Skocz do zawartości

Internet od Neostardy do 10 MB/s


Recommended Posts

Witam.

Otóż od grudnia mam internet do 10 MB/S moi znajomi mają taki sam jeden mieszka pare ulic dalej .

 

Moim problemem jest to , że mam słaby download .

Śmieszne jest to , że w zimę jak ma jakiś dobry dzień to potrafi dojść do 250 ,a cały rok standardowo 150 .

 

http://www.speedtest.pl/test/65540003

http://www.speedtest.net/my-result/2889147887

 

Nie mam żadnych problemów z pingiem .

Upload jest chyba dobry .

I teraz moje pytanie czy wina leży po stronie mojego miejsca zamieszkania czy jest to wina neostardy ,a może tak jest dlatego ,że internet jest do 10 mb/s .

Tak samo mój brat mieszka w bloku nie daleko i ma 40 iles mb/s i śmiga jak ta lala tak jak powinno .

Może jest jakiś sposób żeby chociaż trochę przyśpieszyć pobieranie ?

Link to post
Share on other sites

Nic tu nie zrobisz ponieważ jest to opcja do 10MB/s czyli może się regulować między 1 a 10MB/s. I to jest błąd że są wogóle takie umowy, powinna była być jedna stała prędkość a nie kilka różnych. Ja od prawie miesiąca mam 4MB/s przez to że jest umowa do 10 MB/s czyli wszystko się reguluje.

 

Wysłane z mojego GT-S5660 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Link to post
Share on other sites

Nic nie poradzisz. W dodatku mylisz jednostki, masz umowę do 10Mb/s co = 1,25MB/s, a nie 10MB/s. Ciesz się, że cb nie wydu..yli i nie dali Ci 1mb/s, bo ta oferta zakłada od 1mb/s do 10mb/s, jednak tp gwarantuje tylko 1mb/s.


proponuję zmienić usługodawcę

Link to post
Share on other sites

Jakie nic nie poradzi, wiadomo że jest do ale jak będzie pisał maile że sąsiedzi mają dobrze a on ma źle to naprawią, poza tym wystarczy postraszyć pismem do uke i zrobią że będzie tak jak ma być.

 

Na początek podaj synchro, margines i tłumienie z modemu/routera. Modem spełnia wymagania 10mb/s?

Edytowane przez sfistn
Link to post
Share on other sites

Sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie w temacie:

 

Internet od Neostrady do 10mb/s. Dostawca internetu na umowie nie deklaruje się do dostarczania internetu o prędkości 10mb/s, tylko do 10mb/s. Tak naprawdę równie dobrze mógłbyś mieć internet o prędkości 2mb/s mimo, że płacisz za 10. Taka polityka i zdzierstwo na każdym kroku :/

Link to post
Share on other sites

Tak nie może być że placisz niby do 20mb/s czyli płacisz za maksymalną wartość  a dostajesz 5mb/s to należaloby gdzieś zglosić.

 

Wykupisz tv pakiet vip za 150zł 190 kanałów a będziesz miał dostęp do 8 podstawowych %-)

Edytowane przez mistrz
Link to post
Share on other sites

Ja gdy jeszcze miałem umowę z TP na prędkość 6 Mb/s to download był dosyć stabilny tzn. 690-740 KB/s, a że umowa zbliżała się do końca i Orange przejęło TP to tak oto jestem szczęśliwym posiadaczem prędkości do 10 Mb/s, które przez prawie tydzień z początku wdrożenia umowy osiągało 950-980 KB/s jeśli dobrze pamiętam, a potem do dnia dzisiejszego to zwyczajna loteria. Wczoraj np. max DL jaki osiągnąłem to 680 KB/s, teraz patrzę i:

 

z 650 KB/s rozpędziło się stopniowo - ~co 1,5s - do 747 KB/s 

 

http://i.imgur.com/C6GYLpk.jpg

 

 

by potem spadło do 712 KB/s

 

http://i.imgur.com/8qHKs9H.jpg

 

W innym okresie transfer przekracza tylko 400 KB/s i więcej nie wyciągnie, było też kilka takich dni gdzie leciało ~200 KB/s. W dodatku z uploadem dzieje się podobnie. Max jaki uzyskałem to stabilne 99 KB/s ale tak zwykle poniżej 90 KB/s nie schodziło. Zwykle. :) Bo od jakiegoś czasu kręci się to w okolicy 50-70 KB/s.

