Skocz do zawartości

Jaki zasilacz do tego configu


Recommended Posts

Witam. Jak w temacie, konkretnie zastanawiam się czy 500w czy 600w

 

Podaje config jeszcze nie mam calosci, ale powoli będzie.

 

Q9550 będzie kręcony do 3,6ghz myśle jak się uda.

P5Q Deluxe

8gb ram 800 lub 1066 mhz

ssd

hdd

grafika myśle cos pokroju 560ti to chyba max dla tego procka

 

Budżet okolice 300zł

Edytowane przez Chanel
Link to post
Share on other sites

Myślę, że już nawet coś >400W będzie odpowiednie, ale dla świętego spokoju weź sobie 550W. Będziesz miał spory zapas, gdybyś np chciał jakąś lepszą kartę władować. Jeśli koniecznie nie chcesz to wg mnie wystarczy tutaj z duużym zapasem 450W.

 

Jeszcze gdybyś mógł podać budżet, to może się coś dobierze konkretnego, bo póki co to jest jak rzucanie słów na wiatr :D

Edytowane przez Klikacz
Link to post
Share on other sites

Spokojnie wystarczy to:

http://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-deus-500w-psu-80plus-bronze-4xpeg-spc082-527959/

Uwierz mi, że nie warto przepłacać...chyba, że zdecydujesz się na zapasik w razie lepszego sprzętu w przyszłości, no to ten będzie w sam raz ;)

http://www.morele.net/zasilacz-xfx-core-550w-120mm-80-p1-550s-xxb9-379507/

Link to post
Share on other sites

 

Znaczy karte graficzną to max tu dam 560ti lub hd7850 i raczej juz tego configu nie będe modernizował bo już się nie da xd też tak myślałem własnie 500w konkretnie OCZ-ta modularnego 500w

Link to post
Share on other sites

Znaczy karte graficzną to max tu dam 560ti lub hd7850 i raczej juz tego configu nie będe modernizował bo już się nie da xd też tak myślałem własnie 500w konkretnie OCZ-ta modularnego 500w

 

Zgaduję, że myślałeś o tym: http://www.morele.net/zasilacz-ocz-modxstream-pro-500w-modularny-sli-psu-ocz500mxsp-eu-209575/

 

Trafiony wybór. Coś modularnego ode mnie jeszcze łap:

http://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-deus-m1-550w-psu-80plus-bronze-modular-4xpeg-spc088-584919/

I thermaltake w poprzednim poście.

 

Z tej trójki (TT,OCZ,Deus) wybrałbym Deusa. Bardzo dobry i chwalony przez wszystkich zasilacz, gdyby wyszły trochę wcześniej to też bym takiego sobie kupił (pospieszyłem się dosłownie o kilka dni :D )

Link to post
Share on other sites
Z tej trójki (TT,OCZ,Deus) wybrałbym Deusa. Bardzo dobry i chwalony przez wszystkich zasilacz, gdyby wyszły trochę wcześniej to też bym takiego sobie kupił (pospieszyłem się dosłownie o kilka dni :D )

Nie przez wszystkich. W 3 recenzjach zwracają uwagę na jego głośność.

Stwierdzenia recenzentów:

 

"Przede wszystkim trzeba wspomnieć o wentylatorze 120 mm, który przy średnim i dużym obciążeniu pracuje głośno".

"Głośny pod obciążeniem".

"Może byś słyszalny już przy średnim obciążeniu"

 

Recenzje pochodzą PcFoster, InfoBIT.pl, IThardware.pl.

 

Także z tym chwaleniem różnie bywa.

Może napisz co nie podoba Ci się w TT Smart se ? Jak się sprawuje itp.

Ja z tych zasilaczy jestem bardzo zadowolony.

Edytowane przez omar2033
Link to post
Share on other sites

Ale zauważ, że aby obciążyć zasilacz 550W to trzeba jednak trochę mocniejszego komputerka niż podany wyżej. Będzie sobie spokojnie po cichu pykał i może w cięższych przypadkach to będzie średnie obciążenie. Nawet moim komputerem z kartą która lubi zeżreć Watów nie będzie wysokiego obciążenia (tak jak i to ma miejsce teraz w TT).

 

Co do TT? Nic :D 3 tydzień u mnie i żadnych problemów,awarii hałasu (windforce 3x skutecznie zagłuszy nawet start odrzutowca  :rotfl: ), kable płaskie przez co montaż bardzo łatwy i przyjemny (bez gimnastyki) no i oczywiście modularny, dzięki czemu trochę miejsca się zaoszczędziło :P 

Link to post
Share on other sites

Chyba jednak się zdecyduje na Deus M1 poczytałem trochę i nie ma tragedii.

Bez sensu, tylko 2 lata gwarancji. Jak na zasilacz jest to karygodnie krótki okres. Generalnie ja bym z Deusem uważał, bo to tani chiński OEM i nie wiadomo jak będzie się sprawował po dłuższym użytkowaniu, a gwarancję ma po prostu bardzo krótką. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bez sensu, tylko 2 lata gwarancji. Jak na zasilacz jest to karygodnie krótki okres. Generalnie ja bym z Deusem uważał, bo to tani chiński OEM i nie wiadomo jak będzie się sprawował po dłuższym użytkowaniu, a gwarancję ma po prostu bardzo krótką. 

Dokładne - gwarancja akurat w zasilacz przydaje się niestety najbardziej.

Jeśli można należy wybierać te z jak najdłuższą gwarancją.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...