Skocz do zawartości

Radeon 7970 i Benq GW2760 - ekran się zmniejsza


Recommended Posts

Witam,

 

Mam problem ponieważ nie wiem co zrobić. Jest to moja pierwsza karta AMD w życiu.

 

Problem polega na tym, że obraz wyświetlany na monitorze jest nie odpowiednio rozciągnięty (na dole ekranu jest luka). W grach w ogóle ekran się zmniejsza i obraz wyświetla się jak by miał 22" zamiast 27 cali. 

Po zainstalowaniu sterowników ekran również się zmniejszy i pulpit wyglądał na 22 cale zamiast tych 27" ale wszedłem w opcje sterownika graficznego (opcje skalowania) i rozciągnąłem ekran (ale na dole nadal jest luka).

 

W grze jest wszystko ustawione na full screen itp. 

 

Sterowniki mam raczej najnowsze bo ściągnięte ze strony AMD (wczoraj).

 

Co mogę z tym zrobić ? 

Link to post
Share on other sites

Sterownik monitora masz zainstalowany?

 

To może być dobre :), szczerze mówiąc to nigdy nie instalowałem takich rzeczy :)

 

Zaraz zbadam sprawę.

 

Zainstalowałem stery niestety nie pomogło. 

 

Sprawdziłem inna grę a mianowicie Battlefield 3 i tam jest wszystko w porządku żadnego przycięcia boków.

 

Bardziej mnie irytuje te przycięcie dolnej części pulpitu (ni jak nie mogę tego rozciągnąć żeby było ładnie dopasowane do ramki monitora).

Edytowane przez Pankracy666
Link to post
Share on other sites

Sprawdzałem monitor posiada tryb ECO ale nie pracuje w tym trybie jest w normalnym trybie.

 

Reset jest ale dotyczy tylko kolorów monitora .... normalnie nie wiem co tu dalej robić.

 

Zrobiłem jakiś ogólne reset niestety nic to nie dało.

 

Sterowniki przeinstalowałem dla wszystkiego jeszcze raz - też bez poprawy :P.

Edytowane przez Pankracy666
Link to post
Share on other sites

Właśnie podłączyłem ten starszy kabel chyba się zwie VGA i za jego pomocą zrobiła się autoregulacja ale mimo tego od dołu i po bokach dalej ekran nie jest odpowiednio rozciągnięty do ramki monitora.

 

Zaraz sprawdzę to co podałeś, ale wydaje mi się, że już przeglądałem to wszystko i niby było w porządku.

 

W sterownikach jest w ogóle taka opcja:

 

Opcje skalowania (płaski panel cyfrowy) - musiałem to ustawić na maksa czyli żeby było odpowiednio wyrównane do kantów monitora mimo tego, że ustawiłem to do końca dół i boki nie dochodzą a góra aż za bardzo ..... 

 

Włączałem skalowanie GPU i wyłączałem - niestety nic to nie daje.

 

Dalej wielka nie wiadoma :/.

 

Mam pomysł zaraz podłączę telewizor 50" też FULL HD sprawdzę czy na nim też przycina dół i boki.

 

Podłączyłem telewizor pod TV i również tnie, a do tego po podłączeniu TV pod komputer obraz był bardzo powiększony jak by "pan-scan" i musiałem to wyrównać w opcjach skalowania. 

 

Co nie zmienia faktu, że na TV również tnie dół oraz boki.

 

Oficjalnie wydaje się to być już nie problemem monitora tylko, karty graficznej i sterowników.

 

Co teraz z tym robić ? 

Edytowane przez Pankracy666
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...