Skocz do zawartości

Recommended Posts

Sprzęt dla początkującego. Cena najważniejsza, potem, żeby to jakoś jeździło tylko. .... Ile muszę przeznaczyć

 

Jeżeli kasa jest najważniejsza to szukasz roweru najtańszego - typu btwin czy podstawowe modele mniej znanych firm. Takie rowery 'jakoś jeżdżą'.

 

Chcesz value/perf to szukasz czegoś w miarę taniego ale posiadającego nowożytne rozwiązania (w ramie bo osprzęt można stosunkowo małym kosztem zmieniać). Tutaj szukałbym roweru który ma taperowaną główkę ramy, sztywne osie oraz hamulce tarczowe (choćby mechaniczne w standardzie flat mount, hydrauliki to w szosie jeszcze dość droga opcja). Z biegiem czasu możesz chcesz zrobić jakieś upgrade'y czy to kół (nie każde piasty lepszych modeli mają adaptery na QR) czy osprzętu.

 

Jeżeli zaczynasz to szukałbym szosówki o długodystansowej geometrii (endurance/ wygodniejsza pozycja na rowerze + często choć to raczej w karbonowych modelach tak zaprojektowana rama by tam gdzie ma być sztywna to była a tam gdzie dla wygody mogła się uginać by to robiła) lub gravela. Rama alu z karbonowym widelcem.

Nie kupowałbym na początek rowerów aero bo możesz się zrazić do niego.

Co do osprzętu - unikaj rowerów z 'prawilnymi' szosowymi przełożeniami gdzie korba to standard (53/39T) czy półkompakt (52/36T) a kaseta 11-23/25. Po płaskim ujedziesz ale górkę poczujesz szybciej niż ją zobaczysz. Tu stawiałbym na kompakt (50/34T i kasetę 11-32/34) lub gravelowe jednoblaty 42T z kasetą 11-42 lub dwublat 46/30T.

Hamulce tarczowe bo pewnie będziesz jeździł w górnym chwycie co na szczękach nie da Ci sensownej mocy hamulca.

 

Konkretnych modeli nie podaje bo nie znam Twojego budżetu - dla jednego dużo to 3k dla drugiego entry level to 10k.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Który ma rower?

Pany lepiej z Decathlonu te rockrider 540 lub 900.

Czy Kross level 4 czy 5. W każdym razie sram czy Shimano?

I kross czy rockrider?

Chciałbym się zmieścić do 3000zł bo i tak znając życie to synowi ukradną.

Ostatnie dwa lata miał jakieś wypasione Saveno, ale dziecinada się kończy.

 

Edytowane przez AudiAWX
Link to post
Share on other sites

Nie, wolnobieg to nie. W tej cenie masz kasetę.

 

Faktem jest że możesz mieć gorszy osprzęt (zależy jak poszukasz) ale rama wg mojej indywidualnej opini daje dużo w giancie.

 

To tylko sugestia była. Levele to klasa sama w sobie, nie wiem jak tegoroczne modele

 

Wysłane z mojego ASUS_Z017D przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites

Ja mam wspomniany ból po 10km , tyle że jeżdżę z moimi babami i ten dystans zajmuje nam około godziny  :)  Też chyba będę kupował rower . Taki mam pomysł żeby kupić jakieś cudo na 29 calowych kołach do 1k pln . ewentualnie coś używanego , ale pewnie większość do remontu się nadaje . 

Link to post
Share on other sites

Ja jestem takim rowerzystą , że w tamtym roku przejechałem 0km (trochę niechęć , trochę ból kręgosłupa) , No i tak jak napisałem śmigam z żoną i dzieckiem tylko . Owszem uwielbiam ścieżki z ostrymi zakrętami , skokami , ale już nie ta kondycja i samemu jakoś się nie chce . A że pracę mam fizyczną to i na brak ruchu nie narzekam . także 2k to marnowanie pieniędzy w moim przypadku . 

Na razie pożyczam od ojca jakiegoś fischera , ale tak sobie mi się tym jeździ .

Myślałem o takim https://allegro.pl/oferta/rower-gorski-goetze-mtb-29-alu-shimano-acera-9232846580

Link to post
Share on other sites

Twoje zdrowie, twoje życie.

 

Pamiętaj że ...... Traci 2x a życie 1x

 

Dobrze kupiony to inwestycja na 10 lat.

 

Zreszta inaczej.... Pójdź do osiedlowego rowerowego (nie market i nie Decathlon) i zapytaj o najtańszy rower który ma kasetę. Wtedy zobaczysz o czym mówię.

 

Wysłane z mojego ASUS_Z017D przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites

własnie w związku z pytaniem Krzysztofa zastanawiałem się co to w ogóle za różnica , kaseta czy wolnobieg  :D  Bo tak naprawdę pierwszy raz słyszałem że są jakieś różne wersje zębatki . Na razie wiele nie wiem , muszę się do edukować  


Ja chyba mam niechęć do lepszych rowerów z dzieciństwa , dwa najfajniejsze mi ukradziono , jeden z podwórka , a z drugiego mnie po prostu ciosem zrzucono .

Link to post
Share on other sites

W używce znaleźć coś na 27.5 lub 29 i rama L czy 20 cali bo ma prawie 175cm już a to dopiero 7 klasa...

Coś czuję że mnie przerośnie a mam 190.

Najgorsze że się sadzi na te triale czy jak tam. Koła ma jak moja kawalerska ETZ 250 i jak tym jeździć i po UJ się męczyć?

Na razie z nowych to Kross od levela 3 dobrze wygląda. Chociaż miałem nadzieję że do 3000 coś ma octalinka, niestety 4000 by pewnie brakło na takie raytasy. No to będzie kwadrat. Te krossy drogie jak na takie lepsze saveno.

Romet odpada za napis na ramie, kojarzy mi się z jubilatem czy innymi ogarami. Nie zniese tej nazwy.

Albo mi puszcza wodze fantazji i wywalę 4000...

Tylko że między 2500 a 4000 skok jakościowy prawie żaden. Mało tego do ogarnięcia samemu za 500.

 

W Martes są krosy Black Edition. 1,2,3,4. 1 i 2 wygląda na hexagona. 3 to chyba level 1 ale 4 do niczego nie pasuje...?

Chociaż muszę widelce jeszcze raz oblukać bo hexagony są na cieńszych...

W specyfikacji brak rodzaju aluminium...

 

No ale mówicie że sieciówki mijać ...

 

Z drugiej strony prawko AM 1000.

Jakiś skuter 3000, jeszcze w pogrzebowym muszę dopytać ile trumna i impreza...

Link to post
Share on other sites

 

 

rama L czy 20 cali bo ma prawie 175cm

Pierwsze co to zweryfikuj ten rozmiar. Kupowanie roweru na wyrost to jednym słowem xD.

 

Druga sprawa przy kupnie roweru to najpierw zwracamy uwagę na ramę + widelec. Nie sztuką jest kupić do 3k rower na XT z uginaczem zamiast amortyzatora czy ramą pamiętającą rozwiązania z początku tego dziesięciolecia.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...