Skocz do zawartości

GTX 770 od którego producenta


Recommended Posts

Najcichszą 760-tką jest Gigabyte WF3. Samo chłodzenie do najcichszych nie należy, ale biorąc pod uwagę, że ta karta w stresie osiąga 60*C, można ustawić wentylator przykładowo na 38% obrotów (do 40% obrotów WF3 jest praktycznie niesłyszalny) i wtedy karta nie osiągnie nawet 65*C, co jest temperaturą meega niską.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

generalnie GTX660 i GTX760 to karty z dwóch różnych półek wydajnościowych i cenowych więc lepiej jednak podaj nam budżet. W przypadku GTXa660 najcichsza jest wersja od Asusa (minusem jednak jest ich serwis) - http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_660_przeglad_modeli_niereferencyjnych?page=0,16

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Panowie nie mam limitu jeśli chodzi o budżet. Chce kupić kartę która przy danej temperaturze rdzenia będzie najcichszą konstrukcją. Pod uwagę brałem GTX660 i GTX760, bo jeszcze nie wiem na którą się zdecyduje.

- kupowałbym GTX660 to jaki producent oferuje najcichsze chłodzenie przy temperaturze rdzenia np. 60 stopni?

- kupowałbym GTX760 to jaki producent oferuje najcichsze chłodzenie przy temperaturze rdzenia np. 60 stopni?

 

Według Kz3Ko. najcichszym GTX760 jest wersja od Gigabyte z chłodzeniem WF3.

Według R-Koniu najcichszym GTX660 jest wersja od Asus z chłodzeniem DirectCU II.

No i tylko o to mi chodziło. Fajnie jeszcze jak by ktoś znał jakieś linki do testów głośności, ale takich mierzonych, a nie na oko :).

 

Powiedzcie mi jeszcze tylko czy mając kartę Gigabyte i Asusa mogę ręcznie dowolnie jak tylko chce regulować obroty wentylatorków? Ustawie obroty na 20% to szybciej wentylatorki nie będę się kręcić nawet jak karta będzie miała już 90 stopni?

 

@Diakon166 faktycznie GTX 660Ti od Asusa jest wart zainteresowania w tej cenie. Mocno spadły GTX660Ti :)

 

Edit:

- domyślam się, że najcichszym GTX660Ti jest wersja od Gigabyte z chłodzeniem WF3, a w walce Gigabyte WF2 i Asus DirectCU II wygrywa Asus. Zgadza się? :)

Edytowane przez AndreoKomp
Link to post
Share on other sites

Co do 760-tki to proszę: http://www.guru3d.com/articles_pages/geforce_gtx_760_gigabyte_windforce_review,7.html

Co prawda DCUII ma tyle samo DB, i także w praktyce może być porównywalna, ale temperatury ma wyższe. Wedle uznania w Gigabajcie skręcisz wentylatory na ~35% i cisza jak makie zasiał. 

 

Co do ustawienia wentylatorów. Możesz ustawić ręcznie, na stałą wartość (i w przypadku 760-tki poleciłbym ustawienie stałych 35%) lub możesz ustawić własną krzywą wentylatorów. Tzn. ustawiasz przy jakich temperaturach, na jakich wartościach będzie chodził wentylator. Możesz to zrobić na każdej karcie.

 

Co do 660-tki Ti nie wiem jak tam z WF3, ale na gur3d DCUII osiąga w stresie 60 stopni(!) a różnica w głośności pomiędzy Idle a Load to 1dB(!). Dla przykładu w 760-tkach jest to w Asusie i WF3 2dB. W sumie to ja na Twoim miejscu bym wziął 760-tkę od WF3.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

W rzeczywistości musiałbyś mieć ucho 5 centymetrów od skrzynki, żeby stwierdzić która jest głośniejsza. Pomiędzy DCII a WF3 można postawić znak równości ;)

Mi się trafiła np.: 760-tka, która wcale nie była chłodna. Nadal mają problemy z tą drugą rewizją...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...