Skocz do zawartości

Athlon X4 + radek 5830 czy Phenom X4 + 5770


Recommended Posts

Witam.

 

Jak w temacie, moge przeznaczyć max 1100 zł na procka i grafę. Niestety nie stać mnie jednocześnie na Phenoma i 5830.

 

Sęk w tym, że nie wiem która para będzie wydajniejszy w grach.

Słabszy proc i lepsza grafa czy oba wypośrodkowane.

Czy Athlon nie będzie wąskim gardłem dla 5830?

Czy może lepiej wziąć teraz 5770 i za rok dołożyć drugiego w Crossfire?

 

Dzięki i pozdro!

Link to post
Share on other sites

i do tej grafy spokojnie wystarczy athlon :co:.podkręcisz lekko i będzie ok.

Możesz faktycznie pomyśleć o gf GTX260 jest wydajniejszy od radka 5770 ale pobiera więcej energii i nie jest to już najnowsza grafa

Link to post
Share on other sites

moim zdaniem weź athlona bo jak już wiadomo L3 niedaje niewiadomo jakiego skoku i radka chyba 5770 bo coś mi sie zdaje że w 1100 zł sie niezmieścisz żeby kupić 5830??

Liczę że jak już będzie powszechnie dostępny (czyli mam nadzieje niedługo) i przestaną naliczać podatek od nowości to za 800 zł go dostanę.

 

Albo dozbieraj jeszcze ze stówkę więcej i zapoluj na jakiegoś gtx'a 260

Możesz faktycznie pomyśleć o gf GTX260 jest wydajniejszy od radka 5770 ale pobiera więcej energii i nie jest to już najnowsza grafa

Wiem ale nie chce inwestować w starą technologię zwłaszcza że wymieniam kompa raz na 3-4 lata. Więc jak już kupować przyszłościowo to wolę DX 11

 

moim zdaniem weź athlona bo jak już wiadomo L3 niedaje niewiadomo jakiego skoku

No właśnie też tak myślałem ale porównywałem testy m.in. w grach i jest jednak spora różnica. Więc nie wiem czy athlon mimo 4 rdzeni nie będzie ograniczał pełni możliowści takiego 5830.

 

PII 955 C3+ 5770 do 550zł. Za jakiś czas bierzesz drugiego za niższą cenę i masz potworka. Ja bym tak zrobił:D

Też tak myślę ale bym wziął Phenoma 945. Okrągłe 3 ghz to ładna liczba i nawet kręcić nie trzeba. A zawsze pare złoty w kieszeni.

 

 

Dzięki za pomoc panowie :co:

Link to post
Share on other sites

tak czy siak procek będzie ograniczał tą karte powinien być wykręcony do 3,4 albo i wyżej.Zakup tak czy siak należy do ciebie ale phenom jest poprstu nieopłacalny 20% wydajniejszy ale 100% droższy(porównując athlon2 x4 630 z phenom2 x4 965)A do tego wszystkiego athlon jest oszczędniejszy

Link to post
Share on other sites

Athlon II x4 - słabe O/C

Athlon II x3 - złoty środek. Trzy rdzenie + dobre O/C

Phenom II x2@x3 - za drogi przy Athlonach

Phenom II x4 - można brać, ale nie 965 jak to ktoś sugerował bo to kompletnie nieopłacalny procesor. Lepiej brać 955 C3 i wykręcić go do poziomu 965 w 10sekund.

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Z tych dwóch to bym wziął Athlona + 5830. Wg mnie jeśli trzeba wybierać to lepiej wziąść słabszy procek i lepszą grafikę, nawet jak by ją miał ten procek ograniczać. Raz wziąłem mocnego procka i słabszą grafikę która nic a nic nie była ograniczana i lipa była. A potem miałem zawsze grafikę, która może byłą za mocna i ograniczana ale wydajność w grach lepsza. W końcu gry przede wszystkim wykorzystują kartę graficzną a w drugiej kolejności procesor.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...