja w wieku 7 lat już coś tam w nim umiałem.
Tam ogarniesz składnie i jest łatwy do zrozumienia. Potem C++ i tyle...

 

Polecam internet i stronę http://warsztat.gd/ Tam są artykuły, kursy i ogólnie mili ludzie.
Co do pythona to jakąś książkę mam ale nazwy nie podam bo nie pamiętam.

 

Popatrz w książkach wydawnictwa helion na pewno coś dla siebie znajdziesz

Link to post
Share on other sites

Najprościej chyba zacząć basiciem. Ja w wieku 7 lat już coś tam w nim umiałem.

Tam ogarniesz składnie i jest łatwy do zrozumienia. Potem C++ i tyle...

 

Polecam internet i stronę http://warsztat.gd/ Tam są artykuły, kursy i ogólnie mili ludzie.

Co do pythona to jakąś książkę mam ale nazwy nie podam bo nie pamiętam.

 

Popatrz w książkach wydawnictwa helion na pewno coś dla siebie znajdziesz

Tylko z tego co wiem, to chyba do basic potrzebny jest Visual Basic i w ogóle a ja chciał bym pisać na Linuksie. @up kursy inne niż po polsku nie wchodzą w grę ;)  Słyszałem że dobrą książką na początek jest też "Ukąś Pythona" ale jakoś nigdzie nie mogę jej znaleźć.

Link to post
Share on other sites

Witam.

Niedawno postanowiłem nauczyć się jakiegoś języka programowania. Nigdy wcześniej nie miałem styczności z żadnym językiem. Wybór padł Pythona. I z tond moje pytanie: Jaki kurs tego języka (najlepiej w formie ebooka) polecacie? A może w ogóle ten język nie nadaje się na początek?

 

Z góry dzięki za pomoc  :)

 

Musiałem :( Jeśli nigdy nie programowałeś to może java. 

Link to post
Share on other sites

No ja się nie znam oczywiście, ale czy Java nie jest trudniejsza od Pythona? Chce na początek nauczyć się czegoś prostszego aby się nie zniechęcić do programowania i potem uczyć się dalej. I tak jak już wspominałem, chce programować wyłącznie na Linuksie.

I sory za ten błąd ortograficzny  :(

Link to post
Share on other sites

Jeśli dopiero zaczynasz programować to pobaw się parę dni LOGO. Wygląda śmiesznie, ale pomoże Ci zakumać czaczę. Później wskoczyłbym na C. A potem, jak już się nauczysz dokonaj wyboru C++ lub C# albo Java. Ważne, nie za szybko. Wydaje mi się że rzucanie się od razu na Pythona to zbyt głęboka woda.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Jak już kiedyś pisałem, polecenie języka programowania to jak polecanie dziewczyny. Jednemu podoba się ta, drugiemu inna.

 

Python jest moim zdaniem łatwiejszy do nauki niż C, C++ czy java. Problem w tym, że...to jest dosyć specyficzny język. Pisze się w nim inaczej, a przez brak deklarowania zmiennych może nauczyć złych nawyków. Wg mnie to świetny język, ale nie na pierwszy raz z programowaniem. Do tego może być problem z polskimi materiałami i pomocą.

 

Na pierwsze kroki w programowaniu polecam C++ i książkę "Symfonia C++". Moim zdaniem nic nie jest lepsze na pierwsze kroki w programowaniu. Wykłada wszystko łopatologicznie, uczy dobrych nawyków, a sam język pozwala na naukę całkowitych podstaw programowania obiektowego, jak i programowania w ogóle. Jeden z najpopularniejszych języków, więc materiałów i pomocy w języku polskim ci nie zabraknie.

 

Dodam jeszcze, że jeśli chcesz w przyszłości programować coś na bardziej poważnie, to MUSISZ umieć angielski na poziomie przynajmniej średnim. Bez tego ani rusz, jak to mówią: angielski to język ojczysty informatyka.

 

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 4

Edytowane przez Luki91
Link to post
Share on other sites

Tu jest coś:

http://pl.wikibooks.org/wiki/Zanurkuj_w_Pythonie

 

Python to taki sobie pomysł na początek (chociaż lepsze to niż zaczynać od Basica, PHP albo Javy). Ten język jest bardzo wysokiego poziomu i czasami brak wiedzy o tym co się dzieje "na dole" może przysporzyć problemów. Z drugiej strony jest bardzo prosty, przyjazny i na pewno nie zniechęcisz się na początku, jak to czasem bywa.

 

W każdym razie, raczej to nie jest idealna droga, ale wydaje mi się, że możesz od niego zacząć. Ewentualne braki w niskopoziomej wiedzy możesz uzupelnić później.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...