Skocz do zawartości

Problem z płytą MSI G43 gaming


Recommended Posts

proponuję wymianę pasty a co do płyty to w UEFI jeśli wyłączysz automata na zakładce oc i ustawisz odpowiednie napięcie to na 100% temperatura zejdzie ;)

Właśnie problem w tym, że się nie da, bo nie ma opcji ręcznego regulowania napięciem. A zakładka my oc gene, gdzie w necie takei opcje widziałem jest pusta. Nie wiem o co chodzi :)

Link to post
Share on other sites

Miałem takie same przeboje z prockiem jak Ty tylko, że dotyczyło to Phenom II X4 965 Black Edition ludzie na forum pisali mi to sasamo, co Tobie cudowałem z pastami, zmieniałem chłodzenia a nawet całą obudowę, dodawałem kolejne wentylatory i nic to nie pomagało Phenom II X4 965 Black Edition grzał się do 78 stopni C (AMD na stronie podeje że max to 62 stopnie C). Miałem pewnie pecha i trafiła mi się wadliwa sztuka procka, który grzał się okrutnie nawet jak obniżyłem mu napięcie. Widzę, że teraz Ty cierpisz i masz identyczny problem, co ja tylko, że z procesorem Intela. Jedyne, co mogę Ci jeszcze poradzić to sprawdź czy foli nigdzie nie ma ani na procku ani na chłodzeniu, zerknij też czy czasem blaszka, w której jest schowany procesor nie jest krzywa i równo styka się z schłodzeniem może jest źle dociśnięte. Jeśli to nie pomoże możesz jedynie sprzedać tego procka i kupić coś innego niestety na gwarancji Ci tego nie uwzględnią odeślą Ci procka z adnotacją żebyś zainwestował w lepsze chłodzenie. Przykra sprawa, ale jeśli masz podobnego babola z procesorem nic już z tym nie da się zrobić a sam procek bardzo szybko Ci padnie. Na pocieszenie mogę dać, że ostatnio widziałem, że w komentarzach nowego i7 4770 na stronie sklepu jeden z użytkowników skarżył się na ten sam problem i nic nie wskórał sam zobacz http://www.arest.pl/produkt/Procesory/1,2,,,0,0,0,,/37728/INTEL-CORE-i7-4770-3-40-GHz-turbo-3-90-GHz-x4-8-8-MB-84W-HD-4600-BOX-s-1150/

 

A inni mają ten sam procesor i są zadowoleni nie zgłaszają żadnego problemu z przegrzewaniem się procesora. Procesory podobnie jak karty graficzne mogą trafić się felerne i nie jest to istotne czy będzie to AMD czy Intel taki czy śmaki z niskiej czy wysokiej półki cenowej jak trefna sztuka się trafi to umarł w butach.

Edytowane przez azgan
Link to post
Share on other sites

Miałem takie same przeboje z prockiem jak Ty tylko, że dotyczyło to Phenom II X4 965 Black Edition ludzie na forum pisali mi to sasamo, co Tobie cudowałem z pastami, zmieniałem chłodzenia a nawet całą obudowę, dodawałem kolejne wentylatory i nic to nie pomagało Phenom II X4 965 Black Edition grzał się do 75 stopni C. Miałem pewnie pecha i trafiła mi się wadliwa sztuka procka, który grzał się okrutnie nawet jak obniżyłem mu napięcie. Widzę, że teraz Ty cierpisz i masz identyczny problem, co ja tylko, że z procesorem Intela. Jedyne, co mogę Ci jeszcze poradzić to sprawdź czy foli nigdzie nie ma ani na procku ani na chłodzeniu, zerknij też czy czasem blaszka, w której jest schowany procesor nie jest krzywa i równo styka się z schłodzeniem może jest źle dociśnięte. Jeśli to nie pomoże możesz jedynie sprzedać tego procka i kupić coś innego niestety na gwarancji Ci tego nie uwzględnią odeślą Ci procka z adnotacją żebyś zainwestował w lepsze chłodzenie. Przykra sprawa, ale jeśli masz podobnego babola z procesorem nic już z tym nie da się zrobić a sam procek bardzo szybko Ci padnie. Na pocieszenie mogę dać, że ostatnio widziałem, że w komentarzach nowego i7 4770 na stronie sklepu jeden z użytkowników skarżył się na ten sam problem i nic nie wskórał sam zobacz http://www.arest.pl/produkt/Procesory/1,2,,,0,0,0,,/37728/INTEL-CORE-i7-4770-3-40-GHz-turbo-3-90-GHz-x4-8-8-MB-84W-HD-4600-BOX-s-1150/

Druga płyta główna podpowie :) Ale mam dziwne wrażenie, że jak znajde te ustawienia napięć to problem się rozwiąże.

Link to post
Share on other sites

Wymiana płyty głównej nic Ci nie da jak pisali moi przedmówcy jest to praktycznie nieprawdopodobne, ale jak masz nadmiar gotówki to wymieniaj.

 

PS. Masz podwójnego pecha, że wybrałeś płytę główną, MSI bo sprzęt robią fantastyczny, ale serwis mają do bani chyba najgorszy ze wszystkich istotnych producentów na rynku jak się coś popsuje zaczyna się dramat.

Link to post
Share on other sites

Możesz sprawdzić na innej , nigdy nie zaszkodzi przecież :) A to o czym pisał azgan to możliwe że uwalony czujnik temperatury pod IHSem kiedyś miałem to samo z Athlonem X2 5400+. Zmieniłem nawet chłodzenie na Pentagram Karakorum , który z powodzeniem chłodził mocniejsze procesory od Athlona i temperatury i tak przekraczały czasami 90C.

