Skocz do zawartości

Bachcomp - oszuści jakich mało


Recommended Posts

Witam, postanowiłem napisać coś o tym sklepie by was ostrzec.

Otóż w moim przypadku nie miałem bezpośredniego kontaktu ze sklepem, ale kupiłem kartę na Allegro, która była kupiona w tym sklepie. Co dokładnie? XFX HD6870 Black Edition - który Black Edition to ma wgrany tylko BIOS a karta to zwykła wersja Dual Fan 900/4200. Chamy wgrali BIOS do karty i sprzedali jako BE - tak pisze na fakturze i karcie gwarancyjnej! A numery seryjne, zestaw w pudełku to zwykła wersja. Moja w dodatku waliła artefaktami jak się nagrzała przez co ją zwróciłem sprzedającemu mi chłopakowi. Dalej! To nie pojedynczy przypadek, dziś na Allegro przeglądając te karty natrafiłem na kolejną taką sztukę, też Black Edition a numery ma od zwykłej i zestaw też. Poczytałem o sklepie i stwierdziłem, że to na pewno nie przypadek, sprzedawali karty zwykłe 900/4200 ze zmienionym BIOSEM przez co programy pokazywały 940/4600MHz bo tak karty działały, pewnie mało kto się kapnął, że dostał kartę tańszą ze zmienionym BIOSEM. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Znajomy mi opowiadał niedawno jak jeden sklep w mojej okolicy (nieisniejący już) robił dobre kilka lat temu przewałki takie że sprzedawali ludziom procesory z gorszych modeli jako lepsze - po prostu montowali proca np.1,7Ghz, podkręcali do np.2,4Ghz i sprzedawali jako model który fabrycznie ma te 2,4Ghz...

Link to post
Share on other sites

A i dodam, że wyczytałem też, że ten sklep sprzedawał odblokowane Phenom'y II x2 na x4 jako właśnie odpowiedniki tych x4, cudy z podkręcaniem też były, nigdy nie myślałem, że jakikolwiek sklep może ingerować w nowe podzespoły, a tu taki zonk :(

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...