Skocz do zawartości

Nokia Lumia 820. Nawigacja


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez idzpro100,

Recommended Posts

Hej.

Zastanawiam się właśnie jak w tym telefonie wygląda opcja nawigacji. Potrzebowałbym nawigacji samochodowej i od czasu do czasu do wypraw w teren quadem.

Czy nawigacja od Nokii jest w jakiś sposób zależna od operatora? Czy można używać nawigacji bez zasięgu sieci/ braku karty sim?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

można, najpierw ściągasz mapy europy, a potem wchodzisz w opcje i wyłączasz łączenie z siecią dla wspomagania GPS. U mnie, na mojej starej Nokii 500 działało. U Ciebie też powinno.

 

 

E:333 post  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:

Edytowane przez idzpro100
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Android z wersji na wersje robi sie co raz to bardziej syfiasty, zasobozerny i niemilosierny dla baterii. Lumia > androidy. Sam zmieniam szajsunga z jelly beanem na jakas lumie bo mam dosc ciaglego przycinania, sypania sie procesow i baterii trzymajacej jeden dzien. Po aktualizacji do JB sms otwiera sie czasami 5 sekund, nie mowiac o mmsach, szybkosci dzialania aparatu itd. Ostatni dobry android to 2.3.6 i musialem do niego wrócic bo mialem juz dosc.. Jezeli chcesz nawigacje to ta od nokii jest idealna. Android to system pelen smieci na starcie, a ile jest ich w sklepie play to juz szkoda gadac. Ta przewaga aplikacja w androidzie sprowadza sie do tego, że może 5% nadaje sie do użycia, a reszta to smieci , a sama jakos wykonania androfonów to jakas porazka. Taka lumia 620 za 600zł jest lepiej wykonana niz galaxy s4 za grubą kase.

 

Wiem, ze moj komentarz to offtop, ale nie polecajcie mu tego rozkreklamowanego gównianego systemu, który zdobyl popularnosc przez angry birds i piractwo :x nie ma to jak automapa z licencja na 150 lat z chomika...

Edytowane przez pocio
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Na Lumie masz darmowe mapy, to na plus. Działają bez neta, to na plus (tak samo na Andku). Nie wiem, jak do jazdy terenowej na quadzie, ale na drodze te mapy działają wyśmienicie i bezproblemowo (przynajmniej na moim HTC HD2  :D). Kuzyn na Lumia 800 też nie narzeka. Licencja/używanie nie jest zależne od operatora.

Edytowane przez kubekpop
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli jej jeszcze nie kupiłeś to zastanów się nad czymś z androidem. Ja zainstalowałem sobie androzic z mapami satelitarnymi, z quadem się sprawdza.

poniekąd prawda - na chwile obecna na Androida masz wiekszy wybor nawigacji. Nie zniechecaj sie jednak do WP8, ale poprostu przeanalizuj czy nie bedzie dla Ciebie lepszym wyborem kupno Android-fona.

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

.Po aktualizacji do JB sms otwiera sie czasami 5 sekund, nie mowiac o mmsach, szybkosci dzialania aparatu itd. Ostatni dobry android to 2.3.6 i musialem do niego wrócic bo mialem juz dosc.. 

 

To co to za sprzęt masz że takie lagi po 5 sec?jak jakiś 1 rdzeń lub słabe 2 to się nie dziw..a jak coś konkretnego to coś musi być nie tak.JB działą całkiem stabilnie i mimo to jeśli sprzęt ma minimalne wymagania systemowe to każda kolejna wersja Androida działą płynniej - czasem nie zauważalnie - widać tylko podczas testów laboratoryjnych :D

Link to post
Share on other sites

Ace 2. Aktualizacja kilka dni temu sie pojawila. Na GB telefon działa świetnie, JB łapie lagi i czarny ekran po zablokowaniu itd, a wgrywalem wszystko przez odina z repartycjami, zeby bylo dostepne wiecej pamieci ram. Wczoraj gdy chcialem sprawdzic stan baterii to telefon zlapal freeza... W dodatku po jakichs aktualizacjach z marketu do autostartu dodala sie aplikacja "muzyka google", ktora startowala sobie normalnie otwarta po wlaczeniu telefonu. Nie dalo sie ani wylaczyc autostartu, ani usunac apki. Specyfikacja ace 2 jest odpowiednia do JB, ale jak Panowie z samsunga niechcacy sie przyznali nie pracowali zbytnio nad optymalizacja JB na ace 2 co oznacza wprost "macie pecha" o czym przeczytalem dopiero po aktualizacjach gdy zaczalem szukac odpowiedzi czy tylko ja mam takie problemy i jak widac nie tylko ja bo cala rzesza ludzi klnie na samsunga, a tematy "jak wrocic z JB do GB" wyskakuja jak grzyby po deszczu. Telefon odpiety od ladowarki tracil 2-4% na 1h pracy, na GB przez noc okolo 8h spada jakies 3%.. Bateria padala z uzyciem wyswietlacza okol 3h, a na gb czas to ponad 5h. Max co udalo mi sie osiągnąć to 1d i 16h, a na gb 4d 23h i podlaczylem go jak mial jakos 15% baterii. Czemu na JB tak mało? Bo telefon ma problem na JB zeby przejsc w deep sleep i drenuje baterie i nie pomogly nawet apki z agresywnymi ustawieniami, zeby telefon uspic w momencie wygaszenia ekranu. W ktorą stronę w takim razie android sie rozwija?? Dziekuje bardzo za takie cos. Poza tym mialem jeszcze kilka fonow z andkiem różnych producentów i wszystko o kant du*y rozbic za przeproszeniem. 2 tygodnie podniety ile rzeczy w markecie i w ogole, a czas weryfikuje, ze androidy to wieszajace sie zabawki czesto wykonane z wątpliwej jakości materiałów. Zaluje, ze wydalem gruba kase na ace 2 bo moglem za to miec lumie lub chociaz nokie n8. Wczesniej skusilem sie tez na wave 3. Kolejna porazka samsunga - bada os 2.0, ale to juz inna historia.. z ace 2 bylem zadowolony do momentu ukazania sie update do JB na ktory czekalem i jak widac zawod po calosci. Kolejny raz samsung nabrał mnie jak z wavem 3 i aktualizacja bady do tizena, a teraz mam telefon ze starym systemem i swiadomoscia, ze update wszystko psuje i nie moge go zrobic. Nigdy wiecej samsunga, ani androida. Dobrze, że przynajmniej w samsung kies przy update jest napisane "pojawila sie nowa wersja oprogramowania ukladowego, ktora MOŻE zwiększyc wydajnosc". Z tym może to trafili w sendo bo jak widać w tym wypadku nie może.

Edytowane przez pocio
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Czasem się zgubi, choć nie narzekam. Ładnie prowadzi po drogach głównych. Na reszcie nie testowałem.  Zamknięta w szczelnej obudowie, przymocowana do kierownicy. Jeszcze nie odpadła i chyba tak zostanie.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...