Skocz do zawartości

Modernizacja kompa - 1200 zł


Recommended Posts

Witam!

 

Otóż parę dni temu padła mi płyta główna (ASUS A7V880), jako że komp już dosyć stary postanowiłem wykorzystać to jako pretekst do modernizacji ;)

Potrzebuje kupić cztery podstawowe podzespoły bo resztę mam całkiem sprawną, budżet który posiadam to 1200 zł i jest to absolutne maksimum, do tej pory udało mi się sklecić coś takiego...

 

procesor: AMD PHENOM II X2 555 / 3.2 GHz - 349 zł

płyta: GIGABYTE GA-790XTA-UD4 - 465 zł

grafika: GIGABYTE HD4670 1GB DDR 128bit - 295 zł

pamięć: KINGSTON 1 GB 1333 MHz - 90 zł

 

Generalnie nie mam zbyt dużych wymagań, gram sporadycznie, zależy mi też na możliwości rozbudowy kompa w przyszłości dlatego płyta główna jest tutaj najdroższym elementem, RAMu tak mało dałem tylko ze względu na ograniczony budżet, w razie czego dokupi się więcej w niedalekiej przyszłości :D

Proszę Was o wszelakie sugestie i porady odnośnie powyższej konfiguracji, co można by ewentualnie zmienić, ulepszyć w tym przedziale cenowym.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Zasilacz to Seasonic 400W i na razie wolał bym się z nim nie rozstawać, bo jest praktycznie nowy, w kompie mam 2x hdd, 2x cdrom, karta sieciowa na PCI, jeden wentylator 80mm i to w sumie wszystko, więc mam nadzieje że ten zasilacz się wyrobi.

 

Co do grafiki to znalazłem XFX(co to za firma?) HD 4850 512 MB DDR3 256 bit, która według zestawienia GPU jest dwa razy wydajniejsza od tej wcześniejszej HD4670. Płytę zmieniłem na Gigabyte GA-790XT-USB3 za 379 zł, jeśli chodzi o procesor to ciągle się zastanawiam bo myślę ze mocne dwa rdzenie mi spokojnie wystarczą, więc upierał bym się przy tym Phenomie X2, ewentualnie mogę wziąć tańszą wersje (Phenom II X2 545 za 305zł). Odnośnie pamięci... wolę kupić teraz te 1GB tak na 'odwal się' i skupić się na pozostałych podzespołach bo pamięć jest najłatwiej dokupić, z procesorem czy k. graficzną jest już gorzej ;) Ceny są z www.arest.pl bo tam zamierzam kupować.

Link to post
Share on other sites

Konfigurator na komputroniku wywala mi błąd przy takim zestawieniu.

Po:

1. Nie kupuj w komputroniku - strasznie drogo,

2. Nie słuchaj się tego konfiguratora on lubi dziwne rzeczy wypisywać. ;)

 

Co do procesora - Athlon II x3 425 + O/C. Jak widzisz obecnie mam Phenoma II x2 550, ale jakbym teraz składał komputer to nawet chwili bym się nie wahał przed kupnem Athlona.

Płytę kupiłeś za drogą np. taki http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=115_318&products_id=20891 Asus w ogóle by nie ustąpił temu Gigabyte'owi, a w dodatku ma zintegrowaną grafikę na wypadek gdybyś musiał oddać zewnętrzną na gwarancję. Zaoszczędzone pieniądze mógłbyś dołożyć np. do R5770. Taki zestaw byłby zdecydowanie wydajniejszy w 3D.

Link to post
Share on other sites

czy pamięć Kingston HyperX DDR3 2GB 1333MHz CL7 będzie bez problemów współpracować z płytą GIGABYTE GA-790XT-USB3 ?

Na 99% będą działać, ale i ile one kosztują ?? Jeśli do 200zł to możesz brać. Jeśli powyżej - głupota.

Płyta powiem że nie za fajna - za 450zł można by się spodziewać radiatorów na sekcji zasilania

Link to post
Share on other sites

Nie zamierzam kupować w komputroniku, już zauważyłem że ceny mają tam dosyć wysokie, co do konfiguratora to faktycznie coś jest z nim nie tak czasami, poza tym w opisach produktów jest masa błędów ;). Ta pamięć Kingston HyperX DDR3 2GB 1333MHz CL7 na chwilę obecną kosztuje 205 zł. Jeśli chodzi o procesor i płytę to decyzja jest już na 90% podjęta, teraz jeszcze tylko kombinuję z grafiką i pamięciami, jako że budżet mi się minimalnie powiększył to aktualna konfiguracja wygląda tak:

 

PHENOM II X2 550 BOX / 3.1 GHz / Black Ed - 319 zł

GIGABYTE GA-790XT-USB3 - 415 zł

DDR3 KINGSTON - 2 GB / 1333, CL 7, HyperX - 205 zł

SAPPHIRE HD 4850 1024 MB DDR3, 256 bit, DVI, HDMI, BOX - 425 zł

 

W sumie mógł bym kupić jakiegoś HD 5xxx ale myślę, że nie opłaca mi się kupować karty do DirectX 11, aż tak bardzo mi na wydajności nie zależy.

