Skocz do zawartości

Wybór rezerwuaru


Recommended Posts

Witam użytkowników,

Od pewnego czasu kompletuje chłodzenie LC. Większość elementów już mam lub czekam na dostawę. Do kupienia pozostaje właściwie jeden element, mianowicie tytułowy rezerwuar.

Chłodzenie będzie się składać z bloków:

 - CPU

 - 2x GPU

 - sekcja zasilania mobo

 - chipset mobo

Pompka to Swiftech MCP35x2

Za odprowadzanie ciepła odpowiadać będą dwie chłodnice G-Changer 480

Buda to 900d więc raczej nie będzie problemu z miejscem na sporych wymiarów rezerwuar.

Zależy mi na jakości, łatwej obsłudze, niezawodności.

Na co mam zwrócić szczególną uwagę przy zakupie rezerwuaru?

Które modele są szczególnie polecane? Jakich modeli unikać?

Wszelkie rozsądne propozycje nagradzam +.

 

 

 

Link to post
Share on other sites

XOR, wiadomo, chcę wydać jak najmniej ale cena to kryterium drugorzędne. Powiedzmy że jestem w stanie wydać ok 400 pln. Myślałem o Lund Pomplex. Jest stosunkowo tani i sprawia wrażenie solidnego.

Fakt jest taki że Phobya balancer jest cieniutki. Obecnie takiego używam  :/ po tym jak inny "doskonały" rezerwuar, combo DCP 4.0 zaczął przeciekać.

Edytowane przez mulator
Link to post
Share on other sites

Bitspower, EK. Obowiązkowo tubowy (łatwiej się odpowietrza układ). Od siebie polecam Bitsa bo jakość wykonania jest kosmiczna, ale EK też niczego sobie. Aplhacool cape fusion też jest całkiem ciekawą opcją,ale nie wiem jak u nich ze "szczękami" na rez. 

 

Albo tak jak wyżej - Aqualis :)

Edytowane przez natsu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Cape Fusion ma gwinty 3/8'' i trzeba do niego kupować "adaptery", a wiadomo każdy dodatkowy element tego typu to większa szansa na wyciek. Do EK jestem zrażony bo kiedyś mi pękła tuba przy gwincie i to nie ruszałem go (nie że dokręcenie "na chama" czy coś, bo trzymałem tak jak był fabrycznie).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ta elektronika to miernik poziomu napełnienia i opcja podświetlenia. O niczym innym mi nie wiadomo,ale to jest takie ferrari wśród rezerwuarów. Nawet BP jest ciut niżej od tej tuby

Edytowane przez natsu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...