Skocz do zawartości

Dokupienie kilku części do nowego zestawu.


Recommended Posts

Tego się tak nie liczy. Jeśli zasilacz ma 500W to jest to moc wyjściowa czyli suma wszystkich linii.

Jeśli zasilacz ma sprawność 90% to aby policzyć ile bierze z gniazdka trzeba podzielić moc przez sprawność.

 

czyli

 

500W / 90 % = ~ 555 W

 

600 spokojnie starczy i po co chcesz się ładować w 5970. Przecież gdy kupisz 5770/5850 starczy Ci na co najmniej rok w high detalach.

Link to post
Share on other sites

Tego się tak nie liczy. Jeśli zasilacz ma 500W to jest to moc wyjściowa czyli suma wszystkich linii.

Jeśli zasilacz ma sprawność 90% to aby policzyć ile bierze z gniazdka trzeba podzielić moc przez sprawność.

 

czyli

 

500W / 90 % = ~ 555 W

 

600 spokojnie starczy i po co chcesz się ładować w 5970. Przecież gdy kupisz 5770/5850 starczy Ci na co najmniej rok w high detalach.

 

coś ci chyba nie wyszło z tym liczeniem :P

nie jest przypadkiem tak że 90% sprawności przy 500w zasilaczu = około 450w ( 100-10% = 90% sprawności - tyle watów daje do kompa na zapotrzebowania lub wymysły kompa ( które nie znają litości ) :D

 

temat mi ogólnie pomógł - ja również mam zamiar w przyszłości ( 1 - 2 lata ) wymienić procka na Phenka lub Antka X6 ( teraz X4 Antek - śmiga aż miło ) i 5970 - o ile nie wyjdą jakieś radki z serii 6xxx lub 5970 stanieje do 700 - 800zł.

Zasilacz - 700w wezmę - na razie i tak musze wymienić zasilacz z przeciętym kabelkiem od zasilania mobo :P

Ram - 8 lub nawet 12 GB - o ile wymieniać mobo będę - to zależy od budżetu ...

obudowa - taka jaka pomieści grafikę ;p

dysk - taki sam jak teraz

Link to post
Share on other sites

Chyba przystanę na OCZ 600 i zaoszczędzę sobie na wentylator do chłodziwa proca. Rozjaśniliście mi sprawę.Po co przeplacać? Oczywiście nie mogę popadać w skrajność i kupować 500 bo o nie o to chodzi. Dlaczego upierałem się przy OCZ 700? Fatycznie, jest to bez sensu. Z tym Radem 5890 to chodzi mi o to, że tak... Za 2 - 3 miech kupię coś z serii 58.. najprawdopodoniej 5850 lub coś od zielonych z tej nowej serii o ile coś wprowadzą. Znając życie to Nvidia wypakuje swoimi nowościami to średnią pólkę oczywiście życząc sobie cenę jak za Radka wyższej klasy. Napawno kupię coś w miarę taniego z możliwością fajnego OC i z DX11 a co do 5890 to podejrzewam, że za rok stanieje na tyle, że będzie można ją kupić za rosządne pieniądze - co wtedy zrobią Ci, którzy mają małe budy np. CM z serii 3.. i słabe zasilacze 500? Będę mieli problem. A ja? OCZ 600 + buda CM 690 Advanced II i zmieszę i obsłużę wszystko :P I o to mi chodzi.

Co to tego zasilacza tj. OCZ Mod 600 to na allegro można go kupić za 300zł z przesyłką. Ten zasilacz kupić? Czy moze inny?

Czy OCZ te modularne różnią się aż tak od zwykłych OCZ? Oprócz tego, że mają odłączane kable.

Co z peryferiami od A4techa? Dobre to? Warto brać? Chodzi mi o myszę dla graczy tą z serii co mają ciężarki i 3600DPI oraz klawiaturę G800 MU. Czy ta klawiatura nada się do wygodnego pisania?

To, co napisał kolega wyżej bardziej do mnie przemawia...

Link to post
Share on other sites

Czy OCZ te modularne różnią się aż tak od zwykłych OCZ? Oprócz tego, że mają odłączane kable.

poza odpinaniem kabli OCZ ModXStream różni się wyższą sprawnością oraz cichszą pracą niż (paradoksalnie) OCZ StealthXStream

Link to post
Share on other sites

Tego się tak nie liczy. Jeśli zasilacz ma 500W to jest to moc wyjściowa czyli suma wszystkich linii.

Jeśli zasilacz ma sprawność 90% to aby policzyć ile bierze z gniazdka trzeba podzielić moc przez sprawność.

