Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam :) Jaki polecacie tablet dobry do biura z wgranym edytorem tekstow, arkuszem kalk. itp?

Najlepiej z dolaczana klawiatura klawiaturą :)
Cena to ok 2500 zł

 

Z tabletu korzystać będzie kobieta więc design tez się liczy oraz łatwość obsługi.

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

przy takiej cenie to myślę że ASUS Transformer Pad Infinity TF700T

http://www.euro.com.pl/ipad-i-tablety-multimedialne/asus-transformer-pad-infinity-tf700t-32-gb-srebrny.bhtml?from=ceneo&p=2099.00&cr=0

ewnetualnie

Windows Surface

http://www.vobis.pl/microsoft-surface-32gb-windows-rt-2-119275.html

Edytowane przez makabrax
Link to post
Share on other sites
musisz, są ludzie którzy nie zniżą się do korzystania z pogryzionego jabłka...

nawet nie skomentuje tego... tekstu... albo jednak...

Nie masz, wiec co ty wiesz... obrazasz ludzi ktorzy maja iPada bo co?

 iPad 4gen bije WSZYSTKIE tablety z androidem mlotem (pneumatycznym!) po glowie... wez do reki i zacznij uzywac i nie pisz banalow w stylu znizania sie do jablka... jakby to bylo złe, niedobre czy w twoim jezyku "beee", to by tak sie nie sprzedawalo. Inna sprawa ze jest drogie, ale warte kazdej wydanej zlotowki.

 

 

 

ipad4 to już 3tys, a jeszcze klawiatura

chyba koron duńskich... 

 

iPad 4gen 16GB

http://allegro.pl/listing/listing.php?category=121205&order=p&search_scope=category-121205&string=16gb+4&a_enum%5B9544%5D%5B23%5D=23&a_mask%5B16333%5D%5B64%5D=64 masz linka do allegro - wyszukalem to w 30sek... 

Klawiatura

http://allegro.pl/listing/listing.php?buyNew=1&category=123648&counters=1&order=pd&search_scope=category-123648&string=klawiatura

 

miesci sie grubo ponizej 2500zł (RAZEM z klawiaturą)

 

Proszę makabrax nie odpisuj juz nic... BŁAGAM... a jeśli to POPRZYJ TO czymś... bo rzucenie stwierdzenia że coś jest złe czy jak ty powiedziałeś "zniżą się do korzystania z pogryzionego jabłka" jest poprostu dziecinne, stąd moje podejście do ciebie - jak do dziecka.

 

P.S.

iPad 4gen jest obecnie najlepszym tabletem na rynku i co do tego nie ma dyskusji. Niektorym nie odpowiada to że iOS nie jest tak otwartym* systemem jak Android, ale w przypadku kolegi czakos nie gra to żadnej roli bo potrzebuje on go do biura a nie do... szczerze mówiąc nie wiem czego nie można na iPad 4gen co można na Android-padzie zrobić... i nie piszcie mi że iTunes blokuje cokolwiek bo to bzdura... tyle że filmy przez niego wgrywa moja żona - muzykę wysyłam jej mailem i nie ma z tym problemu... ot co...

 

*wszystkie aplikacje na AppStore są o WIELE dokładniej analizowane niż te na Google Play - przez co ich używanie jest z grubsza o WIEEEELE bezpieczniejsze... - są przez to droższe, ale to są i tak małe różnice wiedząc za co płacisz - do tego bezsprzecznie są lepiej zoptymalizowane aniżeli te na androida.

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Dodam porównanie iPad 4gen z Samsung Note 10.1, może cię zaciekawi.

(rzecz jasna w tej porównywarce możesz inne tablety porównać)

http://uk.hardware.info/comparisontable/products/164917-158314

tutaj w testach wersja 64GB iPad'a, ale to nie ma znaczenia bo poza dyskiem niczym się nie różni od 16GB wersji.

 

iPad'y są sprzedawane w różnych wersjach pamięci dysku (16/32/64/128GB), z 3G lub bez (wersja z 3G posiada także GPS) oraz w 2 kolorach (czarny lub biały).

 

P.S.

1) Zwróć uwagę, że iPad mając mniej RAM'u lepiej radzi sobie ze... ze wszystkim. Tutaj kłania się genialna optymalizacja systemu.

2) Jesli pod uwage bierzesz uzywanego iPad 3gen to jest to tez dobre rozwiazanie, jednak procesor jest słabszy w nim i różnice pomiędzy 4gen a 3gen są widoczne.

3) Pozwolę sobie lekceważyć komentarze makabrax jako że nie wnoszą w rozmowę czegokolwiek, jeśli jednak chciałbyś żebym odniósł się do jego wypowiedzi to chętnie skieruję cię do kilku artykułów - nie chciałbym żebyś pomyślał że jestem jakimś fan-boy'em Apple - z resztą dlatego każde moje słowo staram się wspierać argunemtami.

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites
tak czy siak rozszerzyłem tego linka o Asusa i Winzgroze http://uk.hardware.i...4-159464-175960

makabrax jak widzisz dołożył jakieś inne tablety, które również pokazują, że w benchmarkach iPad góruje, tutaj należą się podziękowania dla makabrax za pomoc w argumentowaniu że iPad jest najlepszy.

 

 

P.S.

Zapomniałem napisać o ekranie (rozdzielczość: 2048x1536) "Retina" - mistrzostwo(!).

