Skocz do zawartości

Komputer do grafiki grafiki 3d i gier do 6000zł. Bardzo proszę o ocenę zestawu.


Recommended Posts

Witam

W tym roku idę na architekturę i planuję kupić jakiś porządny pc. Przewidziana praca w programach AutoCad, 3ds max+vray oraz gry na najwyższych detalach. 

Proszę o ocenę takiej konfiguracji: 
Płyta główna: Asus P9X79 Intel X79 - 910 zł. 
Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX770 2048MB DDR5/256bit - 1540 zł. 
Procesor: Procesor Intel Core i7-3820, 3.6 GHz, 10MB, - 1120 zł. 
Chłodzenie CPU: Thermalright HR-02 - Macho - Black White -172 zł. 
Ram: Corsair XMS3 2x8GB, 1600MHz DDR3 - 554 zł. 
Zasilacz: Be Quiet! Dark Power PRO 10 850W 80PLUS Platinum, - 868 zł. 
Dysk SSD(Syst) Dysk SSD A-Data SX900 ASX900S3-128GM-C -390 zł. 
Dysk HDD Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache -240 zł. 
Obudowa Obudowa Antec Dark Fleet DF35 ATX - 269 zł. 

Całość ok. 6000zł. 

Z góry dziękuję za pomoc . 

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze na płytach X79 jest kontroler pamięci typu quad więc bierz 4x4 GB RAMu.

 

Płytę możesz zmienić na 200 zł tańszą MSI X79-GD45 (8D): http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-x79a-gd45-8d-intel-x79-lga-2011-5xpcx-dzw-glan-sata3-usb3-raid-ddr3-sli-crossfire-x79a-gd45-8d-478799/

 

Jeśli 3ds max+vray to może da się wcisnąć tu 6-rdzeniowego i7-3930K.

 

Poczekaj na stelka, on Ci złoży super maszynkę :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak jak wyżej. Twój zestaw nieopłacalny. Szczególnie patrząc przez pryzmat zasilacza, MOBO, SSD, obudowy, RAM'u...

Czekaj na stelek. On zrobi Ci zestaw dwa razy lepszy :).

 

 

 

 

PS. Sory za offtop. Na jaką uczelnię będziesz uczęszczał? Trudno było się dostać?

Edytowane przez sqrtxi
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki:) A jaka jest różnica w wydajności przy tym kontrolerze pamięci między 4x4 GB a 2x8 GB RAMu?


Tak jak wyżej. Twój zestaw nieopłacalny. Szczególnie patrząc przez pryzmat zasilacza, MOBO, SSD, obudowy, RAM'u...

Czekaj na stelek. On zrobi Ci zestaw dwa razy lepszy :).

 

 

 

 

PS. Sory za offtop. Na jaką uczelnię będziesz uczęszczał? Trudno było się dostać?

Dostałem się na Politechnikę Wrocławską. Według mnie trudno bo egzamin z rysunku był trudny a poza tym próg podskoczył w tym roku do góry. Jednak jak się zepnie du**ę i poświęci się na to trochę czasu to można się dostać:) No chyba że masz zero talentu plastycznego xd

Link to post
Share on other sites

Autorze zasilacz wziąłeś za mocny.Procek lepiej dać 3930K+ 4 x 8GB 2133MHz + GTX 770. Po za tym 6.000 zł i tak za mało trochę na platformę X79. Na czymś trzeba ciąć koszty.Albo mocny procek albo mocna grafika.Musisz wybrać.Ja polecam tą pierwszą opcje jak ma być zestaw bardziej do pracy niż do rozgrywki.

 

Autorze ja proponuję od siebie  zestaw o wiele lepszy niż Twój 

 

Intel Core i7-3930K

MSI X79A-GD45 (8D)  

G.Skill RipjawsX DDR3 2x8GB 2133MHz CL9

Scythe Ninja 3 Rev.B 

Gigabyte GeForce GTX 760 OC, 2GB DDR5 (256 Bit)

Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache 

Plextor M5 Pro 2,5'' 

Be Quiet! STRAIGHT POWER CM BQT E9-CM-580W

Corsair Carbide Series 300R 

LG DVD -/+ R/RW x24 GH24NS95

 

Całość  6153,11

link do zestawu  http://www.morele.net/inventory/info/hxBIrU/

 

trochę o zaproponowanym zestawie:

 

Autorze masz tu 6rdzeniowy procek,16GB RAMu starczy na początek(Potem dokupisz kolejne  takie same 2 x 8GB),solidny SSD dysk(o wiele lepszy,niż Twój),solidny,modularny zasilacz z certyfikatem GOLD,w miarę grafikę grafikę dla podglądu,chłodzenie na CPU,niezłą obudowę jak na tą cenę.

