Skocz do zawartości

laptop bardzo wysoka temperatura procesora Help!!!


Recommended Posts

cześć 

od jakiegoś czasu mam problemy z temperaturami zaraz po włączeniu komputera osiągają 69"C a dopiero po pełnym uruchomieniu komputera które trwa ok pół minuty włącza się wentylator i to mnie najbardziej niepokoi Help !!! niedawno czyściłem śprężonym powietrzem i chodziło aż morda się cieszyła a teraz dopiero po prawie 3 minutach włącza się wentylator .Laptop jest na podstawce chłodzącej którą mam od 6  miesięcy Wentylator włącza się co ok 5 minut i tak w kółko .Teraz moje pytanie brzmi czy można jakoś ustawić ten wentylator żeby się włączał zaraz po starcie systemu i jak można zbić te ogromne temperatury 

Procesor:Genuine Intel® Cpu T2500  2,00 Ghz Proszę pomocy 

Ps laptop to Lenovo T60

Edytowane przez riposta
Link to post
Share on other sites

Jak ta konserwacja wyglądała ?

Zdejmowałeś cały układ chłodzenia plus zmiana pasty na elementach i thermopady czy tylko było dmuchnięcie w wylot wentylatora do środka ?

Jaki system siedzi w tym lapku ? Jak jest ustawiony plan zasilania ?

Przydało by się zrobić aktualizacje bios jeśli nigdy nie była przeprowadzana - nierzadko wprowadzane poprawki w charakterystyce działania wichra.

Z zimnego startu po załadowaniu niemal 70st jak na niewysilone mobilne CPU to bardzo sporo i to jeszcze z podkładką.

Link to post
Share on other sites

było tylko dmuchnięcie w wylot i tyle 

w lapku jest windows xp professional

a co do planu zasilania nigdy nie ustawiałem więc nie wiem

aktualizacji biosu też nigdy nie robiłem

a możecie mi podać jak mają wyglądać w biosie opcje do ustawień wentylatora

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

kup sprężone powietrze i paste termo.np. Mx-2 i najlepiej posprawdzaj czy każda rurka od chłodzenia nie jest pęknięta albo wygięta ;P myślę że to przez źle nałożoną pastę ,jeżeli nie przetarłeś czymś co by odtłuściło i "zciągnęło'' starą pastę to takie temperatury mogą się pojawiać 

Link to post
Share on other sites

wszystko na swoim miejscu pasta byla wymieniana w sierpniu ale przed tez byly takie same problemy z temp dlatego sie zdecydowalem na wymiane


rozbore jescze raz i zerkne na te rurki bo im sie nie prezygladalem jezeli okaze sie ze peknieta to wwymiana?? ile moze kosztowac i jakie chlodzenie kupic??

Link to post
Share on other sites

TWÓJ LAPTOP NIE JEST DO GIER DLATEGO CHŁODZENIE MA MU WYSTARCZAĆ ŻEBY SIĘ NIE PRZEGRZEWAŁ A NIE MIAŁ 50*C W STRESIE.Więc akurat twój laptop ma temperaturę ok ,chyba że chcesz mieć mniej to musisz kupić wydajniejsze chłodzenie ,które i tak by się nie zmieściło do tego miejsca po zdemontowaniu starego chłodzenia.

                                                                                                                                                   Pozdrawiam 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...