 

czyli

 

500W / 90 % = ~ 555 W

 

600 spokojnie starczy i po co chcesz się ładować w 5970. Przecież gdy kupisz 5770/5850 starczy Ci na co najmniej rok w high detalach.

 

coś ci chyba nie wyszło z tym liczeniem :P

nie jest przypadkiem tak że 90% sprawności przy 500w zasilaczu = około 450w ( 100-10% = 90% sprawności - tyle watów daje do kompa na zapotrzebowania lub wymysły kompa ( które nie znają litości ) :D

 

temat mi ogólnie pomógł - ja również mam zamiar w przyszłości ( 1 - 2 lata ) wymienić procka na Phenka lub Antka X6 ( teraz X4 Antek - śmiga aż miło ) i 5970 - o ile nie wyjdą jakieś radki z serii 6xxx lub 5970 stanieje do 700 - 800zł.

Zasilacz - 700w wezmę - na razie i tak musze wymienić zasilacz z przeciętym kabelkiem od zasilania mobo :P

Ram - 8 lub nawet 12 GB - o ile wymieniać mobo będę - to zależy od budżetu ...

obudowa - taka jaka pomieści grafikę ;p

dysk - taki sam jak teraz

Te 500 W to moc wyjściowa tego zasilacza.

http://old.benchmark.pl/artykuly/testy/zasilacze2003_2/SilverStone_ST50EF/sst500-tabliczka.jpg

A tutaj tabliczka jakiegoś tam zasilacza i wyraźnie pisze "Output 500W"

 

A wracając do tematu najlepszym wyborem będzie OCZ ModXStream 600W

Link to post
Share on other sites

Sorry, że post pod postem ale nie mogę tego poprzedniego edytować :sciana:

Zasilacz kupię OCZ 600 albo 700 w zależności od akutalnych cen

Budę kupię na 99% CM 690 Adv. II tylko przeczytyałem jej test i mam kilka pytań. Ponoć 5970 ma 31cm wraz z chłodzeniem a ta buda ma tylko 30cm ale jakoś się da ją włożyć - tylko jak?

Czy da się zamontować filtr przeciwkurzowy ? Gdzie go kupić? Ile kosztuje?

Pisze tam, że buda ta dlatego, że jest dziurkowana jest głośna. Czy będzie głoścno jak będę miał 3 wenty standardowe, Fandera Selektę 120*120*25 w Pentagramie Karakorum na procu oraz Selektę 80mm chłodząco dodatkowo grafę ??

Może jednak ktoś coś wie o myszkach i klawach A4tech dla graczy?

Link to post
Share on other sites

Co do A4TECHa to ogólnie odradzam tą firmę. Miałem 2 myszki od nich i obie wysiadły (w jednej musiałem nawet rozbierać przewód bo się okazało, że się przetarł w kanalikach wewnątrz myszy gdzie się zaginał pod kątem 90 stopni), nie były to jakieś hi-endowe modele ale i tak tandeta.

Ja polecam Logitecha nawet jakiegoś tańszego. Przynajmniej wiesz, że wykonanie będzie porządne.

 

 

Podepnę się pod pytanie o obudowę: czy kupując COOLER MASTERa ELITE 310 zmieszczę w niej jakieś nowsze karty (5870, 5970). Obecnie planuję 5850 ale co z późniejszym upgradem?

Link to post
Share on other sites

hmm skoro planujesz teraz 5850. To nie zmienisz jej szybciej niż rok a po tym czasie będą radki 6000 które przy tej samej długości będą wydajniejsze (np. 6850). a zakup przestarzałego wtedy 5970 będzie nie opłacalny chyba że cena by była b.niska.

 

Co do A4Tech bardzo porządna firma ostatnia myszka siadła mi po 5 latach!!

Link to post
Share on other sites

Chodzi mi o myszki high end-owe od A4techa - te co kosztują ok. 100zł. Mają aż 3600 dpi i naprawdę niezłe parametry. Za 150 mogę kupić Logitecha który będzie miał parametry gorsze od a4tech o połowę.

Jak to jest?

Mam teraz bordową myszę A4techa low endową za którą dałem 14zł i nic mi się nie dzieje. Mam ją już od kilku lat.

Link to post
Share on other sites

Tylko, że ta rozdzielczość 3600dpi to jest w większości wypadków interpolowana (chwyt marketingowy), a rzeczywista i tak będzie mniejsza pewnie od 2k. Ja się nauczyłem, że na myszce i klawiaturze nie warto oszczędzać. Na Twoim miejscu dozbierałbym na myszkę Logitech MX518 ze 130zł. Ew coś w tym przedziale cenowym.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...