Skocz do zawartości

Dokupienie kilku części do nowego zestawu.


Recommended Posts

Witajcie, miesiąc temu kupiłem sobie nowe części do kompa. W tym momencie nazbierałem jeszcze trochę kasy i chce ją przeznaczyć na dalsze modyfikacje. Co mam? Już piszę

Phenom x2 550 C3 - nie wlącza się przy ACC na auto czyli 4 rdzenie nie zadziałają

Asrock M3A770DE -żałuję, że kupiłem tą kartę bo obsługuje pamięci tylko 1333 oczywiście DDR3

Good Ram 2*2GB 1333 DDR3 - kupiłbym lepsze ale po co? To mobo i tak nie obsłuży np. 1600 Mhz z radiatorami

Dysk to 500GB Samsung F3 - dobry zakup

Grafikę mam starą - Gainward 9800GT 1GB DDR3 Golden Sample - karta dosyć wydajna a poza tym jak podkręcam ją w Experttool na maxa i wenta na niej na maxa to działa stabilnie w grach tak,że nie narzekam

Monitor to 23 cale Full HD LG - symbol mało ważny

Reszta mało ważna bo chcę ją wymenić.

Buda... mam CM 335 - maleństwo!!! Mam możliwość oddania jej. Oddam, doloże kasę i kupuję CM 690 Advanced II - duża buda, przyszłościowa bo wejdzie 5970. Mogę ją dorwać za 310zł. Cena max 350zł Może coś innego? dlaczego? MA być duża, elegancka i czarna.

Zasilacz... Mam Chiefteca 450W i sprzedaję go za 200zł - mam kupca. Dołożę ze 150zł czyli chcę kupić zasilacz za 350zł max z przesyłką. Zasilacz ma być mocno przyszłościowy. Musi móc obsłużyć crossfire oraz 4 a może nawet 6 rdeni chociaż w to ostatnie wątpię. Wytropiłem na necie nówkę OCZ MOD Xtream 700W z odpinanymi kablami - potwór :D Bardzo podoba mi się firma Bequiet ale 700Wat z tej firmy to wydatek ok. 800zł a tyle nie mam więc z niej rezygnuję. Czy ten zasilacz jest cichy? Może coś innego?

Mysz i klawa ma być dla graczy. Na to także nie mam za wiele kasy a nawet dybym miał to i tak bym nie wydał bo to dla mnie bez sensu. Interesują mnie myszki A4tech seria dla graczy czyli 3600DPI, cięzarki w środku etc. No i klawa A4tech G800Mu. Te urządzonka wskazujące czy może coś inengo? Przeznaczenie to raczej to wszystkiego - gier, multimediów, neta i pisania. Jako, że myszka i klawiatura mają funkcję zmiany czułości to do gier włączałbym na maxa a do reszsty tak średnio i byłoby dobrze.

Mam zamiar ostro kręcić proca. Chłodzonko mam Pentagram Karakorum - bardzo dobre ale głośne jak samolot. Chcę wymienić w nim wenta. Ma być bardzo cichy i wydajny. Mój typ to Fander Selekta - w testach bije na łem Noctue oraz Silent Wingsy.

Co do grafy... Chcę ją wymienić ale nie mam kasy. Może za jakieś 3 miesiące. Mam swoje typy oczywiście- Gainward GTX260 świetnie OC ale mało przyszłościowa bo DX tylko w wersji 10 oraz Radek 5770 jakiejść firmy - dobre OC no i z DX11. Przychylałbym się ku Radkowi bo za jakiś czas mógłbym kupić sobie drugą, złączyć w CF, podkręcić i mieć fajnego potworka :co: z DX11.

 

Bo widzicie, jak już kupiłem takie mobo a nie inne to muszę je wykorzystać na maxa bo sprzedaż na allegro będzie za bardzo stratna. Podkręcę pamięci o il się da - chociaż nie wiem czy się da. Proca podkręcę na maxa. Moje mobo ma CF a nie ma SLI tak więc powinienem się trzymać Radeonów. Kupił jednesko 58.. z dobrym chłodzeniam i od razu OC. Potem dokupić drugiego.

Myślałem też o tym, zeby za jakiś czas przeskoczyć na Phenoma x4 bo z moim configiem musiałbym wymienić tylko proca ale nie widzę za bardzo sensu w tym. Jakoś tak 4 rdzenie kojarzą mi się od razu z dobrą pamięcią minimum 1600Mhz z radiatorami i pod OC.

Link to post
Share on other sites

żałuję, że kupiłem tą kartę bo obsługuje pamięci tylko 1333 oczywiście DDR3

Większość płyt tyle właśnie obsługuje. Jak byś wsadził nawet 2000MHZ to i by zadziałało tylko płyta automatycznie zmniejszyła by ich taktowanie. Do tego nie masz się co zamartwiać bo nawet różnica między 1000mhz a 2000mhz jest naprawdę malutka (>5%) Podkręcanie pamięci nie ma najmniejszego sensu bo zyskasz jeszcze mniej

 

 

Zasilacz ma być mocno przyszłościowy. Musi móc obsłużyć crossfire oraz 4 a może nawet 6 rdeni chociaż w to ostatnie wątpię. Wytropiłem na necie nówkę OCZ MOD Xtream 700W z odpinanymi kablami - potwór

Tylko po co? Nie lepiej kupić jedną mocną grafikę niż bawić się w niedoskonałe CF ?

