Skocz do zawartości

komputer pod gry do 5000zl


Recommended Posts

Na wstępie przepraszam za nowy temat, ale nie mogłem edytować poprzedniego.

 

Nie chcę już sie rozpisywać, chcialbym tylko wiedzieć czy te podzespoły będą ze sobą współgrać bez żadnych zgrzytów i ewentualnie co bym mógł zamienić.

 

 

 

 

  • Zastosowanie komputera: gry
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 5000
  • Których części potrzebujesz?: sama "buda" ;]
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? możliwe, że w przyszłości
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: jeszcze nie wybrałem odpowiedniego 
  • Specjalne wymagania: najlepiej jakby nie osiągał więcej niż 70*C pod obciążeniem
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? nie, jest to pierwszy pc który składam
  • Własna propozycja zestawu:   
  • ramy Kingston HyperX Predator
  • procek Intel Core i7 3770K
  • obudowa ZALMAN Z9 Plus
  • zasilacz (nie dopasowany) do 500zl 
  • grafika Nvidia GeForce GTX 770
  • dysk WD RED
  • płyta ASUS P8Z77-V LX2
  • chłodzenie Thermalright SilverArrow SB-E 

 

Link to post
Share on other sites

WD RED ??? zamiana na WD Blue

Hypery zamień na Cruciale Ballistix 1600MHz CL9

Co "nividia GeForce gtx770" ?? Jakiś producent czy coś ?

Mobo Asusa ... ??

 

I7 pod gry??

Szukasz rady czy zamierzasz się wymądrzać ?? "bo chcę" itp. ??

Nie mam zamiaru tracić czasu na kolejne tłumaczenie czemu coś tak, a nie inaczej, w dobie jak wszystko jest w zasięgu ręki - wystarczy "wujka" google spytać.

Link to post
Share on other sites
XFX Core 650W 354.00 zł

Jeśli chodzi o gry - to będzie wydajniejsze.

 

PSU: 650W pozwoli odpalić na niej KAŻDĄ kartę graficzną (nie mówię o SLI/CFX). Masz 5 lat gwarancji, jeśli zarejestrujesz do 30 dni od zakupu na stronie producenta.

GPU: 780-tka. W takim budżecie do gier jest wręcz potrzebna. Test: http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_asus_gtx_780_directcu_ii_oc_najlepsza_z_najlepszych Chyba najlepsze wydanie 780-tki. Autorze, interesuje Cię 5/10 lat gwarancji?

CPU: i7 kupuje się, gdy już GPU jest najlepsze. Dlatego też i7 nie ma tu racji bytu.

HDD: Porządny HDD, jednotalerzowiec z stosunkowo krótkim czasem dostępu i przyzwoitymi transferami. http://hdl.pl/hddtest/

Chłodzenie CPU: Pozwoli na niezłe OC i będzie przy tym stosunkowo ciche i chłodne.

MOBO: Bardzo dobra płyta od MSI. Pozwoli na fajne OC.

Pasta: MX-2 http://pclab.pl/art27565-3.html Nie przewodzi prądu.

____________________________________________________________________________________

 

Jeśli chciałbyś dołożyć, to zmiana obudowy na Arc Midi R2 (+150zł), potem wymiana Macho 120 na Macho HR-02 (+30zł), potem zmiana MOBO na MSI Z77 G45 (+70zł), potem zmiana CPU na i7 (+350zł). (Priorytet).

Edytowane przez sqrtxi
Link to post
Share on other sites
Jeszcze moje pytanie JAK TU NIE MA SSD?!

<...> :co:  Lepiej dać praktycznie najlepsze GPU na rynku niż przyspieszyć czas ładowania gry... Czy nie?

 

SLI do M40? :).

Edytowane przez sqrtxi
Link to post
Share on other sites
i7 kupuje się, gdy już GPU jest najlepsze. Dlatego też i7 nie ma tu racji bytu.

?? A może z tego powodu że to wyrzucanie kasy w błoto ? Gry nie korzystają z HT i z racji działania tej technologi korzystać z niej nie będą, więc jaki sens ładować kasę w HT ?? Chyba, tylko dla lansu.

"gtx780 jest wręcz potrzebny" - NIE, gtx780 jest wręcz zaraz po Titanie najbardziej nieopłacalnym układem GPU - 770 spokojnie wystarcza, a jak jest kasa na 780, to lepiej już ładować się w SLi 760  ;)

 

Osobiście polecam :

i5 3570K + Macho B&W

MSi Z77A G45

8GB 2x4 1600MHz CL9 Crucial Ballistix

gtx770 Gigabyte

SSD 128GB Samsung 840Pro

HDD 1TB Seagate DM003

DVD-RW LiteOn iHAS120

PSU BQ L8 630W CM

Buda Fractal R4

razem 4900zł (esc.pl)

Link to post
Share on other sites

?? A może z tego powodu że to wyrzucanie kasy w błoto ? Gry nie korzystają z HT i z racji działania tej technologi korzystać z niej nie będą, więc jaki sens ładować kasę w HT ?? Chyba, tylko dla lansu.

