Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie dawno zmieniłem modem zxdsl 852 na live boxa i zauwarzyłem że mam za szybkie łącze! normalnie mam 6mb a w ciagu dnia ściągam z szybkością 12-13mb , wieczorami 18-20mb! niby fajnie ale Call of duty 4 na starym modemie chodziłi idelnie płynnie w multi teraz cholernie tnie co 3-4 sec. co do pingu to jest normalny 70-74. Zadnych wirów nic z tych rzeczy nie mam , zapora wyłączona , aktualizacje tez wyłączone , win7 zaktualizowany tylko tych pobocznych aktualiazacji nie sciagalemłem. Można jakoś ogarnąć tego live boxa? , bo coś mi się wydaje że to chyba za jego sprawą mam ten problem ..... no i pozytyw też ;]

Link to post
Share on other sites

Ściągnij wszystkie dostępne aktualizacje do systemu, włącz zaporę. :P

Możesz dać screena z prędkością pobierania? Dziwna sprawa że neozdrada jest za szybka. Coś czuję że będziesz musiał do nich zadzwonić i pożegnać się z transferami na rzecz stabilności.

 

http://www.pingtest.net/ <-- włącz test i zobacz czy żadne pakiety nie zostały utracone.

Link to post
Share on other sites

Nie dawno zmieniłem modem zxdsl 852 na live boxa i zauwarzyłem że mam za szybkie łącze! normalnie mam 6mb a w ciagu dnia ściągam z szybkością 12-13mb , wieczorami 18-20mb!

Coś ściemniasz :P

W TP ograniczenie na przepływność łącza adsl jest robione na dwóch etapach: synchronizacja linii i login użytkownika (shaping ruchu na routerze usługowym). Śmiem wątpić że w obydwu miejscach coś jest źle, chociaż kto wie :P W jaki sposób sprawdzałeś przepływność?

 

W Liveboxie możesz zobaczyć na jaką prędkość jest zsynchronizowana linia. Jeżeli masz takie transfery to powinna mieć przynajmniej 24Mbps (co jest górną granicą dla ADSL2+) a ty do "centrali" powinieneś mieć nie więcej niż 1km.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...