Skocz do zawartości

Recommended Posts

-Intel Core i5 2400 + SilentiiumPC Fortis HE1225

-Gigabyte GA-P61-S3

-Adata Gaming 2x4GB 1333MHz

-SilentiumPC Deus G1 600W

-Modecom Alien Red Led <- wymiana na Arc Midi R2/M40

-WD 500GB

-Asus GeForce GTX550 Ti

-Microsoft Windows 7 Home Promium

Witam! :) Zabieram się do SLI gtx-ów 660 Ti/760 i potrzebuje dobrej płyty. MSI Z77A-G43 GAMING co o niej sądzicie? W przyszłości może inny procek i maaaałe OC. Chcę by w budzie to dobrze wyglądało, a ten msi w tej kwesti bije konkurencje na głowe :) na płytke mogę preznaczyć około 300/400zł. I tu mam kilka pytań. Mam oryginalnego wina (mam pudełko z płytą, jeśli to ważne). Czytałem że po wymianie płyty głównej potrzebna jest reinstalka winka, prawda to? :) więc chcę po lub przed wymianą dać pełen format, by dysk był w takim stanie w jakim odebrałem nowy komputer ze sklepu z zainstalowanym winem. Wykonają mi taka operacje w sklepie? wymiana plytki+format+instal org system?

Link to post
Share on other sites

Przedewszystkim jezeli myslisz o SLI to nie Z77A-G43 tylko Z77A-G45 KONIECZNIE.

A to dlatego ze na G43 nie wyciagniesz maksa z tych kart a na G45, ofszem.

I tak jak moj przedmowca tez zastanowilbym sie nad mocniejszym zasilaczem.

 

Odnosnie reinstalki Windowsa to sa sposoby aby go nie reinstalowac,

ale nie zawsze skuteczne.

Ja polecam reinstalke, masz przynajmniej pewnosc ze wszysto bedzie chulac bez zarzutow.

Edytowane przez mirko-36
Link to post
Share on other sites

widows os czy box ? bo win os to tylko do płyty głównej jednej przynależy co jest głupotą , ja musiałem reaktywować wina po zmianie płyty ( format musi byc bez gadania ) jeśli masz boxowy win to możesz zmieniać komponenty jak płyta główna bez reaktywacji.... ale naprawde z tym winem  os to głupota na max, jak by nie mogli na nazwisko  sprzedawać wina7 nawet os jak to teraz jest ....

Link to post
Share on other sites

widows os czy box ? bo win os to tylko do płyty głównej jednej przynależy co jest głupotą , ja musiałem reaktywować wina po zmianie płyty ( format musi byc bez gadania ) jeśli masz boxowy win to możesz zmieniać komponenty jak płyta główna bez reaktywacji.... ale naprawde z tym winem  os to głupota na max, jak by nie mogli na nazwisko  sprzedawać wina7 nawet os jak to teraz jest ....

Co to znaczy OS.

A nie masz na mysli OEM??

Link to post
Share on other sites

Jednak będzie SLI GTX660 bez Ti :) czytałem że do nich z dobrą i5 styknie nawet dobry 550w :)

"OSTRZEŻENIE: Otwierając to opakowanie użytkownik oświadcza, że przeczytał i zrozumiał Licencją typu OEM" Co w takim wypadku?

Nic.

Bedziesz musial reinstalowac Windows i aktywowac telefonicznie, po za tym nic sie nie zmienia

Link to post
Share on other sites

Przedewszystkim jezeli myslisz o SLI to nie Z77A-G43 tylko Z77A-G45 KONIECZNIE.

A to dlatego ze na G43 nie wyciagniesz maksa z tych kart a na G45, ofszem.

I tak jak moj przedmowca tez zastanowilbym sie nad mocniejszym zasilaczem.

 

Odnosnie reinstalki Windowsa to sa sposoby aby go nie reinstalowac,

ale nie zawsze skuteczne.

Ja polecam reinstalke, masz przynajmniej pewnosc ze wszysto bedzie chulac bez zarzutow.

 

Przecież G43 nie oferuje SLI, to co Ty chcesz tu wyciągać?

Edytowane przez Banjo
Link to post
Share on other sites

Jak dobra płyta to Asus Rog Maximus oferuje SLI oraz CrossFireX

 

 

Zapomniałeś dodać że kosztuje ponad 700zł :) 

 

Jeśli chcesz SLI, to polecam Z77A-G45.

Cena to 400 bez kilku złotówek. Jeśli chcesz kupować teraz płytę, to zamawiaj tą, lepszej tak naprawdę do 400 zł nie znajdziesz :)

Link to post
Share on other sites

 

 

ofszem

:facepalm:

 

Co do konieczności reinstalacji Windows to NIE jest ona niezbędna, rodzaj licencji nie ma tu nic do rzeczy. Aczkolwiek licencja OEM nie dopuszcza (istotnej) zmiany komponentów, także taka zmiana może być traktowana jako złamanie jej warunków (niemniej system będzie działać normalnie  :> ). 

Link to post
Share on other sites

jako nielegalny, miałem taką sytuacje, gdzie musiałem wymienić płytę główną i wraz z procesorem. i napisałem do obsługi Win, i reaktywować wina na nowej mobo, bo to bez sensu jest taka licencja, jak sie spali płyta to by było  przepraszam ale totalna głupotą kupować nowy sys bo się płyta spaliła główna, bezsens

Edytowane przez brudnonabani
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...