Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość rezerwuar
Gość KamileN

Jakoś niewydajne mi się żeby w przypadku Intela podstawka 1150 była przyszłościowa! Zapewne obsłuży jeszcze jedną generacje procesorów, i koniec jej żywotu. Zadaj sobie pytanie czy będzie opłacać się ci zmieniać obecnego Haswella, na kolejną generacje jeśli będzie o jakieś 5 % wydajniejsza względem poprzednika (Tego oczywiście nie wiem, ale nie spodziewał by się cudu, bo to będzie raczej ta sama architektura co haswell tylko w mniejszym procesie)! Nie ma sensu się ładować w tego Haswella i tą podstawkę! Ivy są tylko troszkę mniej wydajne. Jakiegoś znacznego przeskoku w wydajności spodziewał bym się dopiero w kolejnych generacjach na jeszcze inną podstawkę niż 1150! Więc tak czy siak, będziesz musiał wtedy wymienić płytę!

Edytowane przez KamileN
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

A ja bym zrobił to tak :

 

intel core i5-3350P - 659zł

MSI B75MA-E33 /intel B75, LGA1155 - 195zł

MSI GeForce GTX 660 TI - 759zł

Crucial 4GB 1600MHz CL9 Ballistix - 125zł

Antec VP-PC 500W 155zł

Seagate 500GB 7200rpm 16MB cache SATA600 Barracuda 7200.12 - 199zł

SilentiumPC Brutus M23 Pure Black 149zł

LG GH24NS95 SATA (black) - 69zł

 

Razem : 2310zł

 

Masz tu procesor intel i5. Niestety na tej płycie go nie podkręcisz. Masz do dyspozycji kartę graficzna której HD7850 nie dorasta do pięt. W zestawie jest 4GB ramu 1600MHz, które rozszerzysz w przyszłości o kolejną kość  Tak jak przedmówca nie ma jakieś większej różnicy w grach między 1333, a 1600. Zasilacz w zestawie uciągnie ten sprzęt, a obudowa pomieści wszystko. Umieściłem 500Gb w zestawie.

 

Kod na darmowe złożenie i grę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówieniaX98TY2AZ + Far Cry 2 bądź X98TY2AZ + Bioshock Infinite

 

 

Jeśli masz jeszcze trochę funduszy to zalecam wymianę płyty na lepszą. : MSI B75A-G43, lub jeśli chcesz podkręcać sprzęt ( z tym Prockiem do @3,8GHz) kup taką : MSI Z77A-G43.

Z 1 płytą wyjdzie cie koszt zestawu : 2380zł

Z 2 płytą wyjdzie cie koszt zestawu : 2454zł

 

Myślę że pomogłem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...