Link to post
Share on other sites

PHENOM II X2 550 BOX / 3.1 GHz / Black Ed - 319 złGIGABYTE GA-790XT-USB3 - 415 złDDR3 KINGSTON - 2 GB / 1333, CL 7, HyperX - 205 złSAPPHIRE HD 4850 1024 MB DDR3, 256 bit, DVI, HDMI, BOX - 425 złW sumie mógł bym kupić jakiegoś HD 5xxx ale myślę, że nie opłaca mi się kupować karty do DirectX 11, aż tak bardzo mi na wydajności nie zależy.

Wymień choć jeden plus tego Gigabyte'a względem wcześniej podanego przeze mnie ASUS'a. Ta płyta to marketingowa papka -"kupcie mnie mam USB3", a tak naprawdę po uaktywnieniu USB3 spada o 50% przepustowość szyny przez którą połączony jest CPU <--> GPU! Procesor także o kiepskim stosunku wydajności do ceny.

Nie rozumiem tylko jednego. Zakładasz temat na forum prosząc o poradę, a praktycznie je ignorujesz. Uwierz mi że dobrze Ci podpowiadamy (Athlon II x3 + ASUS). Po zmianie płyty i procesora będziesz mógł zakupić Radeon'a 5770 (wydajniejszy, cichszy i znacznie(!) oszczędniejszy w prądzie od 4850). Po co kupować drogą płytę i procesor gdy za znacznie mniejsze pieniądze mamy nawet lepsze podzespoły - chłodzenie sekcji zasilania na płycie, oraz 3rdzenie w procesorze.

 

EDYTKA:

Lub za zaoszczędzone pieniądze możesz sobie pozwolić na zakup kitu 2x2GB RAM. No i ten radeon jak na 4850 jest drogi. Myślę że więcej jak 380zł nie warto dawać za tą kartę.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o procesor i płytę to decyzja jest już na 90% podjęta

Beznadziejny wybór. Na samych tych dwóch częściach zaoszczędziłbyś ok. 170zł a miałbyś jeszcze lepiej i szybciej. Zaoszczędzoną kasę mógłbyś wydać tak jak wspomniał 19arek93 na lepszą kartę lub więcej pamięci. A co do pamięci też zły wybór. Bierz najtańsze Goodramy/Kingstony za 340zł a wydajności wcale nie stracisz !

Słuchaj się ludzi z forum a nie marketingowców z wielkich firm ;)

Link to post
Share on other sites

Kupować płytę za 415zł która dostaje mocno po łapach od płyty za 315zł to IMO już szaleństwo, lub kupno pod wpływem chwili. Radzę Ci abyś jeszcze raz się zastanowił.

Link to post
Share on other sites

Potwierdzam, weźmiesz taką płytę i procka to 150zł w błoto. Słuchaj, jak się do Ciebie mówi:

1) Od Phenoma X2 lepszy jest Athlon X3. Do tego tańszy.

2) Droga płyta to strata pieniędzy, płyty od 300zł w górę (AMD) nie różnią się wydajnością.

Skoro pytasz o porad, to dlaczego jesteś tak uparty mimo, że koledzy przedstawiają Ci bardzo mocne argumenty?

Link to post
Share on other sites

Wymień choć jeden plus tego Gigabyte'a względem wcześniej podanego przeze mnie ASUS'a. Ta płyta to marketingowa papka -"kupcie mnie mam USB3", a tak naprawdę po uaktywnieniu USB3 spada o 50% przepustowość szyny przez którą połączony jest CPU <--> GPU!

To już ktoś na 100% potwierdził, że USB3 zmienia tryb pracy PCIE z x16 na x8?

Czy takie coś ma miejsce tylko przy użyciu SATA 3, a USB nie ma z tym nic wspólnego?

Igoruss w moim temacie pisał, że wg jego opinii przy USB 3 takie zjawisko nie występuje na jego płycie i karta graficzna działa normalnie. Moim zdaniem USB3 jest przyszłościowym rozwiązaniem i lepiej żeby płyta już je miała (bo samą płytę główną się zmienia bardzo rzadko).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...