Skocz do zawartości

Problem z płytą MSI G43 gaming


Recommended Posts

Kupiłem ją i bardzo żałuję tego wyboru. Płyta nie ma możliwości ręcznego ustawiania napięć. Na stocku z włączonym trybem turbo ustawia i5 3570k 1.26v a na maksymalnym obciążeniu 1.28v w programach typu OCCT. Po około 10 sekundach test zostaje przerwany bo procek łapie temperaturę 100 stopni. W far cry 3 na full detalach 85 stopni( zużycie CPU to 76%). Chłodzenie mam thermaltake. Temperatury w windowsie to na najcieplejszym core 45 stopni. Po dłuższej zabawie w UEFI udało mi się trochę zbić temperatury, ale kosztem funkcji turbo i EIST( ustawiłem go na sztywno na 3.4ghz, napięcie 1.14v a pod pełnym obciążeniem 1.08v i temperatury nie przekraczają 85 stopni). W takiej sytuacji o jakimkolwiek OC nie ma co myśleć. Sprawdzałem ustawiając go na 4.5 ghz. Poszedł na napięciu ustawionym przez płytę 1.35v. Temperatury w windowsie 55 stopni dla najcieplejszego core. Test wyłączyłem po 2 sekundach bo już miał 90 stopni więc dalej nie było sensu go katować. Na OC sztywnym 3.8 temperatury były również bardzo wysokie. Macie jakiś pomysł co z tym fantem zrobić oprócz pozbycia się praktycznie nowej płyty bo ja już straciłem cierpliwość? :/    

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem wina jest po stronie procesora nie płyty głównej. Może źle chłodzenie założyłeś, bo po tym co piszesz na tych napięciach powinien mieć dużo niższe temp. np. u mnie (chłodzenie box) w teście OCCT max 83C w idle 30-35 vcore 0.984. Jaką pastę dałeś? 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie to coś nie tak zrobiłeś z montowaniem chłodzenia chyba, że twój thermaltake jest gorszy od stokowego coolera intela. Mam ten sam proc i płytę g45 i przez pierwsze kilka dni byłem skazany na stokowego intela ze stokową pastą (łapki do TRUE szły baaardzo długo ze sklepu). OCCT po 20min miał max 80C a w grach do 60C dochodziło. Sprawdź też wersje BIOS bo jestem prawie pewien, że można regulować vcore ale w nowszych wersjach. 

Link to post
Share on other sites

Jestem przekonany ze tempertury to nie wina plyty, to jest praktycznie to samo co zwykle  Z77 G43 a to dobry i sprawdzony produkt (Zmiany to Killer E2200 i Sound Blaster 7.1)

Podaj wszystkie podzespoly i jak da rade to zdjecie ze srodka

Link to post
Share on other sites

Jestem przekonany ze tempertury to nie wina plyty, to jest praktycznie to samo co zwykle  Z77 G43 a to dobry i sprawdzony produkt (Zmiany to Killer E2200 i Sound Blaster 7.1)

Podaj wszystkie podzespoly i jak da rade to zdjecie ze srodka

Zasilacz: Corsair vs 650v

RAM: corsair xms 3

chłodzenie thermaltake contac

pasta ag silver

grafika ge force gtx 660

procek i płyta wiadomo :)

Sprawdzałem pomontowane dobrze:) Moim zdaniem ta płyta daje za wysokie napięcie i dlatego  się grzeje. Po za tym nie da się ręcznie ustawić napięc ;/

Edytowane przez tobiasson92
Link to post
Share on other sites

1.35v na zegarach @4.5GHz to nic strasznego na "automacie"  

 

 

Na stocku z włączonym trybem turbo ustawia i5 3570k 1.26v a na maksymalnym obciążeniu 1.28v w programach typu OCCT. Po około 10 sekundach test zostaje przerwany bo procek łapie temperaturę 100 stopni

jedyne co tu nie gra to temperatura, jaka obudowa?

Link to post
Share on other sites

Za mało pasty , Contac w stopce ma heatpipy między którymi jest taka szczelinka, do takich chłodzeń oczywiście robi się X , ale daję się troszkę więcej pasty niż zazwyczaj. Mam Pentagram Karakorum i zanim dobrze dobrałem ilość pasty to cała tubka Zalmana poszła :D

Link to post
Share on other sites

Za mało pasty , Contac w stopce ma heatpipy między którymi jest taka szczelinka, do takich chłodzeń oczywiście robi się X , ale daję się troszkę więcej pasty niż zazwyczaj. Mam Pentagram Karakorum i zanim dobrze dobrałem ilość pasty to cała tubka Zalmana poszła :D

Hehe :D Ale to różnica aż 15 stopni by była? Chyba muszę pożyczyć płytkę inna i wsadzić procka i zobaczyć tam. Jak się okaże że tam działa ok to znaczy że płyta idzie na gwarancje :) Bo serio coś mi tu nie gra. Inni na boxie z trybem turbo mają niższe napięcia i temperatury niż ja na bądź co bądź lepszym coolerku niż box.

Edytowane przez tobiasson92
Link to post
Share on other sites

 

 

Hehe :D Ale to różnica aż 15 stopni by była? Chyba muszę pożyczyć płytkę inna i wsadzić procka i zobaczyć tam. Jak się okaże że tam działa ok to znaczy że płyta idzie na gwarancje :) Bo serio coś mi tu nie gra. Inni na boxie z trybem turbo mają niższe napięcia i temperatury niż ja na bądź co bądź lepszym coolerku niż box.

 

a ja bym zdjął chłodzenie i zobaczył czy na coolerze i procu nie ma prześwitów. Jeśli są to zmyj tą pastę i nałóż na nowo...

Link to post
Share on other sites

Przy 70 stopniach i wiecej nie powinienes byc w stanie dotknac chlodzenia (Heat Pipe) bo jest za gorace jesli jest prawidlowo zamontowane

No i tak jest jak wkładam ręke, parzy jak cholera. Po za tym znalazłem coś jeszcze. Przekopałem neta i tam jest taka opcja która się rozwija w UEFI jak ustawi się na custom- OC Gene i tam jest możliwość ręcznego ustawiania wszystkiego. U mnie jak ustawię na custom i wejdę w tą zakładkę jest pusto, nie ma nic.

Edytowane przez tobiasson92
Link to post
Share on other sites

zdejmij cooler i zobacz czy nie jest za mało pasty... Zarówno i za mało i za dużo jest szkodliwe dla procesora.

 

 

Nie wierzę żeby wysokie temperatury wynikały z wady płyty głównej. Jest to wielce nieprawdopodobne

Może na jak ma ustawione na auto to wali za wysokie napięcia, bardziej oto mi chodzi. Ale z tą zakładką My OC Genie to dziwne jest, że jak w nią wejdę jest pusta i nie mogę nic ręcznie ustawić. A cooler ide looknąć więc za parę min jestem.

Edytowane przez tobiasson92
Link to post
Share on other sites

Zgodze sie ze to malo  prawdopodobne aby twoje wysokie temperatury to byla wina plyty mimo ze to "AUTO" co do napiec.

Cooler sprawdzony jest zainstalowany poprawnie ;/ więc nie wiem o co kamann. Zostaje mi w UEFI pogrzebać, tylko nie znalazłem opcji ręcznego ustawiania napięć. Po przebojach z moim wcześniejszym Asusem P5E3 Deluxe już nic mnie nie zaskoczy.

Edytowane przez tobiasson92
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...