Skocz do zawartości

MSI Z77 Mpower - wyłączenie wszystkich światełek


Recommended Posts

Nie wiem skad takie zle opinie o tej plycie sam ja posiadam od dnia premiery i niemam znia zadnych problemow znajomy to samo. Dziala stabilnie niezle sie OC,i super wyglada jedyna wada to tylko 2 porty sata3. Co do led'ow mozna je wylaczyc zostaje wtedy tylko wyswietlacz post wskazujacy temperature. Ja ta plyte polecam!!!

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie wiem skad takie zle opinie o tej plycie

 

Kilka osób na forum już się na niej przejechało (wystarczy poszukać tematów na forum), więc wolą zawczasu odradzić. W jakim celu kupować nowe i wcale nietanie mobo i narażać się na możliwość wystąpienia problemów (nierzadkich jak można poczytać).

Link to post
Share on other sites

-osobiście sprzedałem 3 sztuki + 1 miałem swoją; KAŻDA wróciła i były to naprzemiennie problemy z padniętymi kościami BIOS, bądź elementami sekcji zasilania

-pełno padniętych sztuk na forum (policeman, adriankiller, cała reszta)

 

Ta płyta jest małą wtopą MSI i nawet jak gdzieś trafią się jakieś w miarę bezawaryjne sztuki, to w ogólnym rozrachunku nie poleca się czegoś takiego (zbyt duża loteria).  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

sam mam ta płytę od kilku miesięcy i nic sie nie dzieje... kolega gtxxor chyba troche przesadza z słowami typu "paściak" ... pierwsze rewizje mpowera były do du*y o czym można poczytać na zagranicznych portalach ( a ze ) mało kto to robi to na polskich każdy wciska kit o padakach itp // ;)  kazda płyta moze paść czy to mpower czy g1 killer czy x79..

Diody od zasilania procesora można wyłączyć ;)


Kilka osób na forum już się na niej przejechało (wystarczy poszukać tematów na forum), więc wolą zawczasu odradzić. W jakim celu kupować nowe i wcale nietanie mobo i narażać się na możliwość wystąpienia problemów (nierzadkich jak można poczytać).

No tak na forum w skali globalnej na pewno jest to czołówka... Prosze cie, na ocn bardziej sie żalą na Asusy i ich "cuda" techniki


-osobiście sprzedałem 3 sztuki + 1 miałem swoją; KAŻDA wróciła i były to naprzemiennie problemy z padniętymi kościami BIOS, bądź elementami sekcji zasilania

-pełno padniętych sztuk na forum (policeman, adriankiller, cała reszta)

 

Ta płyta jest małą wtopą MSI i nawet jak gdzieś trafią się jakieś w miarę bezawaryjne sztuki, to w ogólnym rozrachunku nie poleca się czegoś takiego (zbyt duża loteria).  

policeman,adriankiller, cała reszta czyli kto? To jesli mi padł Sabertoth z77 i "komuś tam" oraz "całej reszcie" to równie dobrze to jest "paściak"

Hmmm piszesz tak jak byś był jakimś sprzedawca w sklepie komputerowym, " trzeba było przyjąć na gware to juz lepiej tego nie polecać " ... wybacz ale chyba tak to rozumiesz..

Link to post
Share on other sites

Nie uczę się nicków na pamięć, a te 2 przypadki zwyczajnie zapamiętałem. Pamiętam jeszcze tego użytkownika co miał HD7950 z chłodzeniem Arctica ale wypadł mi nick. Sporo więcej tego było. Swego czasu chyba naliczyliśmy tutaj 15 padniętych MPowerów (wśród userów JEDNEGO forum!).

 

Przyjęcie na gwarancję to dla mnie nie problem, gorszy jest fakt że serwis MSI robi "kaszanę", a potem to ja oddając klientowi sprzęt i będąc 'na miejscu' obrywam za takie genialne produkty. 2x klient zgłaszał problem z drugim portem PCI_E i 2x płyta wracała z RMA z tym samym problemem (i zaktualizowanym do najnowszej wersji beta biosem), który ja osobiście w sklepie potwierdziłem.

 

Ja wiem że czujesz się wielce oburzony, bo jak ktoś śmie mówić takie złe rzeczy o TWOJEJ płycie, niedopuszczalne. Polska mentalność karze sądzić że to co mamy jest najlepsze. Ale niestety tak NIE JEST.

 

Jest to płyta awaryjna i za te pieniądze można wybrać lepszy produkt. Po co przepychać się ze zwrotami i RMA na własne życzenie. Jeśli zwyczajnie można nabyć coś lepszego.


PS: Użytkownikowi nissky ciągle ta płyta łapała bootloopy - też "padła". 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

No tak na forum w skali globalnej na pewno jest to czołówka... Prosze cie, na ocn bardziej sie żalą na Asusy i ich "cuda" techniki

 

Wiadomo nie od dziś, że każda płyta może "paść", ale wyjaśnijmy jedną bardzo ważną kwestię. Zacznijmy od tego, że jest to płyta dość droga, więc mało który user sobie na nią pozwala, więc siłą rzeczy tych płyt jest kupionych stosunkowo mało. Jeśli na taką ilość przypada tyle awarii to trzeba przyznać, że coś z nimi nie tak. Jak ktoś chce to może ją kupić i akurat jemu, jak i tobie, może chodzić dobrze, ale jak można bez trudu zauważyć raczej nie poleca się produktu, który zbiera tyle niepochlebnych opinii. Podsumowując jeśli ją weźmie to będzie to jego świadomy wybór, ponieważ został ostrzeżony przed możliwymi konsekwencjami.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Witam. Ja też używam mPowera od dłuższego czasu ok. 8 miesięcy i żadnych problemów nie miałem. Kupiłem mimo opinii dot. wysokiej awaryjności w sumie głównie ze względu na wygląd :-) Nie zmienia to faktu że płyta jednak uchodzi za awaryjną i ciężko ją polecić z czystym sumieniem.

 

 

Edytowane przez mkforever1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Heh, kupiłem swój egzemplarz w październiku 2012r. Od razu zauważyłem że jest coś nie halo, bo płyta nie wykrywała profilu XMP moich pamięci a ręczne ustawienie częstotliwości pamięci na 1600mhz zawsze kończyło się wyłączeniem komputera przy restarcie (nie wspominając że komputer z takim ustawieniem się nie uruchamiał potem).

Po 4 dniach od zainstalowania płyty w PC tak po prostu padły obie kości BIOS. Akurat wtedy komputer był mi bardzo potrzebny więc nie mogłem czekać na zrealizowanie gwarancji (sklep upierał się że płyta padła z mojej winy) i pokusiłem się o wymianę kostek BIOS na własną rękę. Po wymianie płyta odżyła, jednak problem pamięci oraz startowania komputera pozostał (PC uruchamiał się czasem za 1 razem, czasem za 10).

Pisałem do MSI, jednak polecono mi zmienić BIOS na beta, którą przysłano w załączniku - nic to nie dało.

Dalsze próby kontaktu z supportem nie przyniosły żadnego rozwiązania moich problemów z płytą.

Zrezygnowany kupiłem Gigabyte Z77X-UD5H, jednak po jakimś czasie oddałem go bratu i znów "męczyłem się" z MPowerem. Dopiero ostatnio, po zmianie BIOS'u na wersję 17.9 większość problemów ustała, choć XMP nadal nie jest wykrywane.

 

Podsumowując - ponownie płyty bym nie kupił. Na razie jest ok, ale jak coś się znowu jej przytrafi to albo ją sprzedam za śmieszne pieniądze albo poprostu wywalę... :)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...