Skocz do zawartości

Pamięć RAM, Procesor, Płyta w okolicach 1000zł


Recommended Posts

Witam ! W najbliższej przyszłości chę zienić swój wysłużony sprzęt na coś nowszego, szybszego i najważniejsze- przyszłościowego. Na najbliższą chwilę planuję zakup procesora, płyty głównej i pamięci. Resztę się kiedyś tam kupi :) 

 

Aktualnie to co mam to: 

Intel C2D E8400 @4GHz

Asus P5k_PRO 

Corsair Dominator XMS 2 1066 MHz 4Gb 

---------------------Reszta---------------------

AMD Radeon HD6850 

Samsung SpinPoint F3 500 Gb 

PSU Tacens RadiX IV 450 W (i tu się boję, czy papu starczy :D

Chłodzenie SIlentiumPC Fortis/ Obudowa SilentiumPC Brutus + 3 wentylatory na obudowie

 

Ta reszta ma zostać, nie zamierzam w najbliższym czasie tego zmieniać, może kiedyś jedynie dysk ssd dokupię i grafikę wymienię, ale na tą chwile zostaje :) 

Zależy mi na graniu w gry, ale nie jestem jakimś zagorzałym fanatykiem FPS :) Głównie gram w Battlefield 3/ Bad company, czasami DOTA2 i przymierzam się do Crysisa 3. Ale też tworzę muzykę w programie FL Studio, i ogarniam Photoshopa w domu (zadania na infe). Myślałem nad procesorami z AMD, np X6 PX-6300, bo są tańsze niż Intele, wiem, że gorsze, ale przykładowo nowy i5 2500k kosztuje koło 850 zł, a na to mnie nie stać, a używek nie widziałem. Myślałem też o tej płycie głównej http://www.4max.pl/pl-PL/produkt/976218/406/Plyty-glowne/ASUS-M5A99FX-PRO-R20-990FX-DDR3-1866-SATA3-GBLAN-ATX . Jeżeli byłyby używane części to jak najbardziej, tym mniej kasy na wydanie tym lepiej. I chciałbym już kupić tak na przyszłość płyte główną, zeby w razie czego włożyć do niej kiedyś lepszy procesor, i kartę graficzną w nowszych standardach. Napiszcie mi co byście mi doradzili. 

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Jeśli utrzymał poprzedni konfig to utrzyma i ten ale wiesz, że to nie jest jakiś specjalny zasilacz więc pomyśl o jego zmianie w niedalekiej przyszłości.


Ale zastanów się jeszcze czy nie dasz rady dołożyć do 3470 - jego wykręcisz na 3,8-4GHz na wszystkich czterech rdzeniach.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...