Skocz do zawartości

xfx 550w i gtx 760


Recommended Posts

Witam.

 

Ostatnio zakupiłem nowy komputer i oddałem go znajomemu do złożenia, składał mi (i nie tylko mi) nie jeden komputer i wszystko robił jak należy.

 

Dziś zajrzałem do komputera już złożonego ale tylko "do testów" jeszcze nie ma rozplanowanego okablowania itp. Problem pojawił się w momencie gdy spostrzegłem że karta graficzna (gtx 760) jest wpięta przez te przejściówki dołączone do niej (te z molex) a nie tak jak powinno być bezpośrednio od zasilacza 6+8 pin. Wytłumaczeniem było że karta w swoich wejściach nie ma w niektórych miejscach pinów a zasilacz tam piny ma (mam nadzieję że napisałem to w marę przejrzyście).

 

I pojawia się pytanie czy to możliwe że XFX550W nie pasuje do gtx760?

 

PS. 

Komp się odpala, "zapipczy" i wyłącza. Czy to podpięcie przez molex może być przyczyną? 

Link to post
Share on other sites

 

 

karta w swoich wejściach nie ma w niektórych miejscach pinów
Ten co składał odgryzł je? 8-)

 

Zrób zdjęcie.

 

 

 

I pojawia się pytanie czy to możliwe że XFX550W nie pasuje do gtx760?

To nie jest możliwe. W ogóle są zasilacze nie pasujące do GPU?

Link to post
Share on other sites

Niezależnie od gniazd podłączeniowych w karcie (6+8 / 6+6), zasilacz XFX jest odpowiednio przygotowany na podłączenie takich kart

http://i.imgur.com/U67RpZt.jpg

Jak widać, jest końcówka 8/6 pin oraz na osobnym kablu 6pin.

Nie ma potrzeby stosowania przejściówek z molex na pci.

Link to post
Share on other sites

Nie ma 8 pin tylko 4+4 (przynajmniej w moim) i te do kart (PCI-E) nie są parami, każda na osobnym kablu wychodzącym z zasilacza. Właśnie trzymam kable mojego XFX core pro 650W w ręku i ja nie mam 8pin więc wątpię żeby w 550W był.

Edytowane przez Arekabat
Link to post
Share on other sites

Witam, tak jak radziliście poprosiłem aby znajomy wyrzucił przedłużki i podpiął kartę przez PCI-E.

 

Jak się okazało namieszałem w poście pierwszym, nie w karcie brakuje pinów (co jest zresztą oczywiste) ale w przedłużkach, i pytam tylko z ciekawości jak to jest że w karcie są wszystkie piny a w oryginalnych przedłużkach nie?

 

PINY.png

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...