Tu proponowałbym zasilacz OCZ MXS 600W za 300zł - jest przyszłościowy, starczy na naprawdę długi okres czasu. A nowe części nie muszą wcale pobierać więcej prądu bo są wykonywane w coraz ciaśniejszym procesie co wpływa pozytywnie na pobór prądu. (np HD5770 pobiera tyle prądu co 9800GT a ma wydajność GTX260)

Link to post
Share on other sites

Good Ram 2*2GB 1333 DDR3 - kupiłbym lepsze ale po co? To mobo i tak nie obsłuży np. 1600 Mhz z radiatorami

.... Jakoś tak 4 rdzenie kojarzą mi się od razu z dobrą pamięcią minimum 1600Mhz z radiatorami i pod OC.

 

Jak już napisał Igoruss, te 300MHz różnicy na ramie nie ma znaczenia. Skok wydajności byłby rzędu <1% Tak samo z OC Ramu - podkręcasz proca to i ramy Ci się podkręcają same :D A jeśli chodzi o radiatory - RAM aż tak się nie grzeje, więc te radiatorki pełnią funkcję bardziej ozdobną. Jeśli Ci na nich zależy to możesz poszukać i kupić sobie takie za 30zł ;)

Link to post
Share on other sites

Za 300zł jest OCZ 600 a jak dopłacę tylko 50zł to aż 700W. Wydaje mi się, że jednak warto.

A powiedzcie mi bo jakoś nie za bardzo wiem jak to się liczy.

Dysk 500GB ile potrzebuje Wat?

Napęd DVD

Bluray

Procesor 6 rdzeniowy

Np. 5790

???

Pytam o najmocniejsze podzespoły bo jak już wspomniałem chcę przyszłościowo.

Link to post
Share on other sites

jak chcesz tak strasznie dużo dobrej jakości prądu to rzuć okiem na wyższą półkę z profesjonalnymi zaśliniaczami i jak weźmiesz 600-650W OCZ Z, Enermax czy Corsair HX to będziesz miał zapas na całe życie, tylko one są drogie

Link to post
Share on other sites

Jestem fanem cichego sprzętu ale to dla mnie za droga zabawa. Co z tego, że będę miał bezgłośny zasilacz skoro w budzie będą 3 wentylatory 12cm które są średnio ciche, chłodzenia karty graficcznej też będzie podkręcane bo sama karta będzie podkręcana tak, ze "pchanie się" w bezgłośny zasilacz to nonsens. A poza tym jak już wspominałem więcej niż 350zł nie dam.

No a z o końcu z tym OCZ 700W w bardzo opłacalnej cenie? Jego sprawność to ok. 86% tak więc 700*0,86 daje 602W czystej mocy a to dużo!!! Tamte polecane przez Was zasilacze za 500zł mają sprawność max. 95% czyli 500*0,95 = 475W max.

Czy ten OCZ jest aż tak zły ? Bo jakoś mi się nie chce wierzyć.

Potrzebuję dużo mocy bo mam sporo cześći w środku tznl będę miał. Drugi dysk, drugi napęd tylko, że BR - to wszystko ciągnie swoje.

Link to post
Share on other sites

Kupię tak na 99% OCZ modxstream tylko ile Wat? Stać mnie na 700 to czemu niby mam kupować 600? Czy te dodatkowe 100Wat się nie przyda... kiedyś? Przy np. 6 rdzeniach, dwóch kartach, dwóch dyskach i dwóch napędach i 8 GB ramu przy czym grafika i proc OC ?

 

A co w sprawie wentylatora do Karakoruma i budy? Czy moje typy czyli CM690 Advanced II i Fander Selekta 120*120*25mm są dobre?

Link to post
Share on other sites

500W spokojnie by starczyło, no może nie do dwóch kart ale do każdej pojedynczej. Dla konfortu psychicznego możesz wziąć 600W ale 700 to już nieco przy dużo :D

 

 

Czy moje typy czyli CM690 Advanced II i Fander Selekta 120*120*25mm są dobre?

 

Buda wyśmienita, co do wiatraka nie wiem. Ja tam bym oszczędził i wziął Zephyr'a lub Mistrala od SilentiumPC za 17zł ;)
Link to post
Share on other sites

Czyli OCZ 600 spokojnie pociągnie, 2 dyski, 2 grafy, 6 rdzeni, 8GB ram, dwa napędy Combo i jeszcze OC proca i grafy, tak?

A jak myślicie- 6 rdzeniowiec od AMD będzie bardziej prądożerny niż Intela? Bo jak już to właśnie 6 rdeni od tego producenta kupię bo na Intela mnei nie stać.

Po co w sprzedaży są zasilacze 1000 Wat? A te 1200? Po co to komu? Trzeba by było mieć ze 4 , grafy, 16GB ram, 5TB, 2 napędy ,6 rdzeni i wszystko pod ostre OC, tak? Toż to dla świrów jest.

A co mi powiedzie o kupnie myszy, klawy i podkładki dla gracza za 200zł z przesyłką? Nie podobają mi się te bomby Logitech. Preferuję A4tech - IMO tania i dobra. Myszka za ok.90zł, klawa za ok. 70zł +podkładka za 15zł + przesyłka ~200zł.

 

Z tym crossfire to mi chodzi o to, że za jakieś 3 -4 miechy po wejściu Fermi Ati spuści ceny sporo w dół. Radek 5850 w końcu będzie fajnie kosztował, oczywiście wersja z jakimś dobrym chłodzeniem - ok. 700zł myślę. Kupię sobie ją wtedy i OC od razu. Za jakiś rok stanieje z 700zł na 400zł i wtedy kupie drugą, także z dobrym chłodziwem, CF + OC i wyjdzie potworek. Wyjdzie mnie to zdecydowanie taniej. Przecież 5850 w CF dajne 5890 czyli monstera a po OC te dwie to już całkiem fajna sprawa.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...