Skocz do zawartości

metro 2033 - Czy warto?


Recommended Posts

Witam

Przymierzam się do kupna gry Metro 2033. Szukałem różnych recenzji na internecie ale jest ich niewiele (Dlatego że gra dopiero co wyszła) dlatego chciałbym znać wrażenia z gry osób które grały. Czy warto kupic tę grę i ile gra oferuje godz, rozgrywki (Jak ktoś już skonczył). No i oczywiście podaje konfig sprzętu z racji tego że twórcy podali duże wymagania

 

AMD Athlon x3 435 2,9

Kingston 1333mhz 4gb

GeForce 9600gt 512mb

 

 

Teraz pytanie z innej półki żeby nie zakładać nowego tematu.

Jak sprawdzić Directx na kompie? (wiem żałosne pytanie)

Link to post
Share on other sites

No chłopie,jeżeli chcesz naprawdę pograć na maksymalnych detalach to kompa wymieniaj :co: .Tak po za tym to na średnich mam nadzieje że pójdzie.Te rekomendowane wymagania są mocno mocno zagórowane więc się za bardzo nie przejmuj.Choć pewnie ta wyprze crysisa jeżeli chodzi o test kart graficznych,co jest na 100% pewne :D

Link to post
Share on other sites

Warto!! pomysłowość twórców mnie zaskoczyła:) trzyma w napięciu, aż chce się więcej. Przynajmniej ja tak to odczułem:)

 

Co prawda już przeszedłem na normalnym, ale zamierzam za jakiś czas wziąć się za trudny poziom.

 

Radze zainstalować najnowsze sterowniki od PhysX w kartach Nvidii inaczej nie będzie działać na drugim gpu liczącym fizykę, śladowo korzysta z PhysX 9800GTX+ było tylko obciążone w 10-15% przy wybuchach. Więc tu pewnie wystarczy 8600gt heh. Pisałem tak ogólnie;)

Link to post
Share on other sites

Gra jest świetna wciąga jak szalona, jak pierwszy raz usiadłem to przez 6 godzin się od kompa nie ruszyłem.

 

A wymagań wcale takich strasznych nie ma, trochę większe od Crysisa (może po zpatchowaniu będą trochę niższe) na moim kompie płynnie gram w 1024x768 HIGH

Link to post
Share on other sites

gram i uważam że nie warto. Gra strasznie liniowa, dużo przerywników, krótkie poziomy, dziwny system trafień - typowa konsolówka. Klimat "zza wschodniej granicy" niby jest ale to za malo. Do pierwszej części stalkera nawet nie ma podejścia.

Link to post
Share on other sites

Hmmm...

Leon, teraz mnie postawiłeś w ciężkiej sytuacji, bo nie lubię liniowych gierek.

Chyba poczekam. Wydawcą jest CDP, więc pewnie niedługo będzie w TopSellerze, nie? Obstawiacie, że kiedy tam trafi i będzie kosztować 39,99? Ja myślę, że gdzieś w okolicach grudnia br.

Link to post
Share on other sites

gram i uważam że nie warto. Gra strasznie liniowa, dużo przerywników, krótkie poziomy, dziwny system trafień - typowa konsolówka. Klimat "zza wschodniej granicy" niby jest ale to za malo. Do pierwszej części stalkera nawet nie ma podejścia.

Zgadzam się w 100%.

Dobra grafika to nie wszystko,jak dla mnie to zmarnowane 50 ojro-nie polecam.

Link to post
Share on other sites

Grzesiek,poczytaj sobie opinie o tym requimentslabs...z nim jest tak samo jak z wymaganiami podawanymi przez producenta więc tyle to i ja sam wiem,więc wole spytać się kogoś i nie wyrzucić pieniędzy w błoto.Jeśli denerwuje Cię to,że nie wiesz jakby ta gra u mnie chodziła-poprostu nie odpisuj.Proste.

Link to post
Share on other sites

gra shit - nie polecam wg mnie więcej słów nie potrzeba

Nie ma to jak rozbudowana recenzja poparta odpowiednimi argumentami za i przeciw...

 

Jak piszesz ze gra jest do du*y to chociaz napisz dlaczego, w wiecej niz jednym zdaniu.

Link to post
Share on other sites

mi się za to bardzo podobała grafika, super klimat pomieszczeń cały czas towarzysząca nie pewność, żyjące obozy, bary to nie jest gra typu mam mega karabin tonę amunicji i łobzuje w miliony stworów.

Amunicja to tam główny środek handlu, każdy nabój jest na wagę złota. Trzeba strzelać z głową a nie młucić na ślepo.

 

Co dalej fabuła mi się strasznie podoba ciut kiczowate stworki ala "mgła" kinga ale ujdzie. Fajny pomysł ze zmianą rodzaju amunicji w broniach co dalej maski gazowe niszczą się trzeba je zmieniać, wymieniać tlen.

 

Faktem jest że tutaj nie ma strzelania jak w cod, unreal lub innych fpsach ale czy zawsze o to chodzi ??? dla mnie gra bomba spędziłem naprawdę fajnie czas grając w nią oby więcej takich :rudolph: dla mnie bomba.

Link to post
Share on other sites

Mówi się ze to nie grafika jest w grach najważniejsza i to fakt ale widząc i grając w metro nie jestem już tego taki pewien. Dawno nie było gry w której grafika odgrywala by taka rolę, grafika i niesamowity design poziomów. Tą grę się bardziej chce oglądać niż w nią grać. Człowiek aż ma ochotę się iść umyć po kilkudziesięciu minutach brodzenia w kanałach :rudolph:

W grę trzeba grac powoli, oglądać po drodze ile się da, sama walka/gameplay jest dość dobra ale "głowy nie ukręca". Aż się boje pomyslec jak to wygląda na dx11 z włączonymi wszystkimi bajerami.

Link to post
Share on other sites

A powiedzcie mi czy jest tam też walka między frakcjami jak w stalkerze czy trzeba iść liniowo po wyznaczonych miejscach i nie można zwiedzać świata,ani wybierać misji?

Link to post
Share on other sites

Ja jeszcze wytknę jedną wadę. Gra nie zaskakuje, tzn. gdy ma się coś wydarzyć "niezwykłego", wszystko, cała akcja staje, i trwa to jakąś chwilę i wiadomo że zaraz coś będzie. Tak jakby gra zrobiona dla anemików. I to psuje cały klimat.

A czy warto, gra swojej ceny nie warta. Mieli kupę dobrych pomysłów, a udała się tylko oprawa graficzna. Ktoś na tym portalu narzekał na dźwięk, że jak z rury no i owszem, ale przecież chodzimy po kanałach itp.

Link to post
Share on other sites

A powiedzcie mi czy jest tam też walka między frakcjami jak w stalkerze czy trzeba iść liniowo po wyznaczonych miejscach i nie można zwiedzać świata,ani wybierać misji?

nie, nie mozna zwiedzac.
Link to post
Share on other sites

wg mnie nie warto kupowac - brak multi i kroka przygoda z SP. Gra miejscami potrafi postraszyc :sciana: ale ogolnie zbyt liniowa nie mozna lazic samemu po innych tunelac;/ - moze to i dobrze bo zawsze mi ammo brakowalo :P - chore wymagania - choc na quadzie mozn juz sobie fizyke wlaczyc i nie zwalnia tak bardzo.

Ogolnie jak dla mnie 7/10 no moze 7,5 :P - no i troche jak dla mnie bezsensowne te "sny na jawie" ; "iluzje" wydaje mi sie ze kasiazka jest gruba doscyc a gra krociutka;/

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...