Skocz do zawartości

Skórka forum - Mark VI

Recommended Posts

Hej

Dziś wrzucona została już nie przejściowa, ale bardziej niż mniej ukończona skórka forum o nazwie roboczej Mark VI. Oprócz zmian w wyglądzie, które zapewne za chwilę zaczną być hejtowane jest jeszcze lista zmian i poprawek:

- lifting skórki: usunięcie ogromnego tła (szybsze ładowanie) i zmiany graficzne

- połączenie skórki niebieskiej i klasycznej (przełączanie w stopce, przycisk z pędzelkiem)

- dodana długo oczekiwana opcja poszerzenia forum (przycisk z plusem w stopce) - ustawia szerokość na 75% okna, co poprawia czytelność na ekranach o dużych rozdzielczościach (więcej niż 1366px)

- poprawki ułatwiające w przyszłości rozbudowę o dodatkowe profile kolorów

- wstęp do systemu dowolnego przestawiania kolejności kategorii oraz optymalizacji wyświetlania w urządzeniach mobilnych

Niedługo w następnych poprawkach zmieniony będzie lekko nagłówek oraz szablon podglądu tematu. Skórkę dodaję dosyć wcześnie, żeby można się było już obyć z kolorystyką, która raczej nie będzie mocno już zmieniana.

W tym temacie można wypisywać opinie i propozycje :->

Pozdrawiam

• Popieram 6
Gość Kotecek

Hm... powiem tak. Wizualnie to co było, chyba 2 dni temu, było fajniejsze. Tzn bardziej mi się podbały ciemniejsze czcionki ale mniejsza z tym, bo to tylko subiektywna opinia i nie jest to ważne bardzo. Ogólnie ładnie i estetycznie.

Natomast ważne jest coś innego, co razi mnie na innych stronach. Co mnei razi od dzisiaj... wchodze i mi się forum tnie przy rzewijaniu. Wymagania sprzętowe jakies są? Nie mam giga CPU bo AMD C-50 ale bez jaj... forum na Penitium III 933MHz chodziło nie najgorzej a teraz się tnie jak gry na moim wiekowym Pentium MMX 200MHz.... na bank nie będę kupował komputera aby strony chodziły szybciej, bo uważam ze Pentium III 500MHz ma wystarczajcego powera aby forum obsłużyć. Może da się coś z tym robić aby chodziło w porządku, bo to sztuczne postarzanie sprzętu tylko. Uważa, ze lepiej jak jest mniej wodotrysków/animacji innych spowalniaczy a szybsze ładowanie i działanie strony.

EDIT: Przeładowałem kilka razy ale i tak przycina przy przewijaniu i działa z niezłym input lagiem :)

EDIT: niebieska chodzi z d*py ale klasyczna (z ciemnym nagłówkiem) w miarę. Mogło by być nieco lepiej ale jest akceptowalnie.

EDIT3: Klasyczna też tnie ale mniej i bardziej niejednostajnie.

Edytowane przez Kotecek

Macie rację, gradient radialny w tle totalnie zabijał słabsze komputery. Podmienione niestety na teksturę ;)

Oprócz tego tu nie chodzi o "znowu zmienili wygląd, nieładne!". W tej skórce chciałbym dodać kilka wersji kolorystycznych: czarna dla tych co chcą (ale wbudowana), benchmarkowa dla tradycjonalistów, czerwona dla niewiadomo kogo, różowa z kwiatkami dla kobiet, cokolwiek. Kliknie się w przycisk i rozwinie się lista do wyboru. Dlatego czekam na wasze opinie, ten skin zbudujemy tak jak trzeba. Ma on służyć użytkownikom. Więc bez narzekania, tylko propozycje tutaj, a będziemy to wprowadzać :)

- dodana długo oczekiwana opcja poszerzenia forum (przycisk z plusem w stopce) - ustawia szerokość na 75% okna, co poprawia czytelność na ekranach o dużych rozdzielczościach (więcej niż 1366px)

Dziękujemy Ci za to. W końcu 1920px w poziomie można wykorzystać.

http://lucidoffice.pl/files/thumbs_up.png

Dobra ludzie.

Wyczuwam, że dodadzą możliwość dawania minusów :D Widzę obrazek ale nie powiem jak się dobrałem do nich bo sam tego nie wiem  :wariat:  :wariat:  :wariat:  :wariat:

Głupi ma zawsze szczęście :P

EDIT: Już wiem jak ale  :x  :x  :x

ps. Fajne mają te grafiki :D

Edytowane przez mroczny85

Teraz jest wszystko ok. Mam nadzieję, że się spodoba ;)

http://img196.imageshack.us/img196/9128/gj4w.png

EDIT: Z kolorem dymków się pomęczę jeszcze bo nie jest to kolor taki jaki bym chciał.

EDIT2: Dymki zmienione. Teraz to jest pomarańczowy, a nie jakiś poszarzały. Belki rozjaśnione, kolor czcionki zmieniony i kilka mniejszych rzeczy poprawione. Mam wielką nadzieję, że taka skórka Wam się spodoba i TS wcieli ją jako jedną z możliwych ;)

http://img835.imageshack.us/img835/6377/c9kk.png

EDIT3: Poprawiony środek. Nie jest już taki jasny przez co oczy nie będą się tak męczyć (poprawka dzięki sidowi)

http://img600.imageshack.us/img600/7061/0rsw.png

EDIT4: Dodane trójkąty jeszcze w środek.

http://img853.imageshack.us/img853/4927/bvj.png

Edytowane przez mroczny85
  • Popieram 1