Skocz do zawartości

Aparaqt cyf. od 500 do 750zł do filmów Full HD + statyw


Recommended Posts

Witam 

Mam kłopot potrzebuję kupić w miarę niedrogi aparat cyfrowy do kręcenia filmów w jakości Full HD z dobrym dźwiękiem bez szumów w tle bynajmniej nie takich które są mocno słyszalne.
Zależy mi głownie na aparacie który podczas robienia zoomu nie będzie wydawał zbyt głośnego dźwięku i jakość przybliżenia musi być w miarę przyzwoita.

Oto lista moich kandydatów jak na razie jak macie jakieś propozycje to piszcie, nie chcę używanych aparatów mówię na wstępie.
 

Nikon Coolpix L820
 
Nikon Coolpix S6400
 
Samsung WB250
 
Canon PowerShot SX240 HS
http://www.agito.pl/aparat-cyfrowy-canon-powershot-sx240-hs-czarny-2541-557413.html?cid=12&attr=1-84,cena-500+840



STATYWY

Z racji tego że podczas kręcenia filmów będą ujmowane różne sceny.
Niekiedy obiektyw będzie skierowany na osobę mówiącą w innym przypadku na sprzęt, ujęcia też będą różne czasem potrzebne będzie obrócenie aparatu o 40-70 stopni aby coś pokazać lub skierowanie go w dół czy górę.
Priorytetem dla mnie jest tu max wysokość statywu 150-170cm, nóżki zapinane na klipsy, obrotowa "podstawka" i rączka do ustawiania.

Cena od 100 do 140zł w porywach do 150zł jak będzie super statyw.

Moi kandydaci:

Statyw Velbon EX-888
 
Statyw Velbon EX-530
 
Statyw Velbon EX-540
 
Statyw Velbon EX-640

 

Link to post
Share on other sites

Jak do filmów to ja bym polecił bardziej coś od Sony. W tym budżecie to model WX60, chyba że znajdziesz HX10.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

 

Edytowane przez Luki91
Link to post
Share on other sites

Ten Sony już miałem w rekach i nie spodobał mi się, zdjęcia robi ok lecz filmy średnie, jest bardzo mały i cały taki plastikowy w tym sensie że za bardzo lekki i delikatny jak dla mnie.

Sony DSC-HX10 dobry aparat można go jeszcze dostać tylko już kosztuje prawie 1000zł 

Link to post
Share on other sites

Z tych czterech co podałeś to do zdjęć bym polecił zdecydowanie Canona. Nie wiem tylko jak wygląda sytuacja z filmami w nich. Ja mam IXUSa 230 HS i jakość samego filmu jest bez zarzutów. W głębokiej ciszy są słyszalne lekkie szumy na nagraniu, ale normalnie nie dają się jakoś we znaki. Stabilizacja jest za to wg mnie świetna.

Nie mam pewności też jak to jest w Nikonach, bo niższe modele tej firmy pozwalają jedynie na zoom cyfrowy w trakcie filmowania. Nie pamiętam czy w wyższych modelach też było to ograniczenie.

 

Samsunga bym raczej pominął.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

 

Edytowane przez Luki91
Link to post
Share on other sites

Tak Samsunga też jednak pomijam ze względu na nie zbyt dobre odwzorowanie kolorów.
Te Nikony trochę mnie nurtują nie miałem z nimi okazji obcować a o Canonie SX240 Hs słyszałem sporo dobrego i dużo osób nim kręci więc najprawdopodobniej zdecyduję się na niego lub coś podobnego jak okaże się że można coś dobrego kupić do tej kwoty.
Pytanie teraz jaki statyw kupić ?

Link to post
Share on other sites

Ten Sony już miałem w rekach i nie spodobał mi się, zdjęcia robi ok lecz filmy średnie, jest bardzo mały i cały taki plastikowy w tym sensie że za bardzo lekki i delikatny jak dla mnie.

Sony DSC-HX10 dobry aparat można go jeszcze dostać tylko już kosztuje prawie 1000zł 

to mnie trochę zaintrygowałeś, bo wx60 mam od 2-3 tygodni i filmy to on kręci bardzo dobrze, zdecydowanie lepiej mu to wychodzi niż robienie zdjęć  %-)

Co do plastiku - nie da się zaprzeczyć. "klapka" od ładowarki/usb to mam wrażenie że już trzyma się ostatkiem sił :)

 

Bierz Canona.

Link to post
Share on other sites

Bierz Canona, miałem okazje się pobawić i rzeczywiście zdjęcia bardzo fajne robi, a filmy tez dobre. Fajny jest ten tryb slow mo, co prawda trzeba zejść z rozdzielczości do 640x480 lub 320x240 ale mamy wtedy film z odpowiednio 120fps lub 240fps, a przeskalować w górę da się zawsze do pewnego stopnia - ale jest to typowy dodatek, którego rzadko się używa, ale czasem się przydaje. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...