Link to post
Share on other sites

Możesz sprawdzić na innej , nigdy nie zaszkodzi przecież :) A to o czym pisał azgan to możliwe że uwalony czujnik temperatury pod IHSem kiedyś miałem to samo z Athlonem X2 5400+. Zmieniłem nawet chłodzenie na Pentagram Karakorum , który z powodzeniem chłodził mocniejsze procesory od Athlona i temperatury i tak przekraczały czasami 90C.

Jedno z dwóch. Procek albo płyta. Mnie tylko ciekawi czemu nie wyświetla się ta zakładka w UEFI my oc gene option

Link to post
Share on other sites

Spróbuj zaktualizować bios. Może coś pomoże :)

Nie moge jest najnowszy ;/ Ogólnie nie mam szczęścia do płyt głównych i sprzętu. Wcześniejsza- Asus P5E3 Deluxe nawet do domu nie dojechała a już poszła na gwarancje bo otworzyłem po zakupie i miała piny pogięte. :D Kupiłem też kiedyś używki RAM w dobrej cenie kingston predator na allegro. Predator to był jedynie radiator, natomiast w środku pamięci hynix przyklejone do radiatora taśmą obustronną do wykładzin. Spaliłem je nieumyślnie bo ustawiłem im napięcie 1.70 v a takty na 2133 a hynix maks mógł chodzić na 1.45v :D. Jak rozebrałem wszystkie to okazało się że niektórym w środku brakuje paru modułów. Facetowi założyłem sprawe w prokuratorze i sądzie cywilnym :) Generalnie mam pecha do sprzętów :D

Edytowane przez tobiasson92
Link to post
Share on other sites

Możesz sprawdzić na innej , nigdy nie zaszkodzi przecież :) A to o czym pisał azgan to możliwe że uwalony czujnik temperatury pod IHSem kiedyś miałem to samo z Athlonem X2 5400+. Zmieniłem nawet chłodzenie na Pentagram Karakorum , który z powodzeniem chłodził mocniejsze procesory od Athlona i temperatury i tak przekraczały czasami 90C.

 

To akurat łatwo sprawdzić, bo jak obudowa się mocno nagrzewa to już pierwszy sygnał, że coś jest nie tak wystarczy, że dotknie palcem chłodzenia na procesorze jak będzie gorące to bardzo źle, bo na tym procku powinien mieć max 40-60 stopni bez OC.

Link to post
Share on other sites

To akurat łatwo sprawdzić, bo jak obudowa się mocno nagrzewa to już pierwszy sygnał, że coś jest nie tak wystarczy, że dotknie palcem chłodzenia na procesorze jak będzie gorące to bardzo źle, bo na tym procku powinien mieć max 40-60 stopni bez OC.

Obudowa się nie grzeje, w obudowie też nie po sprawdzałem. ;/ Nie montaż chlodzenia, nie pasta. Zostaje procek albo płyta.

Link to post
Share on other sites

 Mnie tylko ciekawi czemu nie wyświetla się ta zakładka w UEFI my oc gene option

 

a nie jest tak ,że trzeba zainstalować w systemie CLICKBIOSII lub oc genie z płyty CD ,żeby się to odblokowało ?

lub jeżeli masz przycisk na płycie OC to go wcisnąć wcześniej ?

Link to post
Share on other sites

 

 

Mnie tylko ciekawi czemu nie wyświetla się ta zakładka w UEFI my oc gene option

Bo OC Genie jest w Control Center

 

http://jpghost.pl/pliki/1308/th_clickbios_1376646852.jpg

 

z77-g45 / ten sam CPU / BIOS 2.10 (28.02.2013) / ClickBIOS 1.0.117 zainstalowane i nie dotykane poza aktualizacja wersji programów, o które sam wołał. Może MSI LiveUpdate zainstaluj i ściągnij co on chce. 

Link to post
Share on other sites

Bo OC Genie jest w Control Center

 

http://jpghost.pl/pliki/1308/th_clickbios_1376646852.jpg

 

z77-g45 / ten sam CPU / BIOS 2.10 (28.02.2013) / ClickBIOS 1.0.117 zainstalowane i nie dotykane poza aktualizacja wersji programów, o które sam wołał. Może MSI LiveUpdate zainstaluj i ściągnij co on chce. 

Lipa poinstalowałem raz jeszcze i nic. Dalej pusta zakładka

Edytowane przez tobiasson92
Link to post
Share on other sites

no faktycznie w control center jest pomyliło mi się ,ale tam jak się kliknie w prawym górnym rogu na strzałki to się plansza obraca i jest clic bios  :P

 

u mnie to tak wygląda i żółta strzałka pokazuje gdzie kliknąć przycisk ,żeby włączyć to co chcesz

 

http://i.imgur.com/bHQPQCp.jpg

Link to post
Share on other sites

no faktycznie w control center jest pomyliło mi się ,ale tam jak się kliknie w prawym górnym rogu na strzałki to się plansza obraca i jest clic bios  :P

 

u mnie to tak wygląda i żółta strzałka pokazuje gdzie kliknąć przycisk ,żeby włączyć to co chcesz

 

http://i.imgur.com/bHQPQCp.jpg

Lipa już to kliknąłem :D Dalej jak wejde w BIOS pusto.Nie ma nic tak jakby BIOS był wybrakowany. Nie mam już siły do tego shitu. Serio bardzo żałuję, że nie wziąłem As Rocka ;/

Edytowane przez tobiasson92
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...