Skocz do zawartości

Problem z uruchomieniem Monitora


Recommended Posts

Witam , mam problem ponieważ podczas załączania komputera nie startuje monitor. Patrząc na obudowę widzę ze dioda z HDD świeci się przez pierwsze 5sec następnie się wyłącza i tyle. Monitor nie daje żadnych oznak życia, tyle że wczoraj wieczorem działał normalnie.
Nie jest to pierwszy raz kiedy mam z tym problem, ponieważ już kilkakrotnie działo się to samo tyle że po kilku próbach uruchomienia komputera monitor działał poprawnie.

 


Podzespoły :

 

Procesor AMD X8 FX-8320 3.5GHz
Karta graficzna Asus Radeon HD7870 2048MB DDR5/256bit
Płyta główna ASRock 970 PRO3
Dysk Seagate Barracuda 3.5'', 500GB
Pamięć Crucial 2x4GB Ballistix sport 1333MHz
Zasilacz XFX Core 550W 
Obudowa Zalman Z11
Monitor Hyundai N200W
 
Temperatury w stresie : na procku około 53stopnie, na gpu około 51stopni. W spoczynku około 37 stopni na obu podzespołach.
 

 

Link to post
Share on other sites

Najpierw to na twoim miejscu bym sprawdził komputer pod działającym monitorem , żeby wykluczyć ewentualne uszkodzenia podzespołów, jeżeli na innym monitorze komputer odpali poprawnie to masz odpowiedź jak nie to może to być któryś z podzespołów. Ale ta dioda o której pisałeś jakoś nie podchodzi pod zepsuty monitor bo komputer by się nie wyłączał po kilku sekundach.

Link to post
Share on other sites

Komputer się nie wyłącza cały czas chodzi, problem własnie w tym ze monitor nie startuje. Komputer rusza "normalnie" tylko bez tego monitora. Słychać oraz widać że wiatraczki na gpu oraz cpu chodzą

Edytowane przez NerQun
Link to post
Share on other sites

W takim razie jak ruszyło normalnie odpal OCCT i Furmarka. Monitoruj temperatury karty graficznej, procesora, płyty głównej. Testuj OCCT co najmniej godzinę, furmarka zapuść na około 20-25min. Zobaczymy jak temperatury w stresie oraz czy komp się nie wysypie w stresie. Jeżeli robiłeś OC to wróć do taktowań fabrycznych. Jeżeli zrobisz testy to napisz jak wyniki a najlepiej wklej zrzuty ekranu do tematu i zobaczymy co dalej z tym robić. Na razie nie jestem w stanie nic zdiagnozować bo komputer odpala losowo.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie, spróbuj nawet od kogoś nabyć żeby sprawdzić czy to kabli wina. Mnie cały czas zastanawia czemu pod innym komputerem monitor odpala. Może to nie monitora wina, tylko np. karty graficznej. Ostatnio się spotkałem z problemem gdzie jednemu użytkownikowi komputer uruchamiał się tylko w trybie awaryjnym i winowajcą była karta. Jeżeli będziesz miał trochę czasu to podmień jakąkolwiek kartę w celu sprawdzenia.

Link to post
Share on other sites

UWAGA! Dzisiaj znów wszystko ruszyło za 1 razem (to na 100% okres i foch), podczas gdy rano oglądałem Twitcha i miałem załączoną grę DOTA2 po 3h w takim "stresie" temperatura na cpu i gpu wynosiła 64stopnie co jest chyba wysoką temperaturą jak na komputer który jest jakby nie było nowy, czyszczony co parę dni. Obawiałem się że wnęka w na której znajduję się mój komputer nie ma wystarczającej dobrze wentylacji i przepływu powietrza co też później potwierdziłem wysuwając komputer z tejże wnęki. Po wysunięciu temperatura w 10min spadła o 15stopni.

I tu powstaje moje pytanie czy przegrzewanie się CPU i GPU może powodować losowe problemy z załączeniem monitora ?

Od 8h komputer chodzi bez problemów, temperatury : http://img801.imageshack.us/img801/152/my9i.jpg

CPU usage od około 3-4h na poziomie 5-10% 

Edytowane przez NerQun
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...