Skocz do zawartości

Nvidia GTX 670 2GB VS GTX 760 4GB


Recommended Posts

Krótko i na temat 670 będzie wydajniejsza w każdej grze 

 

760:

 

http://www.videotesty.pl/m/pliki/2013/07/06/Zotac-GTX760-gpu-z_1_.jpeg

 

 

 

670:

 

http://media.bestofmicro.com/T/S/336736/original/gpu-z.gif

 

 

Teścik:

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_760_najlepsza_karta_graficzna_do_1000_zl?page=0,9

 

 

Róźnica "duża" nie jest pare klatek :) ale warto. Branie 4gb pod 1 monitor i rozdzielczość nie większą niż FHD jest pomyłką.


Tu jeszcze taniej :)

 

http://www.agito.pl/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-670-pe-oc-2gb-ddr5-pci-e-box-84-593847.html

Edytowane przez Libero
Link to post
Share on other sites

760 z 4Gb totalnie bez sensu, chyba, że planujesz SLI z tych kart i pracę na kilku monitorach lub bardzo wysokich rozdzielczościach. Poza tym, to jest referent, więc nie będzie zbyt cichy. 670-ka to świetna karta, wydajniejsza od 760-ki, ale najlepiej czaić się na używkę w okolicach 900 zł. Jak najbardziej do dostania. Z nowych to celuj bardziej np. w takiego Gigabyte'a 760,

 

@Melman, nie wiedziałem, że masz szklaną kulę:) Wszytko zależy od tego, jak cenowo i wydajnościowo będą się prezentować karty od ATI, ale nie spodziewałbym się rewolucji.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem o jakiej technologi wstecz mówisz... Powiedz mi, czy są jakies fizyczne różnice między tymi kartami, oprócz tego, że 760 jest obciętą 670-ką? Czy może coś przeoczyłem. Cena 670-ki spadła, bo masz GTX 770 w rewelacyjnej cenie.

Link to post
Share on other sites

Jorginto, żeby stwierdzić ze 670 ktora jest technologia jedną wstecz dostanie po du**e nie muszę mieć kuli no Panie kolego :) 2 miechy temu kosztowała jakieś 1500 teraz nawet 1100 :)

 

Nowa seria karta Radeon to raczej odświeżona wersja HD 7xxx ( coś na wzór NV GTX 6xxx vs GTX 7xxx ) W dalszym ciągu będzie to ta sama technologia wykonania 28nm,a same zmiany będą czysto kosmetyczne ( wyższe taktowanie,nieco więcej jednostek wykonawczych )  ;) Poza tym to żaden argument jeśli piszesz że nowe karty AMD będą wydajniejsze bo gdyby nawet tak było różnice nie będą zbyt duże.To w sumie tak jak by napisać że HD 9xxx czy też GTX 8xxx będzie szybszy bo nowszy i wogóle.Czekać zawsze można nawet na serię,które wyjdą za 5 lat  :D

 

Bym zapomniał - oczywiście zdecydowanie polecam GTX 670 

Edytowane przez ivanos
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Akurat argument z prockami jest nietrafiony, bo część użytkowników decydowała się na i5 2500k, ze względu na wyższy potencjał oc, który całkowicie równoważył różnicę w wydajności. Oczywiście zegar w zegar lepiej wypada 3570k, ale to nie rozmowa na ten temat.

 

Tak jak wcześniej wspominałem 4GB pamięci to zbędny wydatek, jeżeli nie planujesz SLI. Rozumiem, że dysponujesz już mocnym prockiem i zasilaczem 500/550W?

Link to post
Share on other sites

Nadal będe sie upierał przy swoim.

 

Na agito.pl

 

GIGABYTE GTX 670    1249 PLN

GIGABYTE 760            949 PLN

 

Mówiąc o technologii wstecz mam na myśli postęp który zdecyduje o tym, że karta ze starszym numerkiem zacznie lawinowo tracic na wartości. Tak naprawdę o ile mniej wydajna jest 760 od 670- o 5 % a różnica w cenie to 250-300pln.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli bedziesz mial 1 monitor FHD to nie oplaca sie brac 4 gb. Gtx 760 i 670 to karty porownywalne, choc gtx 670 jest ciut wydajnieszy. GTX 670 to nie jest jakaś starsza technologia... powiedzial bym ze przyciety gtx 670 to 760`ta z lekko podbitymi zegarami, a i porównywanie i 5 2500k i i5  3570k jest wzięte z du*y. Stawaiam na gtx 670 to oczywiste.

