Skocz do zawartości

Zestaw do domu ok. 3000 zł - prace biurowe + gry


Recommended Posts

Witam,

 

prosze o pomoc w złożeniu komputera do domu.

 

Ja korzystam z PhotoShopa i Corela, żona potrzebuje go do prac biurowych i internetu, a dziecko lubi sobie pograć niestety.

 

Priorytetem jest dla mnie to, żeby ten zestaw był cichy - żadnych wyjących wiatraków (lubię tylko ciche wiatraki) ;) i żeby miał dysk SSD. Żadne OC nie będzie wchodziło w grę, zestawik ma być mocny, stabilny i starczyć na trochę czasu. Miałbym prośbę, żeby wskazać mi takie miejsce, żeby zestaw przyjechał do mnie już złożony, bo wprawdzie umiem dołożyć twardy dysk czy zmienić chłodzenie na procesorze, ale nie chciałbym tego składać od zera.

 

W starym komputerze mam takie klamoty - może coś się przyda (na pewno będę chciał przełożyć dyski sata do nowego, a może to chłodzenie procesora też, bo jest sprzed pół roku i dobrze się sprawdza)

 

płyta główna: Gigabyte GA-EP43-DS3
Procesor: DualCore Intel Pentium E5200
Chłodzenie procesora: Arctic Freezer 7 Pro Rev.2. (wymieniony, bo boxowy strasznie wył)
Pamieć: 2 x Kingston 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM
Karta graficzna: ATI Radeon HD 3870 1024MB

Dyski:
1. SAMSUNG HD103SJ (1000 GB, 7200 RPM, SATA-II)
2. SAMSUNG SP2504C (250 GB, 7200 RPM, SATA-II)
3. ST3160815AS (160 GB, 7200 RPM, SATA-II)
4. ST3500320AS (500 GB, 7200 RPM, SATA-II)
5. WDC WD20EARS-00MVWB0 (2000 GB, SATA-II)
6. ST380011A (80 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/100)

Zasilacz: Chieftec GPS 550A

 

Do nowego zestawu (oczywiście poza tym budżetem) planuje kupić taki monitor: Dell 23" LED U2312HM

Nie wiem czy to dobry wybór, jeśli nie prosze o wskazanie lepszego.

Edytowane przez Dares
Link to post
Share on other sites

Dysk jest, powiedzmy, że weźmiesz sobie np. 1. SAMSUNG HD103SJ (1000 GB, 7200 RPM, SATA-II).

 

Zasilacz też, może być. Chłodzenie także sobie przełożysz.

 

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=73528&s=73693&s=70212&s=73637&s=77895&s=72517

 

Tutaj masz resztę. 

Edytowane przez Sincerite
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pięknie dziękuję.

W tym budżecie powinien zmieścić się napęd DVD. I prawdę mówiąc nie pasuje mi mój zasilacz - jest bardzo głośny.

 

Możesz zmodyfikować ten zestaw w oparciu o w/w uwagi? Będę zobowiązany :)

Edytowane przez Dares
Link to post
Share on other sites

W zestawie kolegi Sincerite zmieniłbym kilka rzeczy i byłoby tak: http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=72519&s=70212&s=77873&s=73636&s=73693&s=73528 Masz przede wszystkim 16GB RAMu - podstawa do grafiki. Można jeszcze pokombinować z Xeonem E3-1230v2 (procesor 8-wątkowy) kosztem SSD.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Też myślę, że przyda się 16GB RAMu.

Ale jak w ten budżet wcisnąć jeszcze jakiś dobry, cichy zasilacz, który usiągnie taką ilość dysków oraz napęd DVD. Może jakaś tańsza karta graficzna? Dzieciak i tak chyba poczuje przypływ "mocy" w porównaniu do mojego starego zestawu?

Link to post
Share on other sites

 

 

Można jeszcze pokombinować z Xeonem E3-1230v2 (procesor 8-wątkowy) kosztem SSD.

 

Absolutnie nie, programy 2D nie korzystają z wielowątkowości CPU

 

 Moja propozycja

 

Intel Core i5-3350P /3.1GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

MSI B75MA-P45 /intel B75, LGA1155/

GoodRam 8GB 1333MHz CL9 x2

Plextor M5S 128GB SATA3 (520/200MB/s)

SilentiumPC Deus M1-550W 80+ Bronze

Fractal Design Define R4 USB 3.0 Black Pearl

Gigabyte GeForce GTX 660 OC 2GB DDR5 /192bit/ DVI/HDMI/DP

 

3068 zł + kod na darmowe złożenie i grę do wpisania w komentarzu do zamówieniaX98TY2AZ + SleepingDogs bądź X98TY2AZ + Sniper V2

 

W zestawie fabrycznie wyciszona obudowa, mocny procesor, który do PS czy Corela w zupełności wystarczy. Do tego dość mocna GPU od nV z CUDA - technologia wykorzystywana w PS po wgraniu pluginów - patrz youtube.com 

Link to post
Share on other sites

Zamiast Deusa G1 600W lepiej dołożyć do modularnego M1 550W: http://techplanet.pl/produkty/zasilacze/silentiumpc-deus-m1-550w,38950.html, a jeszcze lepiej do XFX 550W http://techplanet.pl/produkty/zasilacze/xfx-core-550w,20097.html z 5-letnią gwarancją (po rejestracji na stronie producenta).

 

 

Absolutnie nie, programy 2D nie korzystają z wielowątkowości CPU

Zdaje mi się, że Stelek pisał kiedyś, że PS korzysta. I czemu "absolutne nie" dla Xeona?

Edytowane przez BlueMike
Link to post
Share on other sites

Absolutnie nie, programy 2D nie korzystają z wielowątkowości CPU

No to HT czy wielowątkowość? ;) W odniesieniu do powyższego cytatu chodziło mi o ten post stelka: http://forum.benchmark.pl/topic/92488-4000-pod-grafika-z-windowsem/?do=findComment&comment=1057519 (temat o zestawie dla grafika) :

To jak najbardziej maszynka do pracy - co tu robi i5 ??

Photshop wali po wątkach od CS4 - mamy CS6 aktualnie z silnikiem odpowiednio przygotowanym do pracy z wielomawątkami. Niestety , ale i7 wskazana i z takim budżetem decydował bym się na Z77 + 3770K / 2600K. Do tego minimum 16GB ramu, chociaż za wszelką cenę wciskał bym 32GB  ;) , jakieś GPU od zielonych z 2GB vramu (gtx650Ti ?), jak starczy kaski to 2x HDD, a jak jeszcze starczy to na koniec SSD. Tak mniej więcej wygląda sprzęt pod PSa   ;)

ale w sumie mógłbym się zgodzić z tym, że i5 będzie wystarczający

Edytowane przez BlueMike
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

W odniesieniu do powyższego cytatu chodziło mi o ten post stelka:

 

No wiedzę stelka na ten temat ciężko podważyć :menda: 

 

 

 

ale w sumie mógłbym się zgodzić z tym, że i5 będzie wystarczający

 

Dokładnie ....

 

 

 

Powiedz mi kajitsu czy/dzięki czemu Twój zestaw jest lepszy od mojego?

 

GPU od zielonych z CUDA oraz zasilacz modularny i fabrycznie wyciszona obudowa ...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...