Skocz do zawartości

AMD Athlon X3 435 vs Intel Dual Core E6500


Recommended Posts

Krzysiek w tym wypadku ograniczeniem jest cena, i7 będzie wydajniejsze w to nie wątpię tylko ta cena...

Co wpływa na wydajność procesora - cache w mniejszym stopniu, taktowanie ilość rdzeni a także szyna w większym ale sama architektura też jest ważna a tego nie masz podanego, zresztą jakby nawet była opisana architektura to nie wiem czy ktoś by się połapał, który procesor jest szybszy bez jego testów.

Link to post
Share on other sites

Intel nie ma odpowiednika w ofercie. Moim zdaniem nie ma się nad czym zastanawiać.

1) 3 rdzenie, a nie 2.

2) Platforma AM3, więc już nowoczesne procesory i najnowsze pamięci. 775 już się skończyło, nic nowego nie będzie.

3) W grach to wszystko jedno jaki procek, w tych dwóch różnicy być nie powinno, raz na korzyść Intel, raz na korzyć Athlon. Z czasem Athlon będzie zyskiwał dzięki dodatkowemu rdzeniowi. W grach najwięcej i tak odwala grafika, więc olać procka.

4) We wszystkim innym co wspiera >3 wątki Athlon będzie lepszy.

5) Masz możliwość odblokowania pamięci cache i 4. rdzenia.

 

Ten Pentium to naprawdę dobry procek, ale nie ma argumentów przy tym Athlonie. A na wydajność składa się bardzo wiele czynników - taktowanie, architektura, cache. W tej kolejności raczej. Nie słuchaj się Krzyśka, bo jest ewidentnym fanbojem - zero obiektywizmu.

Link to post
Share on other sites

Przegłosowane na korzysc athlona ;). Tak jak na samym poczatku pisalem, bierz jego, nie zastanawiaj sie w ogole. Jakies mity o tym ze intel jest lepiej wykonany, "stabilniejszy" w ogole jakis bardziej wypasiony, włoz miedzy bajki. Takie rzeczy fanboye opowiadaja ;). Trzeba brac to co ma lepszy stosunek cena/wydajnosc i tyle. Tego x3 tez sobie spokojnie podkrecisz na 3,5 a wtedy PDC nie ma w ogole startu do niego.

Ja zauwayzylem duzy wzrost wydajnosci w GTA IV, a mialem poprzednio athlona II x2 podkreconego na 3,5, to i tak gorzej szedł w tej gierce niz moj x3 na 2,7 GHz. A takich gier bedzie coraz wiecej. Z kolei w grach ktore wykorzustuja tylko 2 watki, nie widze absolutnie zadnej roznicy.

Link to post
Share on other sites

No dobra, wszystko na korzyść Athlona ;)

 

Mam jeszcze jedno pytanie. O co chodzi z tymi bonusami w Athlonie? czemu w jednych można odblokować ten 4rdzeń i L3, a w innych nie? Czy to jest spowodowane? I czy sprzedawca ma pojęcie, które może posiadać ewentualne bonusy do odkrycia?

Link to post
Share on other sites

Odblokowanie bonusów zależy głównie od szczęścia. Każdy X3 ma zablokowany jeden rdzeń a niektóre mają też zablokowane L3, zależy od tego na jakim rdzeniu są oparte. Jeśli na Propusie to odblokujesz tylko zablokowany rdzeń bo fizycznie nie posiada on pamięci L3. Przy odrobinie szczęścia trafi Ci sie przyblokowany Phenom X4 (Deneb) z L3 ;)

Link to post
Share on other sites

nawet jak Athlona wykręcisz i Intela tak samo to i tak intel wygra ;) ja kupiłem teraz E6500 za 279zł i nie żałuję ;)

Po pierwsze dorośnij. Po drugie to że ty go kupiłeś i działa(o kurcze!) to nie znaczy że jest najlepszy na świecie. Muszę Ciebie zmartwić - Athlon II x3 bije na głowę tego intela.

 

I jeszcze jedno:

Taka mała prośba. Z całym szacunkiem, jeżeli nie masz pojęcia to proszę się nie wypowiadać

Dodam także iż postaram się o ostrzeżenie dla Ciebie za stronniczość i polecanie produktów według własnego "widzimisię". Jeśli ty utopiłeś pieniądze w nieopłacalnym procesorze to nie namawiaj do tego kogoś innego!

__________________________________________________________________________

 

Athlon będzie znacznie wydajniejszy we wszystkich aplikacjach które potrafią wykorzystać więcej jak dwa rdzenie(np. prog. graficzne, GTA IV itd.). Będzie wręcz marginalnie wolniejszy w tych wszystkich które obsługują do dwóch rdzeni. Jednak co to za program graficzny który nie potrafi rozłożyć obciążenia na więcej jak dwa rdzenie? Do tego spokojnie, w pełni płynnie obsłuży każdą grę wykorzystującą dwa wątki.

 

Wybór jest bardzo prosty - Athlon. Do wyżej wymienionych plusów można doliczyć:

+nowsza platforma (wciąż rozwijana (procki X6!)),

+tańsze płyty względem tego co oferują (np. http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=20891)

 

Do minusów możemy zaliczyć jedynie wyższy pobór prądu w przypadku AMD.