"gtx780 jest wręcz potrzebny" - NIE, gtx780 jest wręcz zaraz po Titanie najbardziej nieopłacalnym układem GPU - 770 spokojnie wystarcza, a jak jest kasa na 780, to lepiej już ładować się w SLi 760  ;)

 

Osobiście polecam :

i5 3570K + Macho B&W

MSi Z77A G45

8GB 2x4 1600MHz CL9 Crucial Ballistix

gtx770 Gigabyte

SSD 128GB Samsung 840Pro

HDD 1TB Seagate DM003

DVD-RW LiteOn iHAS120

PSU BQ L8 630W CM

Buda Fractal R4

razem 4900zł (esc.pl)

ciekawe chyba z tego skorzystam dzięki za rady!

Link to post
Share on other sites

 

 

Stelek mam prosbe moglbys porownac moj zestaw i zestaw sqrtxi?
Ja Ci porównam :). U Ciebie będą super fajne wyniki w benchmarkach + śmieci, o których pisałem w innych tematach (profile SLI, głośniej... itp.), a u mnie trochę mniejsza wydajność (choć czasami większa [tam gdzie CPU będzie chciało pokazać więcej]), ale spokój i normalne użytkowanie kiedy chcesz.
Link to post
Share on other sites

 

 

Stelek mam prosbe moglbys porownac moj zestaw i zestaw sqrtxi?
SLi760 vs 780 - kwestia gustu - SLi jest wydajniejsze, ale w jednym i drugim brak jest dysku SSD. To takie jechanie po kosztach byle by mocne GPU wepchać, gdzie jest brak dysku SSD i odbywa się to kosztem spadku jakości podzespołów. Zestaw, któy zaproponowałem to złoty środek pomiędzy jakością, a wydajnością. Można tam pokombinować i usunąć dysk SSD jeżeli naprwdę jest zbędny, wtedy mamy około 500zł na dołożenie do mocniejszego GPU. 

gtx780 vs gtx770 to spora różnica w cenie, nieadekwatna do przyrostu wydajności, ale jak chcesz jechać po bandzie i zakupić jeden z TOP modeli od Nvidii to z takim budżetem idzie to zrobić, ale czy warto ? Wolisz kilka klatek więcej, gdzie 770 zapewnia już według mnie wystarczającą ilość na full detalach (rozdzielczość FHD). Osobiście wolał bym ciut słabsze GPU (a i tak jedno z najlepszych na rynku), ale w to miejsce dysk SSD, który zwiększa komfort pracy, lepszą płytę główną (pod ewentualne SLi 770 w przyszłości jak by mocy zabrakło) i konkretną cichą obudowę z porządnej grubej blachy  ;)

Link to post
Share on other sites
wsumie to już się pogubiłem

Nie ma co się gubić - masz prostą decyzję do podjęcia :

- porządne podzespoły i gtx770, który wystarczy do komfortowego grania na 2-3lata

- słabsze podzespoły, ale wydajniejsze GPU gtx780, lub SLi gtx760

Ja jestem typem co wybrał by lepsze podzespoły, ale też rozumiem ludzi co wybiorą wyższą wydajność w grach, kosztem podzespołów. Kto co lubi. MI tam taka 770 wystarczyłaby w zupełności (nie dawno miałem gtx670 i spełniał się idealnie w rozdzielczości FHD, stąd też wiem że taki gtx770 również się sprawdzi). Do tego patrząc na rynek gier, który bazuje obecnie głównie na konsolach, oraz na specyfikację nowych next-genów śmiem twierdzić że taka 770 wystarczy na długo, długo, bo już teraz jest wydajniejsza od takiego PS4   ;)

GTX780 / SLi 760 polecam w przypadku grania na wyższej rozdziałce niż FHD. Tutaj już widać różnicę i braki w wydajności gtx770, ale  w FHD dopłacać do lepszego GPU miła się z celem, ponieważ 770 zapewnia już płynną rozgrywkę we wszystkich tytułach (z drobnymi wyjątkami gdzie np. 4xAA potrafi kartę rozłożyć na łopatki - wtedy po prostu nie korzystamy ze źle zoptymalizowanych "upiększaczy").

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...