Skocz do zawartości

Czy ten sprzęt jest dobry. I jaki procesor wybrać ?


Recommended Posts

Witam. Mam do was jedno pytanie. Kurczę. Niedługo kupuję nowy komputer w październiku i potrzebuję jakiś dobry sprzęt. Do streamowania, grania, nagrywania i montowania ( renderingu ;) ). Znam sie na komputerach bardzo dobrze. Myślę że specyfikacja którą wybrałem jest dobra ale nie wiem czy napewno. Napiszcie mi jaki procesor do tych rzeczy wybrać. Żeby bardzo dobrze się sprawował. Chyba że trzeba coś jeszcze zmienić w moim zestawie. Chciałbym też żebym mógł ten procek podkręcić i chce aby był on od Intel'a. I ten który jest w zestawie moim jest strasznie drogi. A może jest jakiś tańszy który mało się różni. Mam także dysk 1TB więc dysku drugiego także nie potrzebuję. Pozdrawiam i liczę na waszą pomoc. Kartę graficzną możliwę że dostanę więc o nią proszę nie wypisywać.Możliwe że będzie to Readon HD 7970 bądź HD Readon 7870.

 

http://i42.tinypic.com/2zp7clx.jpg

Link to post
Share on other sites

Od Agility3 lepszy jest plextor M5S. Do montowania filmów min. 16GB ramu.

A w czym jest lepszy ? I procek jaki polecasz. Jakiś i5 czy jednak i7. Mają pomiędzy sobą dużą różnice ? I jeżeli np. i5 to jaki ?

 

* Pytam z ciekawości.

Edytowane przez Deejeey
Link to post
Share on other sites

Można też pomyśleć o Xeonie, jeśli zrezygnowałbyś z OC. Taki Xeon E3-1230v3 to tak naprawdę i7 4770 bez zintegrowanej grafiki i z 0.1 Ghz niżej taktowanym zegarem, a różnica w cenie to około 200 zł. ;) . Zaoszczędziłbyś też na płycie głównej, bo wystarczy takie mobo jak ASRock H87 Pro4 czy MSi B85-G43  i kolejne ~150 zł w kieszeni. :D

Link to post
Share on other sites

Można też pomyśleć o Xeonie, jeśli zrezygnowałbyś z OC. Taki Xeon E3-1230v3 to tak naprawdę i7 4770 bez zintegrowanej grafiki i z 0.1 Ghz niżej taktowanym zegarem, a różnica w cenie to około 200 zł. ;) . Zaoszczędziłbyś też na płycie głównej, bo wystarczy takie mobo jak ASRock H87 Pro4 czy MSi B85-G43  i kolejne ~150 zł w kieszeni. :D

 Czyli ten ASRock H87 to na niej nei podkręce procka ?. I wie ktoś jaki mogę wybrać ten procek. Bo szczerze nikt mi jeszcze nie napisał. Czy i7 czy i5 ?

Link to post
Share on other sites

SSD polecam Plextor M5 Pro. Co do zasilacza czy potrzebne Ci aż 650W? SilentiumPC ma dobre i tanie zasilacze , ale ma słabo rozdzieloną linię 12V. Jak chcesz modularny to Be Queit są w porządku. Jeżeli może być niemodularny to polecam XFX 550W. Do streamowania, obróbki video to 8Gb może Ci przybraknąć. 

Link to post
Share on other sites

Faktycznie, jeżeli już zabierasz się za zakup nowego sprzętu warto dopłacić kilkadziesiąt złotych do wersji K. Odblokowany mnożnik pozwoli Ci na spore OC, tym bardziej , że chłodzenie też wybrałeś do OC , więc nie rozumiem dlaczego nie wybrałeś 3770K.

Link to post
Share on other sites

SF by jeszcze uszedł, gorzej że OCZ Agility 3 jest na nieszczęsnych asynchronicznych pamięciach co w połączeniu z tym kontrolerem tworzy mieszankę wybuchową. Dodatkowo za tą cenę ten napęd to jakieś nieporozumienie. Lepszym wyborem w tej cenie będzie Samsung 840 PRO lub trochę gorszy Plexor M5P. Z tańszych Plexor M5S.

 

 

 

a ja nie rozumiem dlaczego nikt jeszcze nie napisal, ze macho nie zmiesci sie do gladiusa m40. Ta buda jest za waska o jakies 10-20mm.

 

Użytkownik @kajitsu udowodnił niedawno, że Macho HR-02 BW można zmieścić do SPC Gladius M40.

Link to post
Share on other sites

 

 

a ja nie rozumiem dlaczego nikt jeszcze nie napisal, ze macho nie zmiesci sie do gladiusa m40. Ta buda jest za waska o jakies 10-20mm.

2 cm? :Dhttp://forum.benchmark.pl/topic/93883-silentiumpc-gladius-m40-thermalright-hr-02-macho-black-white/ jak już to kilka mm, które mogą się zmieścić w przetłoczeniu, ale 100% gwarancji nikt nie da

Link to post
Share on other sites

Dzięki wszystkim za wypowiedzi. I teraz jakby ktoś mi mógł to wszystko złożyć w kupę bo niektórych wypowiedzi waszych nie rozumiem xd :D. I teraz proszę o trzy odpowiedź.

 

Jest ich dużo więc jedna odpowiedź jaki dysk SSD.

Jaka obudowa żeby wszedł mi Thermalright HR-02

Jaki DOKŁADNIE procek wybrać.

I jaka płyta ?

Link to post
Share on other sites

Tak na mój gust: procesor zostaw ten który masz (i7-3770K), płyta MSI Z77A-GD55, dysk SSD Plextor M5P, obudowa która zmieści Macho: Brutus M23 , albo dołóż troszkę do Carbide 300R . Wszystko powinno wyjść w cenie tego co masz na początku. Jak za drogo zmień SSD na Plextora M5S.

Link to post
Share on other sites

Siemka. Widzę że koledze z góry pomogliście. Mógłbyś mi powiedzieć BlueMike czy mój zestaw jest spoko do 2900zł ?

Posiadam już jeden dysk 1TB i dysk Plextor SS M5P.

Dzięki z góry :D

 

http://i39.tinypic.com/27zepv5.png

Edytowane przez xVerni
Link to post
Share on other sites

@xVerni

Nie wiem jaki masz budżet, czy ewentualnie możesz trochę dołożyć. Tak wstępnie w tej cenie dałbym 660Ti zamiast 660tki:

 

http://i.imgur.com/LWLsm05.png?1

Zestaw zapewne pod gry? Przy większym budżecie może ktoś by zdołał tu GTX760 wepchnąć :) Najlepiej załóż swój temat.

Link to post
Share on other sites
płyta MSI Z77A-GD55

Nie ma sensu brać MSI Z77A-G55 jak autor nie zamierza robić SLI / CF. Nic też po fazach, ponieważ pasta pod IHS nie pozwoli na osiągniecie zbyt dużego OC przy dobrych temperaturach. Do OC 4,5 GHz wystarczy MSI Z77A-G43 + Macho HR-02 BW.

Edytowane przez blacklizard
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...