Skocz do zawartości

Recommended Posts

Marek Komodołowicz, szef słupskiej drogówki, również jest zdziwiony relacją naszego czytelnika. Okazało się jednak, że w notatniku służbowym policjant jako powód wypisania mandatu wskazał brak błotników, ale również brak światła odblaskowego z tyłu.

– Gdyby policjanci ukarali tego pana tylko za brak błotników, to popełniliby błąd. Wówczas mógłbym wnioskować do sądu o anulowanie mandatu. Jednak ten pan został ukarany za brak światła odblaskowego – mó­wi Marek Komodołowicz.

I tak ulgowo potraktowali tego Pana. Brak oświetlenia - zgodnie z taryfikatorem 100zł.

:roll:

@worm

Wygląda jak mój rower po ostatniej jeździe przy roztopach :D

Pewnie przy zjazdach DH oczywiście pewnie bym docenił, zaś nie pasują mi do widoku roweru jadącego po suchej ulicy bądź utwardzonej ścieżce

Jechałeś na trasie DH bez (brakuje mi słowa) tylnego amortyzatora ? Kumpel nad Zalewem wyskoczył rowerem bez tylniej amortyzacji i rama poszła...

@up - tak, sztywna rama. Wtedy myślałem tylko o dojechaniu do mety, co poprzedzone kilkoma glebami okazało się wyzwaniem. ;)

Trzeba mieć dobrą technikę na "sztywniaku", inaczej wszelkie "niedoloty" już nie wybacza jak full.

• 1 miesiąc temu...

Poradzi ktoś rower tak za około 2 tys. z koniecznie wytrzymałym widelcem i ramą w tym budżecie (osprzęt mniej istotny). Jazda niezbyt częsta, ale w trudnym terenie. Przejrzałem co nieco i znalazłem takie:

Cube Analog 26 (widły - Rock Shock XC28) - 2300 zł :/ albo wersja 27.5, ale na Santaur XCR

Scott Aspect 640 (Santaur XCM) - 1750 zł

Warto dopłacać do tego Rock Shock i czy są jeszcze jakieś inne gotowce na tych widłach w tym budżecie?

Ewentualnie myślałem złożyć coś samemu, ale chyba taniej nie będzie.

Edytowane przez d i l

Z wagą prawie się mieszczę, a który typ lepszy, wytrzymalszy? Zastanawiam się nadal, czy nie złożyć od zera - myślałem o czymś tego pokroju: osprzęt Shimano Acera / hamulce Shimano M395 / XC 32 / ramy jeszcze nie szukałem. Ma to sens, przy takim budżecie?

Edytowane przez d i l

W tej cenie ciężko coś znaleźć na dobrym amorze. Z kolei w sztywniaka bym nie inwestował jak to ma być rower w teren, jeszcze ciężki. Chociaż sam na takim ileś lat jeździłem ; - )

Jak masz czas i chęci to składając samemu będzie większe pole manewru i masę używanych dobrych rzeczy możesz dorawać na aukcjach. Zależy też co rozumiesz do końca przez ciężki teren bo jak ważysz około 75kg to nie jest dużo.

Najgorsze jest to, że oryginały też są azjatyckie, jak to odróżnić? W USA np. Giant ma na sprzedaż ramy, a u nas kupić jakąś markową ramę jest problem. Kilkanaście lat temu wchodziło się do sklepu i wisiało tego pełno do wyboru, do koloru :(

O dystrybutorze Gianta w Polsce wiele można powiedzieć ale na pewno nie to, że wyjdzie frontem do klienta i sprzeda mu gołą ramę (nawet jako zapasową). Poczytaj sobie (bodajże na fr.org) koleś opisywał przygody z ich serwisem odnośnie ramy, ogólnie kpina z klienta.

Pomyśl może o Accencie właśnie jeżeli chcesz składać rower od 0. Ich Peak29 zbiera świetne opinie wśród użytkowników.

Ten Giant Talon, głównie ze względu na rozmiar pod koła 27.5 (Co do polskiej dystrybucji to szkoda, bo ramy same w sobie podobno jedne z najlepszych).  Taki rozmiar pasowałby mi najbardziej, tzn. to już jest max m.in. ze względu na wożenie roweru w aucie.

Co myślisz o tej:

http://author.pl/czesci/ramy/ramy-mtb/egoist-275

http://ambike.pl/media/products/dd91e2526462735d11454277c8779058/images/thumbnail/big_mtb_27_5_geometria.jpg?lm=1393837015

Edytowane przez d i l

Chłopaki mam prośbę. Czy możecie mi napisać ile maksymalnie dać za ten rower? Czy to jakiś tescowy tandetny bubel? Wygląda na zadbany i dziś jadę go obejrzeć.

http://olx.pl/i2/oferta/grand-sonic-kola-20-quot-CID767-ID5BSBz.html?ref%5B0%5D%5Bparams%5D%5Baction%5D=account&ref%5B0%5D%5Baction%5D=myaccount&ref%5B0%5D%5Bmethod%5D=answers&ref%5B1%5D%5Bpath%5D%5B0%5D=504841559&ref%5B1%5D%5Bparams%5D%5Bref%5D%5B0%5D%5Bparams%5D%5Baction%5D=account&ref%5B1%5D%5Bparams%5D%5Bref%5D%5B0%5D%5Baction%5D=myaccount&ref%5B1%5D%5Bparams%5D%5Bref%5D%5B0%5D%5Bmethod%5D=answers&ref%5B1%5D%5Bajax%5D=1&ref%5B1%5D%5Baction%5D=myaccount&ref%5B1%5D%5Bmethod%5D=answer

Chcę kupić synkowi 7.5 latkowi taki rower "przejściówkę" na kołach 20" bo mi szybko rośnie i za obecnym nogi już ciąga :-) Nie chcę teraz inwestować zbyt wiele bo za rok dwa kupię mu porządny na kołach 26" Może macie jakieś uwagi lub sugestie to chętnie poczytam.