Skocz do zawartości

Karta graficzna do zestawu - do 1500zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez heeenio,

Recommended Posts

Witam!

Jaką kartę polecilibyście do tego zestawu:

Procek: AMD Phenom II X6 1075T
Płyta główna: MSI 880GM - e41
Zasilacz: Chieftec CTG-600-80P

Ram: 8GB DDR3 1333

 

Głównie używany do gier(Far Cry3, COD:MW3, Battelfield3)

Dodatkowe wymagania: 3GB DDR5

w cenie do 1500zł? Ja myślałem o Radeonie HD 7970, ale nie jestem przekonany czy bedzie dzialać (jestem w tych sprawach bardzo zielony). Liczę na pomoc;)

Link to post
Share on other sites

Radek 7970 będzie bardzo ograniczany przez ten procesor. Tutaj to opdowiednią kartą będzie GTX 660ti chociaż tez nie wiem czy CPU jej nie ograniczy. Chyba że planujesz w bliskiej przyszłości wymiane reszty podzespołów to HD7970 jak najbardziej.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Proponuje radeona 7950 teraz można dostać w dobrej cenie poniżej 900złhttp://www.esc.pl/product_info.php?products_id=46620   zrobisz lekkie oc i będziesz miał wydajność radeona 7970  co do procesora może byś go podkręcił  bardzo by to  pomogło  ilość klatek w grach  by znacznie wzrosła

Chyba zrobie tak jak mówisz to zaoszczędze trochę grosza. Ale nie jestem pewien czy zmieści mi się to w obudowie.

Link to post
Share on other sites
zrobisz lekkie oc i będziesz miał wydajność radeona 7970

 

http://img.hexus.net/v2/graphics_cards/amd/r3g675h3/Clocks/BF3.png

 

LINK

 

 

Ale nie jestem pewien czy zmieści mi się to w obudowie.

 

Uchyl rąbka tajemnicy, jaka to obudowa ? 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Planujesz za jakiś czas wymianę procesora, a i teraz nie masz tak źle (niektórzy mają gorzej) - tak jak dodo napisał - ładuj najlepszą kartę, w budżecie do 1500zł to znajdziesz coś z GTX 770 lub HD 7970.

 

 

Radek 7970 będzie bardzo ograniczany przez ten procesor. Tutaj to opdowiednią kartą będzie GTX 660ti chociaż tez nie wiem czy CPU jej nie ograniczy. 

Temat przerabiany wielokrotnie - procesor karty nie ogranicza ;) .

Tak samo jak Ty, też mam Phenoma 965, ale z kartą HD 7970 i taki duet jest "troszkę" wydajniejszy od 965 + 7770 ;) .

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Planujesz za jakiś czas wymianę procesora, a i teraz nie masz tak źle (niektórzy mają gorzej) - tak jak dodo napisał - ładuj najlepszą kartę, w budżecie do 1500zł to znajdziesz coś z GTX 770 lub HD 7970.

 

 

Temat przerabiany wielokrotnie - procesor karty nie ogranicza ;) .

Tak samo jak Ty, też mam Phenoma 965, ale z kartą HD 7970 i taki duet jest "troszkę" wydajniejszy od 965 + 7770 ;) .

Zrobie tak jak mówisz bo nie ma sensu kupowac karty teraz i potem przy nowym procku. Dzieki za pomoc :) . Jestem tylko ciekaw czy HD 7970 zmieści się do mojej obudowy?

Link to post
Share on other sites

Zmierz odległość między śledziem a koszykiem na dyski lub cokolwiek jest w tej obudowie w miejscu, gdzie kończy się karta graficzna. Jeżeli jest więcej niż 30cm to wejdzie spokojnie. Jeżeli mniej niż 30cm, a więcej niż 26cm to zmierz dokładnie od końca obudowy (tak jakby karta siedziała już w środku, czyli od końca śledzia - nie wiem jak to wytłumaczyć) do miejsca po prawej stronie. Mój Gigabyte ma ok 28cm. 
Pozdrawiam,
Karol.

Link to post
Share on other sites

Zmierz odległość między śledziem a koszykiem na dyski lub cokolwiek jest w tej obudowie w miejscu, gdzie kończy się karta graficzna. Jeżeli jest więcej niż 30cm to wejdzie spokojnie. Jeżeli mniej niż 30cm, a więcej niż 26cm to zmierz dokładnie od końca obudowy (tak jakby karta siedziała już w środku, czyli od końca śledzia - nie wiem jak to wytłumaczyć) do miejsca po prawej stronie. Mój Gigabyte ma ok 28cm. 

Pozdrawiam,

Karol.

Mam 27,6 cm miejsca także nie jestem pewien czy wejdzie.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Ta od Gigabyte ma około 10.5 cala, czyli mniej niż 27cm. Załóżmy nawet, że 11 (na pewno mniej), czyli niecałe 28cm. Powinna się zmieścić na styk. :)

Ok dzięki za odpowiedź w takim razie zamawiam HD 7970

 

 

Temat do zamknięcia.

Edytowane przez heeenio
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...