Skocz do zawartości

780GTX od Palita


Recommended Posts

Witam

 

Mam okazję kupić takową grafikę w cenie 2320zł:

 

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/palit-geforce-gtx780-super-jetstream-3gb-ddr5384bit-dvihdmidp-pci-express,39610.html

 

Ktoś może używa/używał Palita? Nigdy nie miałem grafik od tego producenta i się zastanawiam czy jest to dobry sprzęt.

 

Czekałem na 780 Lightening, ale że przenieśli na koniec miesiąca to mam ich w dupalu :)

 

pzdr

Link to post
Share on other sites

Palit nie powala - ani możliwościami OC ani kulturą pracy. Jedna z wielu konstrukcji niereferencyjnych. Chłodzenie pod obciążeniem jest nieco głośniejsze od referenta. Daje to częściowo obraz kultury pracy, która de facto nie powala na kolana. Cena także nie jest jakaś super okazyjne, więc...sam zdecyduj.

Link to post
Share on other sites

Wydajnościowo nie da się temu chłodzeniu nic zarzucić. 15 stopni niżej niż referent przy niższej o 2 db głośności.

 

http://www.guru3d.com/articles_pages/palit_geforce_gtx_780_super_jetstream_review,9.html

 

 

A już mówienie, że głośność nieco wyższa niż u referenta (choć test dowiódł, że jest ona niższa) to źle to totalna przesada, bo badane referenty mają chłodzenie Titan, które akurat jest bardzo ciche mimo jednej turbinki.

 

Dlatego generalnie IMO bardzo fajny wybór. Myślę, że czasem warto wyjść poza sprawdzone Gigabyte/Asus bo można wpaść na naprawdę przyzwoite karty. A Palit cierpi złą opinię za karty, które wychodziły lata temu.

 

 

EDIT:

Jeszcze dla porównania, ten sam portal:

 

Gigabyte głośność: http://www.guru3d.com/articles_pages/gigabyte_geforce_gtx_780_windforce_oc_review,9.html

 

Gigabyte temperatura:

 

http://www.guru3d.com/articles_pages/gigabyte_geforce_gtx_780_windforce_oc_review,8.html

 

Dalej bierzecie GB?  :menda:

 

Czy może okropnie głośnego Asusa (no bo przecież db tyle co referent)

 

http://www.guru3d.com/articles_pages/asus_geforce_gtx_780_directcu_ii_review,9.html

 

Ja bym się tylko przyglądnął konstrukcji samego chłodzenia (vrm, pamięci etc.) - ale powinno być good.

 

Reasumując ta karta to jak najbardziej czołówka. Spośród niereferentów kieruj się: 1. ceną 2. warunkami gwarancji

 

Te kwestie są kluczowe, bo chłodzenia mają wszystkie karty dopracowane.

Edytowane przez Mephic
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Palit nie powala - ani możliwościami OC ani kulturą pracy. Jedna z wielu konstrukcji niereferencyjnych. Chłodzenie pod obciążeniem jest nieco głośniejsze od referenta. Daje to częściowo obraz kultury pracy, która de facto nie powala na kolana. Cena także nie jest jakaś super okazyjne, więc...sam zdecyduj.

Ty te informacje sśiesz z kolana węża ? o ile na temat kultury pracy chłodzenia można dyskutować i wybierać to na temat możliwości OC nie masz bladego pojęcia,chyba że jesteś jasnowidzem i wiesz jaka sztuka ci przyjdzie :D W tej kwestii o możliwościach oc jest to bez znaczenia jaką firme wybierzesz.Palit/Gainward itd na jedno srał pies.Sam posiadłem referenta palita gtx480 dobra sztuka 900MHz 1.050v-można jeszcze powalczyć z oc ale starczy  i nie napiszę złego słowa na temat Palita a raczej polecał bo jest tańszy,nob wszyscy asus,msi,evga...

 

Co do zaś samego chłodzenia nie jest złe.

Link to post
Share on other sites

Wiesz, "ssaniem informacji z kolana węża" (swoją drogą super fraza - aż mi pranie na balkonie wyschło) jest opiniowanie chłodzenia na GTX780 po tym jak działało ono na GTX480 T_T Przecież jedyne co mogło zostać z tego chłodzenia, to...nazwa. Nawet na GTX770 to chłodzenie będzie spisywać się inaczej niż na GTX780, a co dopiero opiniować chłodzenie Palita z GTX780 na podstawie GTX480...Super przykładem takiego faila jest MSI i ich TFII-IV. Jedną serię potrafili zrobić konkretnie, cała resztę spartolili i dopiero z GTX760 wrócili na top.

