Skocz do zawartości

SilentiumPC X80 - Modding & Digital Painting & Recenzja


Recommended Posts

Przecież nie odstrzeli stopy sponsorowi...

 

Generalnie i 400R i 500R biją na głowę wentylacją x80 co w testach widać.

Ja nie mam pretensji do recenzenta. Zrobił co powinien zrobić czyli reckę.

Piszę tylko, że był dość łagodny w swojej opinii. Zgadzam się, że 400R i 500R biją na łeb X80.

Link to post
Share on other sites

@omar2033, @error407

 

1) Test nie maiał za zadanie wystawianie tej obudowy na działanie ekstremalnego obciążenia w IBT lub OCCT, które nigdy w normalnym, codziennym użytkowaniu nie występują. 

Podczas renderingu powyższego filmiku gdzie do pracy były zaprzęgnięte wszystkie wątki CPU i GPU, temp. procesora nawet nie dobiła do 70 st., a wentyle działały na minimalnych obrotach. Więc nie mówcie mi, że ta buda ma słabe chłodzenie. Fakt nie jest genialne, ale napewno nie jest słabe.

 

2) Nie możecie mi też zarzucić działania na kożyść SPC gdyż wykazałem fakt, że seryjne wentylatory są niewystarczajace do ekstremalnego obciążenia!

 

3) Owszem Kontroler wentyli mógłby mieć większy zakres regulacji, ale nie postrzegał bym tego jako wady. Większość obudów w tym przedziale cenowym w ogóle nie posiada takiej regulacji, nie wspominając o znacznie droższych modelach, które też ich nie posiadają.

 

4) @Omar2033 Test, który przytoczyłeś z InfoBit jest raczej średnio dobrym przykładem choćby dlatego, że jest to zupełnie inny procesor i straszna grzałka, również cooler CPU to zupełnie inna półka. Poza tym ten portal wg mnie jest mało wiarygodny. Kiedyś dla nich pisałem i ich podejście do testowania, wóczas nie było zbyt dobre :( 

 

5) Kwestia 140mm wentyli to też nie jest jakaś tragedia. Fakt, że inni producenci mają możliwość montażu tej wielkości nie znaczy, że to jest jakiś wymóg. Robiliście kiedys testy na wolnoobrtowych (1100-1200 RPM) 140mm wentylach? Pewnie nie, a ja robiłem i wierzcie mi, że róznica jest tak mała, że aż pomijalna. Szczególnie jeśli chodzi o wentylatory wyciągające umieszczone pod dachem obudowy. Żeby było śmieszniej to orginalnie ta obudowa w wydaniu NOX Colbay rtówniez nie pozwala zamontować wiekszych wentyli, a X80 to klon tej budy. Zaś NOX kosztuje 549zł, a SPC 300-349zł, chyba rozumiecie o co chodzi. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Wybacz - kompletnie z Tobą się nie zgadzam co do wentylacji i wentylatorów - 140mm swoje daje. Za długo siedzisz w tych klockach by tego nie zauważyć. Nie bez kozery obudowy ewoluują i z 80mm mamy dziś w nich 120-140-200mm. To samo z chłodzeniami procesorów. Co do regulatora to porównuję X80 do modeli z przedziału 350-400zł. Często i tańsze modele go mają.

Nie będę się spierał co receki z Infobit ale ona daje do myślenia. Co do ceny to może pokaż mi gdzie można ją kupić poniżej 350zł ?

http://www.skapiec.pl/site/cat/11/comp/5518366

Edytowane przez omar2033
Link to post
Share on other sites

1. Chodzi o to, że na tle 400R czy 500R wypada bardzo przeciętnie.

3. Główni konkurenci x80 (właśnie 500R i midi r2) mają bardziej rozbudowane regulatory obrotów.

5. Mam u siebie Corsair AF140 1150...

 

Jeśli Cię uraziłem wstawką o SPC to wybacz ;)

Doskonale Cię rozumiem bo sam miałem ponad 6 miesięcy Corsaira 400R z 6 wentylatorami w nim. (3x140mm + 3x120mm) i wiem jak wspaniałą wentylację ma to buda. Żaden z tych wentylatorów nie przekraczał 800obr/140mm i 900obr/120mm.

Link to post
Share on other sites
Wybacz - kompletnie z Tobą się nie zgadzam co do wentylacji i wentylatorów - 140mm swoje daje.

Tak daje, ale w większości przypadków jest to 1-2 st. :P Oczywiście wartością dodaną często jest cichsza praca, wentyli 140mm, ale naprawdę nie jest to jakiś "must have". Poza tym seryjne wentyle w tej budzie sa naprawde ciche. Takie moje zdanie, z którym nie musisz się zgadzać, ale nie narzucaj mi swojego zdania :P

 

5. Mam u siebie Corsair AF140 1150...  

 No i co z tego wynika??

 

Wstawka o SPC mnie nie uraziła :D

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

=============================================================

Aktualzacja 25.10.2013r

===========================================================


Witam wszystkich po tej jakże "maleńkiej" przerwie.
Miesiąc czasu musieliśmy czekać na wykonanie zlecenia, czyli wydruku naklejek oraz ich wyklejenia na bokach obudowy. 
Ten historycznuy moment miał miesce tydzień temu, ale niestety okazało się, że naklejki są źle wydrukowane i oklejone.
Projekt miał być biało-carny a wyszedł biało-czarno-fioletowy :/
Na dodatek naklejki zostały nieprawidłowo przyklejone na samą obudowę :(
Poniżej zamieszczam kilka fotek i czekam na waszą opinię w tej sprawie, oraz sugestie co dalej można wykombinować w kwestii moddingu tej obudowy


http://images65.fotosik.pl/317/c92327b360d84229.jpg
 http://images65.fotosik.pl/317/7665d9c0778cb600.jpghttp://images63.fotosik.pl/316/660d4eeb7f779253.jpghttp://images65.fotosik.pl/317/c81c8575d92e0b29.jpg


Osobiście planuje podswietlić Top i podwozie obudowy niebieskimi ledami oraz pomalowac siatkę mesh na froncie i górze obudowy. 
Wnętrza raczej nie bedziemy modyfikować, gdyz nie przewidujemy okna.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...