Skocz do zawartości

Komp z komputronika


Recommended Posts

Witam mój zestaw to i5 750 , MSI P55 CD53 , Pamieci Patriot VIPER II DDR3 1600mhz CL8 i5 , GTX 275 896mb gainward , OCZ 600

Mój problem polega na tym że pamięci w biosie działają na 1066mhz a powinny chociaz na 1333 przy OC 1600 , to troche denerwujące ;/

mam tez pytanie odnośnie bespiecznego oc , mam co prawda standardowe chlodzenie ale działa cały czas na 2145 RPM i chyba podczas mocnego obicazenia jeszcze wzrasta więc mogłbym spokojnie na 3.5 podkrecic to by mi w zupelnosci wystarczyło , może mnie ktoś pokierować czy zrobic to za pomocą biosu czy moze programe ktory byl na plycie od plyty glownej Control Center , no i jeszcze jak by ktos mogl napisac jak? ;] bo co prawda swojego c2d 6300 1.86 na 2.80 podkrecilem ale tam bios był ubogi a w tym na msi sie troche motam

Link to post
Share on other sites

a tak w ogóle opłaca się zmieniać to taktowanie na pamięciach jak na razie proca nie będę kręcić (standardowe chłodzenie) jest jakaś różnica w działaniu komputera np. w grach pomiędzy 1066mhz a 1600mhz? czy to mam zmienic w opcji "memory ratio" ?

mam jeszcze pytanie odnośnie napięcia pamięci które standardowo wynosi 1.65 a zauważyłem że everest pokazuje w jednym trybie 1.65 a w drugim 1.70? ten drugi to (na dole) 1.70 pokazuje jakie napięcie jest podczas obciążenia kompa?

screen ----> http://img688.imageshack.us/img688/6185/b55k.jpg

tak w ogóle jak sprawdzić czy pamięci działają w dual channel?

screen ---> http://img692.imageshack.us/img692/783/procs.jpg napiecie procesora jest dobre?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...