Skocz do zawartości

Procek pod GTX 560 ti


Recommended Posts

Quad to już nieco przestarzała konstrukcja, według mnie warto dołożyć do używanego Phenoma 955/965, ceny oscylują w granicach ~250zł. Będzie świetnie zgrywał się z tym GPU jeśli chodzi o ten przedział cenowy, można się pobawić w OC z w miarę dobrym mobo i coolerem, mobo możesz dokupić pod AM3+ włącznie, dzięki czemu będziesz miał możliwość rozbudowy w przyszłości pod procesory z serii FX

Link to post
Share on other sites

Ewentualnością jest to..ile tego ramu masz ;) Może warto będzie dokupić kość tak wspominam - w zależności ile GB posiadasz. Ogólnie trzeba było mówić, ze masz mobo pod 775 (a ...model ?) i to, że nie ma konieczności rozbudowy - wtedy wybór jest jednoznaczny.

Link to post
Share on other sites

Płyta http://pl.msi.com/product/mb/G31M.html#/?div=Basic

RAM 4gb 800mhz

Procek obecny dual core E6550 podkręcony do 2,8 na boxowym chłodzeniu max temp to 55stopni ale posiadam chodzenie sythe ninja 2 więc mogę tez je zamontować i podkręcić na 3,2 ale on raczej nie da rady 560ti.

Też nie zależy mi aby karta była wykorzystana na 100% gram na rozdzielczości 1280x1080 chodzi bardziej o płynność gry.

Link to post
Share on other sites

Tak, na 64 osobowym serwerze były spadki do 28-30fps na najniższych detalach, sory ale to nie jest grywalne. Więc ziomeczku jezeli uważasz że q6600 nie ograniczy 560ti to się grubo mylisz, 560ti to nawet bf3 w ultra bez aa odpali.

Link to post
Share on other sites

jedna gra na świecie istnieje? to co proponujesz pod LGA 775 tanio lepszego?


to phenom 965 też jest do bani i ogranicza 560ti bo na mapie 64 w multi też jest średnio.


bo ja akurat miałem tą konfiguracje, i grało się we wszystko mega przyjemnie


poza tym battlefield ultra bez MSAA na 560 ti to też kiepski pomysł bo fps oscyluje wokół 35-40 klatek


a bana to daj sobie, za nerdyctwo i nie jestem twoim ziomeczkiem


http://en.inpai.com.cn/doc/enshowcont.asp?id=7986&pageid=8147


i tu se poczytaj jeszcze


bo jak się ma kase to oczywiście lepiej se 2500k kupić i nie mieć spadków fps w BF3, ale nie wszyscy mają żeby na taki proc wywalić, zwłaszcza jak się ma już platformę określoną, a na większości tańszych procków BF3 się dławi na 64 osobowej mapie, bo ten tryb nawet na konsolach nie istnieje, i jest przeznaczony dla highendowego PC

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Ogólnie to komputer ma byc pod bf3/4 i gra max 32sloty. Rozdzialka mała zależy mi tylko na wydajności/stabilności na low ustawieniach. I jeszcze jedno teraz posiadam e6550 i gf9800 gt i na low i rozdzilce 1600x1200 mam 55-45fps ale jednak są przecięcia pomimo to ze fps w normie. Tą 560ti wychaczylem za 300zł z roczna gwarancja od asusa a nie zamierzalem inwestować w kompa narazie, dopiero za rok będę kupował nowy komputer a teraz tylko chce lekko go uwydajnic do tej karty.

Link to post
Share on other sites
Gość DRAGOPL

Nie wiem po co te kłutnie

 

Do autora wątku Ta płyta co podałeś którą masz żekomo Jest naprawdę słaba i da znikome mozliwości podkręcenie Q6600

Nie wiem jakim zasobem kasowym dysponujesz Ale naprawdę W cenie do 200-300 zł można dostać płytę z prockiem która lepiej się spisze do 560Ti

Powiem Tak przed zmianą platformy miałem Q9550 O/C 3,4GH plus właśnie GF GTX560TI OC i ten proc dopiero nie ograniczał tej karty testowałem karte w BF3 Crysis i wielu innych grach

 

do tego miałem różne procki Q8200 Kicha

E6750  Tez kicha

Link to post
Share on other sites

Płyta autora za słaba do OC q6600, zatem nie zostaje Ci nic innego jak spieniężyć to co masz i dołożyć do Phenoma. Używanego Phenoma wyrwiesz do 250zł , do tego płyta i jeżeli będziesz robił OC ( a grzech nie robić OC na Phenomie) to taki przykładowy Spartan powinien dać radę. Jak dobrze poszukasz to do 500zł z chłodzeniem się wyrobisz. Ostatnimi czasy na forum jeden użytkownik sprzedawał Asrocka 970 z Phenomem 955BE za 370zł . Do tego dojdzie niestety DDR3 , ale zawsze możesz poszukać płyty np. Gigabyte GA-MA770-UD3 , ona obsługuje Phenomy II i DDR2. 

 

PS. Na przykład tutaj http://forum.benchmark.pl/topic/94687-phenom-965be-asrock-970-extreme3/

Przykładowy zestaw, niestety już sprzedane ale zlinkowałem w celu orientacyjnym dla autora tematu.

Edytowane przez emilko1994
Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

 

 

akże nie słuchaj kolegi wyżej, bo na 560ti plus q6600 jak go sobie jeszcze podkręcisz to pograsz w BF3 na ultra przy tej rozdziałce, na 32 slotach nie będzie spadków fps jakichś znacznych

 

Poprzyj to jakimś testem -- chcemy się upewnić :>

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...