Co się tyczy Palita i Gainwarda - przecież to jedna cholera i ta sama spółka, tyle że Pali przejmując Gainwarda nie stworzył jednej marki.
Porównując jednak chłodzenie JS do DCuII, to...cytując moją wypowiedź: "nie jest to high end wśród chłodzeń" :)

Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites

W zasadzie każdy nie referent będzie dobry, ja mam zwykłego referenta gtx780 z EVGA i przy tych kosmicznych upałach rzędu 36 stopni nic się złego nie dzieje, w spoczynku 37stopni a podczas gry jak ma być max 82. Chłodzenie referencyjne jest według mnie cichsze od gtx580TF2 z msi, bo mam obie karty w domu i mam porównanie.

Link to post
Share on other sites

nV ciężko zarzucić aby zrąbali chłodzenie referencyjne na swoich 2 ostatnich seriach kart GTX. Chłodzenia niereferencyjne najczęściej spisują się lepiej od referencyjnego - szczególnie pod kątem temperatur, ale kultura pracy czasem pozostaje pominięta przez producentów.
Palit - wg podanych przez innych użytkowników testów, nie wypada źle i można go nawet polecić choć na tle DCuII ciągle ma trochę do nadrobienia. Jeśli autor sprawdzi i porówna sobie wyniki testów, to sam będzie w stanie podjąć decyzję czy za 2300 zł chce mieć tę kartę u siebie czy woli dopłacić do innego modelu.

Link to post
Share on other sites

Ave nie naciągaj.

 

Na jakiej podstawie o czym piszesz ? Ja zamontowałem na swojej Accelero XTREME Plus i  nie jeden posiadał właśnie Palita w tym czasie,wyniki były różne zależy kto jak trafił.

Ty opiniujesz palita tak a nie inaczej pod względem chłodzenia i możliwości oc.

 

 

Nawet na GTX770 to chłodzenie będzie spisywać się inaczej niż na GTX780

 

Ameryki nie odkryłeś

 

 

 

Co się tyczy Palita i Gainwarda - przecież to jedna cholera i ta sama spółka, tyle że Pali przejmując Gainwarda nie stworzył jednej marki.

 

Dzięki że mi napisałeś :P

Link to post
Share on other sites

Ave nie naciągaj.

Nie naciągaj?  :roll: Niby co i gdzie naciągam? O czym Ty do mnie teraz rozmawiasz?

Na jakiej podstawie o czym piszesz ? Ja zamontowałem na swojej Accelero XTREME Plus i  nie jeden posiadał właśnie Palita w tym czasie,wyniki były różne zależy kto jak trafił.

Ty opiniujesz palita tak a nie inaczej pod względem chłodzenia i możliwości oc.

Ale co Ty mi tutaj z ACC wyskakujesz? Wiesz o czym mowa? O tym, że to samo chłodzenie - TF od MSI, WF od GB, DCuII od ASUS'a, JS od Palita będzie zachowywać się inaczej na GTX480, GTX680, GTX780 i wszystkich innych kartach dostępnych z palety kart poszczególnych producentów, więc po jaką cholerę porównujesz chłodzenie Palita na GTX480 do tego Palita z JS na GTX780? T_T Uwarzasz, że jak miałeś Palita z GTX480 i było ok, to na GTX780 z JS z automatu też będzie cacy?

 

http://gunssavelives.net/wp-content/uploads/2013/02/01a9a671aeef66b5e48c1bde50c5d932_400x1000.gif

 

Ameryki nie odkryłeś

Chyba właśnie odkryłem, bo - czytaj powyższy akapit, albo nie kapujesz, albo Ci teraz głupio i robisz zjazd.

Dzięki że mi napisałeś  :P

Proszę Cię bardzo  8-)

Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites

Przeczytaj mój pierwszy post i pomyśl a nie rozwijaj tematu bo nowością nie jest,

 

że to samo chłodzenie - TF od MSI, WF od GB, DCuII od ASUS'a, JS od Palita będzie zachowywać się inaczej na GTX480, GTX680, GTX780

 

sam siebie zacytuje

 

 

Co do zaś samego chłodzenia nie jest złe.

chodziło o chłodzenie JetStream gtx780.Więc po co piszesz o jakimś opiniowaniu na podstawie 480-ki ?

 

piszesz po głupiemu

 

 

 

a co dopiero opiniować chłodzenie Palita z GTX780 na podstawie GTX480

Najpierw mi pokaż to autorskie chłodzenie palita 480 by można było na tej podstawie opiniować :P Napisałem ci o swoim chłodzeniu

 

Ja zamontowałem na swojej Accelero XTREME Plus i nie jeden posiadał właśnie Palita w tym czasie,wyniki były różne zależy kto jak trafił.

Wyniki tyczą oczywiście OC.Jak byś się znał i pomyślał to byś nie moncił tak.

Oczywiście to była odp na

 

Palit nie powala - ani możliwościami OC ani kulturą pracy.

Bo jak już napisałem,nie wiesz jaki gtx780 ci się trafi.

 

Zjazd widocznie ty masz z tych upałów.Szkoda dyskutować.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...