__________________________________________________________________________

Proszę mi nie zarzucać stronniczości, polecam to co jest najbardziej opłacalne. Nieraz polecałem zestawy na Core i5.

Jeszcze nie tak dawno temu (przed Athlonami II) Intel w tym przedziale cenowym praktycznie nie miał konkurencji(patrz E5200 + P31).

Link to post
Share on other sites

@19arek93

nie napinaj się tak,ja się kłócił nie będę i jeszcze o takie pierdoły. Masz racje przeczytałeś może więcej PC formatów i wiem że się znasz ale sam może dorośniesz i nikogo nie będziesz obrażał. Po to jest forum, żeby każdy wypowiedział się co myśli, aczkolwiek jeśli Ci przeszkadzam to nie czytaj moich postów ;)

Link to post
Share on other sites

Nie czytam czasopism komputerowych już od dawna.

Nie chciałem Ciebie obrazić, ale widząc że polecasz coś (bez podania sensownych argumentów :!;) aż ciśnienie skacze. Wyobraź sobie że ktoś kto kupuje sprzęt odkładał na niego długo i chce kupić jak najlepiej. Po co polecać coś co praktycznie pod każdym względem ustępuje konkurencji?

 

I wybacz, na forum nie chodzi o to by "każdy pisał to co myśli", ale o to by pisać sensownie, używać argumentów i przedstawiać fakty. Na tym właśnie polega dyskusja i nie toleruję wciskania produktu za ciężkie pieniądze, gdy można kupić o wile lepiej. Przymknąłbym oko gdyby chodziło o wybór darmowego programu, ale tuta chodzi o prawdziwe pieniądze na które ktoś ciężko pracował.

Link to post
Share on other sites

Nie no, dajcie spokój Krzyśkowi. Po prostu wyraził swoją opinię i biorę to pod uwagę i dziękuję za wypowiedzenie się ;) Gdybym miał więcej pieniędzy na części bez zastanawiania się bym wziął Intela, ale tak się składa, że budżet troszki ograniczony i wezmę najprawdopodobniej X3.

 

Jeżeli chodzi o ten topic to wydaję mi się, że w tej konfrontacji wygrał X3, prawie jednogłośnie. Myślę, że mod może się powoli szykować do zamknięcia tego topico, oraz wydaje mi się, że ten temat zasługuje na wyróżnienie, bo to naprawdę dobry poradnik dla osób w mojej sytuacji. Mam jeszcze jedno pytanko, tak żeby wszystko dopiąć na ostatni guzik. Jaką tanią i dobrą płytę polecacie? Brać więcej DDR2 czy mniej DDR3?

Link to post
Share on other sites

Tylko że dobra płyta pod AM3 kosztuje 300zł a pod 1156 można kupić już za 350zł. Pod intela zawsze były wydawane lepsze chipsety i płyty, no nie wiem bo nie które z 775 są lepsze niż na AM3.

Intel "optycznie" wydaje się szybciej działać i widocznie jest droższy bo jest wydajniejszy ;)

 

 

to zamiast modzić z jakimś 3 rdzeniowy prockiem to już lepiej wziasc na raty X4 620 za te 340zł ;)

Link to post
Share on other sites

i widocznie jest droższy bo jest wydajniejszy :rudolph:

To że procesor jest droższy to żaden argument. Droższy nie znaczy szybszy.

 

Intel "optycznie" wydaje się szybciej działać

Porównywałeś obok siebie komputery na obu platformach z takimi samymi podzespołami, oprogramowaniem, monitorami postawione obok siebie?

 

Pod intela zawsze były wydawane lepsze chipsety i płyty, no nie wiem bo nie które z 775 są lepsze niż na AM3.

Podaj przykład, uzasadnij.

Link to post
Share on other sites

W tej cenie na DDR3 można kupić dwie ciekawe płytki: Asrock M3A770DE i MSI 770-C45. Obie nieźle wykonane, O/C takie jak na innej dobrej, ale nieco obecnie za drogiej Gigabyte GA-MA770T-UD3P. W przypadku ASrocka zdarzały się modele z niesprawną dźwiękówką, ale biorąc pod uwagę cenę i możliwości warto zaryzykować.

 

Przy okazji masz recenzje obu płyt:

http://pccentre.pl/article/show/MSI_770_C45/id=17278

http://pccentre.pl/article/show/ASRock_ ... 374;page=1 - ocena wyższa niż Gigabyte Ga-MA770T-UD3P :rudolph: a cena 80 zł niższa.

Link to post
Share on other sites

Dziś przeczytałem dosłownie kilkanaście recenzji wielu płyt ponieważ ojciec zmienia platformę. Krótko - obie płyty zaproponowane przez Lorduś'a są faktycznie godne polecenia.

Link to post
Share on other sites

Przy czym warto wspomnieć, że M3A770DE słabo wychodziło max HTT na niektórych zagranicznych portalach, ale zaznaczali w recenzjach, że nie mieli czasu na szukanie maksimum. A z tego co widzę na necie, to jednak spokojnie ponad 300MHz robi.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...