 

 

P.S. Autorze obowiązkowo poczekaj na użytkownika stelek. On jest w temacie od ponad 10 lat.

 

 

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Autorze zasilacz wziąłeś za mocny.Procek lepiej dać 3930K+ 4 x 8GB 2133MHz + GTX 770. Po za tym 6.000 zł i tak za mało trochę na platformę X79. Na czymś trzeba ciąć koszty.Albo mocny procek albo mocna grafika.Musisz wybrać.Ja polecam tą pierwszą opcje jak ma być zestaw bardziej do pracy niż do rozgrywki.

 

Autorze ja proponuję od siebie  zestaw o wiele lepszy niż Twój 

 

Intel Core i7-3930K

MSI X79A-GD45 (8D)  

G.Skill RipjawsX DDR3 2x8GB 2133MHz CL9

Scythe Ninja 3 Rev.B 

Gigabyte GeForce GTX 760 OC, 2GB DDR5 (256 Bit)

Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache 

Plextor M5 Pro 2,5'' 

Be Quiet! STRAIGHT POWER CM BQT E9-CM-580W

Corsair Carbide Series 300R 

LG DVD -/+ R/RW x24 GH24NS95

 

Całość  6153,11

link do zestawu  http://www.morele.net/inventory/info/hxBIrU/

 

trochę o zaproponowanym zestawie:

 

Autorze masz tu 6rdzeniowy procek,16GB RAMu starczy na początek(Potem dokupisz kolejne  takie same 2 x 8GB),solidny SSD dysk(o wiele lepszy,niż Twój),solidny,modularny zasilacz z certyfikatem GOLD,w miarę grafikę grafikę dla podglądu,chłodzenie na CPU,niezłą obudowę jak na tą cenę.

 

 

P.S. Autorze obowiązkowo poczekaj na użytkownika stelek. On jest w temacie od ponad 10 lat.

Ok. dzięki. 

A ten zasilacz taki mocny wziąłem bo myślałem o jakiejś rozbudowie w przysłośći może drugi gtx w sli.

Link to post
Share on other sites

To będzie SLI z GTX 760 :D Jak mówię  6 tyś to zdecydowanie za mało jak na platformę X79. Sam procek 6jajowiec to koszt 2300 zł + płyta 700 zł + ramy 1200 zł(32GB)   + grafika 1500 zł  =  i już mamy 5700 zł,a to dopiero 4 podzespoły.Jest jescze zasilacz,obudowa,ssd dysk.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Do X79 musisz brać Ram w 4 kościach po 8GB. Quad Channel to niezła wydajność w pracy.

X79+3930k+quad channel to gigantyczna wydajność.

Do tego dorzućmy quadro i miód praca :)

 

Dostałem się na Politechnikę Wrocławską. Według mnie trudno bo egzamin z rysunku był trudny a poza tym próg podskoczył w tym roku do góry. Jednak jak się zepnie du**ę i poświęci się na to trochę czasu to można się dostać :) No chyba że masz zero talentu plastycznego xd

 

Gratuluję :). To na architekturze nie trzeba matematyki/fizyki? Czy tam po prostu rysunki "Na wygląd"?

 

Tak się pytam, bo ciekawy ten kierunek. Rysunki techniczne umiem robić. A na plastyce mamy tak debilne zadania, że szkoda gadać. Więc tam jest technika czy plastyka :o?

Edytowane przez sqrtxi
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sorki, że się włączę w OT :)

 

To na architekturze nie trzeba matematyki/fizyki?

 

Chodzi o egzamin wstępny czy naukę na studiach?

 

 

Tak się pytam, bo ciekawy ten kierunek. Rysunki techniczne umiem robić. A na plastyce mamy tak debilne zadania, że szkoda gadać. Więc tam jest technika czy plastyka :o?

 

Na egzaminie wstępnym to w sumie zależy od uczelni. Na podstawie własnego doświadczenia powiem, że w Gdańsku i Gliwicach bardziej rysunek z gatunku "plastycznego" niż technicznego :) Rysunek jakiego się uczysz na kursie rysunku pod architekturę, a rysunek na plastyce w szkole to dwie różne rzeczy :) Chociaż przez 2 lata mieliśmy zajęcia z rysunku/malarstwa gdzie zdarzało się i wydzieranki robić :D

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wydzieranki? Na którym roku jesteś?