 

Różnie też bywa ze synchronizacją łącza, obecnie:

Max Rate [DL/UL] 8916 Kbps / 1048 Kbps 

Current Rate: 7452 Kbps / 884 Kbps

 

Margin: [DL/UL]: 8.1 / 7.3

Attenuation: 46.8 / 23.9

 

W innym czasie miewałem też synchronizację na ponad czy blisko 1200 Kbps, Current Rate ~1000 Kbps a realny download i tak miał z jakieś 750-850 KB/s.

 

Test downloadu sprawdź sobie tutaj.

Link to post
Share on other sites

 Panie UP Ja taką loterię miałem na umowie z PTK Centertel do 6 MB/s / Orange Freedom  :pokey: To było .ó..o 

Teraz mam problem bo blokowali mi linie, a umowa się skończyła 23 lipca i nadal czekam na moje zamówienie Neostrady, które co trochę jest anulowane. TP i Orange to jedna marka pod logiem Orange, a w rzeczywistości to 2 spółki.

Edytowane przez karwan014
Link to post
Share on other sites

Dziwne, ja mam minimalną prędkość przy której nie jest to uznawane za awarię i przy 6Mb/s jest to 3 lub 4. Jeśli jest mniej to telefon na 801 505 505 gdzie przyjmują zgłoszenie awarii a potem 19393 aby obniżyć rachunek za okres w jakim był niższy transfer. 

Link to post
Share on other sites

Różnie też bywa ze synchronizacją łącza, obecnie:

Max Rate [DL/UL] 8916 Kbps / 1048 Kbps 

Current Rate: 7452 Kbps / 884 Kbps

 

Margin: [DL/UL]: 8.1 / 7.3

Attenuation: 46.8 / 23.9

 

W innym czasie miewałem też synchronizację na ponad czy blisko 1200 Kbps, Current Rate ~1000 Kbps a realny download i tak miał z jakieś 750-850 KB/s.

 

Test downloadu sprawdź sobie tutaj.

Twoje łącze więcej nie wyciągnie niż to co masz. Kup router na broadcomie i pobaw się nim to może parę mb wyciągniesz jak zejdziesz z marginesem. W necie jest parę stron na których jest napisane mniej więcej co i jak. Ewentualnie wróć na 6 Mb/s

Link to post
Share on other sites

Karwan wbiłem na te strone Orange i co się okazało wpisuje wszystko moje dane ulice numer domu ja mieszkam i mam "Nazwa Ulicy 11a" co wyskakuje , że nie ma żadnego pakietu u mnie . Tak jakby internetu ani telewizji nie miał . Tak samo mieszkam w bliźniaku to jak wpisuje 11 też nie ma internetu .To samo jak wpisuje nr mojego telefonu domowego to samo nie ma żadnej oferty u mnie .

Link to post
Share on other sites

Wiesz jakieś tam napinki nie mam bo za internet nie place ja tylko moja mama . Wiele razy próbowałem jej wytłumaczyć ,że jest stanowczo za wolno . Co zacznę o tym rozmowę to dostaje tzw. opier... ol  albo kończy się to kłótnią .

Czy jest możliwe ,że internet wolno chodzi dlatego ,że mieszkam lekko na zadupiu ?

 

BTW. Sprawdzałem po numerze to samo .

Link to post
Share on other sites

To zależy ile masz do centrali, umowę podpisywałeś na adsl czy adsl2+ ?  /Spróbuj w innej przeglądarce.

 

Zawsze możesz zadzwonić do Orange i prosić, aby przysłali technika, albo o zbadanie sprawy z tą prędkością. Fakt faktem w dzisiejszym świecie każdy za minimum uważa 6 Mb/s.

 

---

Korzystasz z routero-modemu czy czegoś? Zarzuć screen z zakładki z parametrami. 

Edytowane przez karwan014
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...