 

http://www.agito.pl/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-670-pe-oc-2gb-ddr5-pci-e-box-84-593847.html?utm_medium=Feed&utm_source=ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=593847 gtx 670

 

http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-760-oc-2gb-ddr5-pci-e-box-84-863425.html?utm_medium=Feed&utm_source=ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=863425 gtx 760

lub

http://www.kurtmedia.pl/product-pol-378398-MSI-VGA-nVidia-N760-2GD5-OC-GTX760-2GB-GDDR5-DVI-HDMI-DP.html gtx 760

 

jeżeli nie chcesz wydawac 1080 zl na gtx 670 to weź tanszego gtx 760 jak pisalem wydajnoś jest ciut ciut mniejsza ale a i tak bedziesz zdowolony.

pozdro

Link to post
Share on other sites

 

Nadal będe sie upierał przy swoim.

 

Na agito.pl

 

GIGABYTE GTX 670    1249 PLN

GIGABYTE 760            949 PLN

 

Mówiąc o technologii wstecz mam na myśli postęp który zdecyduje o tym, że karta ze starszym numerkiem zacznie lawinowo tracic na wartości. Tak naprawdę o ile mniej wydajna jest 760 od 670- o 5 % a różnica w cenie to 250-300pln.

 

 

 

 

 

 

 

Prawda jest taka że zarówno GTX 670 jak i GTX 760 to technologicznie te same karty graficzne tylko o różnej wydajności.Dlatego jeśli dla kogoś liczy się ilość kl/s to i w przyszłości wybierze wydajniejsze rozwiązanie bez względu na to czy w nazwie karty widnieje wyższy numerek czy nie.Słabsza karta siłą rzeczy będzie tańsza czy to nowa czy używana 

Edytowane przez ivanos
Link to post
Share on other sites

5%? Wystarczy, że zerkniesz sobie na załączony wyżej test z purepc. 760-ka z rdzeniem na 1085 jest mniej wydajna od 670-ki z rdzeniem na 915, a ludzie spokojnie je podciągają pod 1200. Pamiętaj, że ja proponowałem, żeby poszukać używki 670 w okolicy 900 zł. Co w mojej ocenie byłoby najlepszą opcją.

Link to post
Share on other sites

Ok to co w zestawie z prockiem Intel core i5 4670k 3.4 ghz czy lepiej dołożyć 400zł i i7 4770k 3.5 ghz?? i5 wystarczy do gier itd?? o ile % jest wydajniejszy i7?

 

Co do kary graficznej różnica w cenie to 100-150 zł dołożę do 670

Edytowane przez Kamil2000
Link to post
Share on other sites

i5 wystarczy spokojnie :)

 

Wydajność to różnica błędu pomiarowego dokładaj do gtx670 jak ktoś tu wyżej pisał 760 na 1085 ma wyniki gorsze od 670 na 915

a ta od MSI 670 PE się ładnie kręci także bez oporu bierz 670.

Edytowane przez Libero
Link to post
Share on other sites

Oczywiście że że 670tka jest wydajniejsza i będzie lepszym wyborem. 760tka to tak naprawdę lekko wykastrowana 670tka z nowym boostem 2.0. Ale niektórzy nie mając pojęcia o sprzęcie nabierają się na wyższy numerek. Do tego tak jak Ci tu piszą 4GB na chwilę obecną to bezsens do rozdzielczości fullHD.

Link to post
Share on other sites

Nie baw się na razie w SLI, będziesz miał jedna mocną kartę, na której we wszystko pograsz w FHD. Multi GPU, to już trzeba trochę ogarniać temat, wiedzieć jak je dobrze skonfigurować, nawet pod konkretne gry czy programy, nie wspominając już o tym, czy Twoja płyta wspiera SLI, czy masz odpowiednio mocny zasilacz, czy masz odpowiednio wentylowaną obudowę itp, itd.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...