Bo właśnie skończyłem drugą gimnazjum (Tak, wiem. I co z tego?) i zastanawiam się nad studiami.

Na pewno Politechnika Warszawska - już tam byłem :).

Automatyka i Robotyka albo Technologia Chemiczna no i od 5 min czytam o Architekturze :).

Edytowane przez sqrtxi
Link to post
Share on other sites

Wydzieranki?

Właściwie to kolaże z fragmentów czasopism itp, Ale to jeden raz było i chyba na pierwszym roku. Teraz jestem po IV roku, czyli skończony inżynier i wybieram się na magisterkę.

 

Bo właśnie skończyłem drugą gimnazjum i zastanawiam się nad studiami.

Z jednej strony dość wcześnie, z drugiej dobrze, że już myślisz, bo np. na architekturę na PW 2 lata kursu to minimum. Jak coś to możesz pytać na PW, żeby nie robić tu OT :)

Link to post
Share on other sites

Do X79 musisz brać Ram w 4 kościach po 8GB. Quad Channel to niezła wydajność w pracy.

X79+3930k+quad channel to gigantyczna wydajność.

Do tego dorzućmy quadro i miód praca :)

 

 

Gratuluję :). To na architekturze nie trzeba matematyki/fizyki? Czy tam po prostu rysunki "Na wygląd"?

 

Tak się pytam, bo ciekawy ten kierunek. Rysunki techniczne umiem robić. A na plastyce mamy tak debilne zadania, że szkoda gadać. Więc tam jest technika czy plastyka :o?

Oczywiście, że trzeba umieć. Dla przykładu z egzaminu z rysunku dostałem 450 na 660 punktów. A próg wynosi 609. Teoretycznie możesz się dostać zdając matury na 30% i egzamin na 600 punktów. Ale prawda jest taka, że wynik ponad 400 punktów z rysunku to już bardzo dużo i raczej bym nie liczył na taki wynik więc jeśli chcesz mieć pewność że się dostaniesz to musisz dobrze napisać matury rozszerzone z matmy i fizy... Co do rysunku to podstawą jest jakiś bardzo dobry kurs. Jeżeli masz talent do rysowania to poradzisz sobie przygotowując się do egzaminu przez 1 rok ale jeśli nie go nie masz to radzę zacząć tak wcześnie jak się da bo potem zabraknie czasu i zrobisz kaszanę na egzaminie.

To będzie SLI z GTX 760 :D Jak mówię  6 tyś to zdecydowanie za mało jak na platformę X79. Sam procek 6jajowiec to koszt 2300 zł + płyta 700 zł + ramy 1200 zł(32GB)   + grafika 1500 zł  =  i już mamy 5700 zł,a to dopiero 4 podzespoły.Jest jescze zasilacz,obudowa,ssd dysk.

A jaki według was może być najmniejszy budżet na platformę X79?

Maksymalnie mogę wydać 7000 zł. Zależy mi żeby to był komputer na pare lat z możliwością rozbudowy.

Link to post
Share on other sites

Ile osób się tam dostało?

 

Czyli jeśli masz 610 to dostajesz się bezwzględnie, tak?

Co do kompa. 7k to już bardzo porządny sprzęt leci. Czekaj na stelek.

 

Limit miejsc wynosi 210.

Szczerze to nie wiem czy jak masz 610 to się dostaniesz na 100%. To pewnie zależy od liczby osób lepszych od Ciebie.

Link to post
Share on other sites

i7 3930K + macho120

MSi X79A GD45 (8D)

32GB ddr3 1600MHz CL9 Crucial Ballistix 4x8GB

Gigabyte gtx760 2GB OC WF3

SSD 256GB Plextor M5S

HDD 1TB WD Blue

DWD-RW LiteON iHAS120

PSU BQ L8 630W CM

Buda SPC Gladius M40

razem 6600zł (esc.pl)

 

Zmiana 1 :

GPU Gigabyte gtx770 2GB OC WF3

SSD 128GB Samsung 840Pro

PSU Fractal Tesla 650W (Gold)

razem 6970zł

 

Zmiana 2 :

cooler : SilverArroW SB-E SE

PSU : Fractal Tesla 650W (Gold)

buda : Fractal R4

razem 6950zł

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...