Zastosowano go już w iPad 3gen, poniżej daje linka do artykułu o iPad 3gen gdzie ekran "Retina" jest świetnie zrecenzowany.

http://www.tabletowo.pl/2012/03/31/recenzja-nowego-ipada-2012/

Rzecz jasna poszukaj sobie sam innych artykułów na ten temat, żebyś nie myślał że wybrałem taki który akurat potwierdza moje słowa. Złego słowa nt "Retiny" nie znajdziesz :)

Gibam spać, jakbyś miał więcej pytań pisz na forum lub PM'a, chetnie pomogę.

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

znaczy się góruje w tych testach ustawionych pod ipada? był o tym gdzieś artykuł ale o tej porze niechce mi się go już szukać...

 

jednak i Asus i Win przychodzą od razu z klawiaturą więc mamy takiego mini laptopa (chociażby jako ochronę ekranu), a w przypadku asusa jest to dodatkowa bateria która wydłuży czas pracy

i teraz chyba najważniejsze, ipad nie ma portu usb więc musisz się z tym liczyć że pendriva czy innych rzeczy nie podepniesz, być może dla autora jest to też ważne?

Link to post
Share on other sites

Polecam użyć chmury, maila, google dysk (wydaje mi się ze też jest na iPad).

 

Kolega zapomniał zaznaczyć ze iPad nie ma także CD-ROMu :-D:-D:-D

 

Ustawione przez Appla benchmarki? Wszystkie? Wow... Mają wpływ na rynek :-D

 

Czy wspominałem juz ze na aktualizację systemu nie trzeba czekać miesiącami? - od razu po wyjściu jest dostępna do pobrania.

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

 

 

Polecam szczerze Tablet Sony Xperia Z - może być jedynie problem z klawiaturą,gdyż z tego co sobieprzypominam dedykowanej brak? A tablet najlepszy na rynku jaki teraz jest bezapelacyjnie - oraz ten wygląd.

Wg mnie to daleko mu do iPad 4gen, ale to nie jest istotne i nie wdawajmy sie w niepotrzebna dyskusje - to ma byc tablet biurowy - klawiatura MUSI byc dedykowana.

Link to post
Share on other sites

To jak MUSI być to lepiej kupić notebooka np. Sony 14" VAIO z dotykowym ekranem - i tyle w temacie.Kupno tabletu do biura mija się z celem.

Są też sprzęty ACERa z obracanym ekranem - który służy jako tablet z WIN8 albo zwykły laptop z WIN8 - to jest opłącalny zakup a kupno Ipad4...hm...w porównaniu do WIN8 to mu baaaaaardzo daleko.Niestety dla 75% Android też jest wyższością nad ios.Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
Niestety dla 75% Android też jest wyższością nad ios.

Zgadzam się "niestety" tak jest. Kiedyś podobnie myślałem - iPad'a kupiła sobie żona (4gen) i mama (3gen) i powiem szczerze że moje podejście do iOS wtedy się zmieniło - jest kapitalny w swej prostocie, szybkości, praktyczności i funkcjonalności... ale nie każdemu to może odpowiadać.

 

Dlatego kończąc mój udział w tym temacie napiszę koledze czakos tak - przejdź się do salonu jakiegoś, weź do ręki iPad'a i najlepszego Android-taba jakiego tam znajdziesz i poprostu sobie porównaj. :)

 

Pozdrawiam i powodzenia, napisz co wybrałeś :)

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Heh ja mam zupełnie inne zdanie. Mam iPad'a 4 (16 gb, WiFI ) i to moje ostatnie urządzenie z iOS. Nie powiem - tablecik zacny, ekran po prostu miażdży sutki, super wykonanie i ogólny feeling na wielki + ale jak mam coś wgrać czy to muzyka czy obrazy nie wspominając o filmach to może człowieka krew zalać. No i oczywiście dość mocno się iPad czwarty nagrzewa. Podczas grania może to dość mocno przeszkadzać.

Link to post
Share on other sites

Nigdy nie spotkałem się z sytuacją żeby iPad mi się grzał w dłoniach, tzn temperatura potrafi sprawić ze jest ciepły ale nigdy gorący czy parzący. Może masz wadliwy egzemplarz. Proponuję go oddać do serwisu. Co do wygrywania filmów to temat ten był już poruszany kilkakrotnie - taki urok systemu. Nie jest on tak otwarty jak Android, ale przez to jest on dużo bezpieczniejszy. Do prac biurowych nie wyobrażam sobie lepszego tabletu. PS. Mixtape szczerze zachęcam Cię do odwiedzenia serwisu. Gram czasami na żony iPadzie, ostatnio w FIFA 13 i Walking Dead (druga polecam każdemu) i nie grzeje mi się prawie wcale.

 

PS. Do filmów polecam StreamToMe - żona go używa - stream'uje to filmy z komputera do iPad'a.

 

Wysyłane z mojego PadFone 2 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

 

 

tzn temperatura potrafi sprawić ze jest ciepły ale nigdy gorący czy parzący. Może masz wadliwy egzemplarz. Proponuję go oddać do serwisu
 Każdy iPad 4 z jakim się spotkałem był gorący. Czy to w salonie czy to koleżanki czy mój. Taki ''urok'' iPada 3,4, że się po prostu obrzydliwie mocno nagrzewają.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...