Skocz do zawartości

AMD Athlon X3 435 vs Intel Dual Core E6500


Recommended Posts

Witam!

 

Mam około 270zł na procesor i z tego co ogólnie czytałem recenzje i testy znalazłem te dwa procesory, które są w bardzo podobnej cenie. A teraz pytanie do ekspertów.. Który z nich wydajniejszy? jeżeli amd,intel to dlaczego? co sprawia tą różnice? Jakie aplikacje, gry obsłużą te procesory, a jakie nie? I jaką płytę główną do nich polecacie? Myślę, że dużo ludzi jest w podobnym dylemacie, także interesują mnie tylko i wyłącznie wyczerpujące wypowiedzi.

 

A może są jakieś inne procesory w tej samej cenie godne polecenia? proszę wszystko napisać :P

 

Taka mała prośba. Z całym szacunkiem, jeżeli nie masz pojęcia to proszę się nie wypowiadać :P

Link to post
Share on other sites

Pamiec RAM juz masz? Ja bym wzial athlona, zawsze to rdzen wiecej, a to sie coraz bardziej przydaje. do tego ladnie sie kreci, mozna odblokowac dodatkowy rdzen i cache L3 przy odrobinie szczescia. Oprocz tego procek jest dosc wydajny, platforma AM3 troche nowoczesniejsza niz LGA 775.

Co do płyty, to wez gigabyte 770T-UD3, dosc tania i dobra.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za szybką odpowiedź. Z jednej strony Intel - jakość, z drugiej strony AMD - wydajność. Ciężko cokolwiek zdecydować :P Właśnie dlatego założyłem ten temat.

 

Nad pamięcią właśnie też się zastanawiam. Mam trochę ograniczony budżet i nie wiem czy brać 1GB DDR3 czy 2GB DDR2.

 

Wszystko inne posiadam. Zastanawiam się też czy mój Chieftec da radę z taką konfiguracją sprzętową. Dokładnie mam taki: http://www.allegro.pl/item965381910_zas ... t_wwa.html

Link to post
Share on other sites

Również polecam Athlon X3 - coraz więcej gier robi pożytek z trzeciego rdzenia, a sam procesor nieźle się podkręca. Również większość aplikacji lepiej radzi sobie na Athlonie X3. można by spróbować coś sklecić Co do płyty to ja polecam Asrock M3A785GXH/128 lub tańsze MSI na chipset 770 (770-c45 i g45).

Link to post
Share on other sites

ja wybrałem właśnie E6500 :P piszecie o nowoczesności która nie idzie z wydajnoscia, ja szczerze już bym się nie pchał w athlony :P jak brać coś z AMD to phenoma za 500zł, bo niżej się nie opłaca :D

 

z tego co próbowałem na boxie to na 3.5GHz chodzi bez zmiany napięcia :>

Link to post
Share on other sites

jak brać coś z AMD to phenoma za 500zł, bo niżej się nie opłaca

To właśnie te drogie są mniej opłacalne :P

Np różnica wydajności w grach między Athlonem X2 250 za 200zł a Phenomem X2 550 za 300zł jest niewielka. Na pewno nie tak duża aby warto było dopłacać 50% ceny

 

asc88 napisz jakie części już masz, co chcesz kupić, i ile masz na to kasy.

Link to post
Share on other sites

"Athlon X2 250 za 200zł" gdzie takie coś masz,nówki 240 stoją po 210zł ( i wysyłka)

A sory pomyliło mi się. Chodziło właśnie o X2 240 :D

 

 

na Athlonie II X2 240 z GTS 250 jest 11800pkt w 3dmarku 06, tyle to ja na 9600GT mogę wyciągnąć

No nie dziwne zważywszy na to jaki masz procesor - Intel Core i7 980X@5GHz :P:D:P
Link to post
Share on other sites

Mam na płytę główną, procesor i RAM około 500zł. Nie ukrywam, że potrzebuje taką konfigurację co pociągnie dosyć wymagające gry oraz programy graficzne.

 

Co powiecie o tym E6500? Czemu według Was jest wydajniejszy Athlon od tego Intela? chodzi mi o konkretne fakty..

Link to post
Share on other sites

No spoko, mam rozumieć, że bez kręcenia Athlona Intel jest wydajniejszy od niego. A jeżeli odblokujemy rdzeń i L3 to jakim Intelom wtedy będzie dorównywał? Chodzi mi tak pi razy drzwi żeby określić..

Ja odblokujesz pamięć cache 3 poziomu i 4 rdzeń to zostawi Intela daleko w tyle szczególnie w programach i grach wykorzystujących więcej niż 2 rdzenie :P
Link to post
Share on other sites

Hehe, jak zwykle podział zdań :> Weź tu bądź mądry i wybierz coś sensownego ;P Ja zawsze byłem za Intelem i nigdy nie chciałem AMD, ale teraz budżet zmusił mnie do myślenia :P

 

A jak wygląda sprawa z kręceniem E6500? Czy jest to bezpieczne i czy aby na pewno to kręcenie będzie efektywne?

Link to post
Share on other sites

3dmark 06:

 

Athlon X2 5200+ 3125MHz (1MB L2)- coś koło 2365pkt

Athlon II X2 240 2800MHz (2MB L2)- 2400pkt

 

porównywałem te procesory :P

 

więc jaką tu widzicie wydajność,zrobili postępy :D:P

 

 

co do kręcenia to na 3.5GHz idzie bez zmiany napięcia, na low płycie z chipsetem G31 wykręcisz go bez problemu,na 333 masz już bodajże 3.6GHz

Link to post
Share on other sites

Hehe, jak zwykle podział zdań :> Weź tu bądź mądry i wybierz coś sensownego ;P Ja zawsze byłem za Intelem i nigdy nie chciałem AMD, ale teraz budżet zmusił mnie do myślenia :P

Ja bym na twoim miejscu wziął tego athlona x3, ponieważ wersja x2 jest porównywalna z PDC, a x3 jest jednak deko szybsze i na dodatek daje możliwość odblokowania pamięci l3 oraz dodatkowego rdzenia i tym sposobem dostajemy za pół darmo phenoma II x4 :P
Link to post
Share on other sites

http://nvision.pl/AMD-Athlon-II-X3-435- ... ls-16.html

http://nvision.pl/AMD-Athlon-II-X3-435- ... ls-15.html

http://nvision.pl/AMD-Athlon-II-X3-435- ... ls-22.html

e6500 na pewno szybszy niż e7500 nie będzie, a x3 435 ma sporą przewagę nad nim.

Krzysiek piszesz że później zmieni na i5, to pamięci i mobo też będzie musiał zmienić.

Link to post
Share on other sites

No tak, i pewnie tom's harware to totalne debile, że polecają Athlona X3 a nie Pentiuma E6500 w swoim "Najlepsze proce do gier". Tak na szybkiego popatrzyłem na testy, ale większość z nich odbywała się na grach,które z 2 rdzeni porządnie korzystały, a reszty nie zauważyły :P Poza tym testy gier przeprowadzane są na potężnych GPU, a na przykładowym HD5770 w Crysys nie będzie różnicy między Pentiumem, Athlonem a nawet Phenomem, bo w grach liczy się głównie karta graficzna.

 

I nie bój się Krzysiek, za chwilę twój Pentium wykręcony nie da rady Athlonowi, bo 3 rdzeń da więcej niż lepsza architektura. Wystarczy wspomnieć jak pięknie Metro2033 obciąża rdzenie :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...