Skocz do zawartości

Recommended Posts

Procesor: Intel i7 860 4x 2,8GHz LGA 1156

Płyta główna: MSI p55-gd65 lub GIGABYTE p55-ud3 (proszę o pomoc w wyborze)

Pamięć Ram: 4GB DDR3 (raczej to będzie coś z firmy A-data)

Karta Graficzna: GEforce gtx 260 lub gtx 275 (tylko jaka firma chłodzenia żeby była cicha ?)

Zasilacz: OCZ fatal1ty 550w (ew. zmiana lecz tylko modularny i z kablami w oplotach)

Obudowa: Silentium Gladius 600 z oknem

 

 

Prosiłbym o pomoc w wybraniu lub ew. odradzeniu w wyżej wymienionych podzespołach.

Prosiłbym również o komentarze jak i opinie na temat tego zestawu.

 

Zestaw ma slużyć przede wszytskim do Gier jak i Muzyki czy Filmów.

 

Z góry dziękuję za Pomoc

Pozrawiam

 

takie czesci chcial, wiec pomozcie wybrac co bedzie najlepsze

Link to post
Share on other sites

gtx 275 jest mało opłacalny, weź gtx 260 (poszukaj ew. wersji od Gigabyte OC). mobo tak jak radzi nachos, chyba, że cena jest wyższa to weź tego gigabyte ud3. no i proc oczywiście i5 :P

A jak już zaoszczędzisz te 3 stówy na procu, to może tak spróbować z HD5850 ;>

Link to post
Share on other sites

A tak poza tematem trochę, bo oczywiście się zgadzam z podpowiedziami wyżej, skąd ta cena tego Asusa? :P Bardzo mi się podoba, trochę ponad 400zł. Tak powinno być od początku. Coś mi się kojarzy news, że Asus powoli tracił swoją pozycję lidera kosztem GB i od razu taka szybka reakcja? Nice.

Link to post
Share on other sites

Witam, to właśnie dla mnie będzie ten komputer. A z racji tego, że kolega nie ma czasu na pisanie postów będę to robił ja.

 

Więc mam już pierwsze pytanie :

 

Jakby to było z OC bo płyta MSI p55-gd65 ma dodatkową opcję podkręcania procesora za pomocą 2 przycisków na płycie "+" i "-". Przydało by się to jeżeli procesor miałby być podkręcany ? Czy normalnie kupić tego ASUSA za ok 400 zł i podkręcać przez BIOS ?

Link to post
Share on other sites

A jak by było z zasilaczem ? Myślałem właśnie nad OCZ fatal1ty, lecz mam dylemat, czy on aby napewno jest cichy ? Bo chce mieć dobry zasilacz lecz jednocześnie chce aby był on cichy. Brałbym ten zasilacz z powodu podświetlanego wentylatora gdyż wg mnie ładnie by to wyglądało gdybym miał okno w budzie. Czy może nie robić dyskoteki ?

Link to post
Share on other sites

A jakby to było z procesorem ? Wszyscy piszą, żebym brał i5 750. W sumie ja cały czas byłem przekonany do i7 860(ponieważ pomimo tego że ma 4 rdzenie ma dodatek ma 8 wątków). Więc mam pytanie a mianowicie co takiego ma procesor i5 czego nie ma i7 ?

Link to post
Share on other sites

1.Intel Core i5 750 2,66GHz

2.MSI P55-GD65

3.A-Data 2x2GB X-Series

4.Sapphire HD5850 Toxic

5.OCZ ModXStream Pro 500W

6.SilentiumPC Gladius 600 Window PB

7.Scythe Mugen II Rev.B

8.Samsung F3 500GB

 

Osiągniesz bezproblemowo 4GHz i to Ci wystarczy. Zasilacz wystarczy z zapasem i jest cichy. Moim zdaniem jest bardzo dobry zestaw. Ile chcesz przeznaczyć na kompa?

Link to post
Share on other sites

Więc jednak wezmę tego i5 :P

A z płytą jak ? Tego Asusa ? Gigabyte p55-ud3 czy może MSI p55-gd65. Na wszystkich tych płytach dało by radę podkręcić dobrze proca ? :-> Na płycie zależało by mi takiej na której sloty były by dobrze rozstawione tzn abym podpiął grafę + Asusa Xonara dx na pci-e x1

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...