Skocz do zawartości

GPU nie pozwala odpalić się kompowi / systemowi


Recommended Posts

Witam, na samym początku chciałbym przeprosić za prawdopodobnie zły dział i nie do końca trafną nazwę tematu ;-)

Od 2 miesięcy jestem posiadaczem GTXa 660Ti SC i na początku wszystko działało ładnie pięknie aż do czasu. Od niedawna właśnie mój komputer lubi włączać się z jednym długim i 2 czy 3 krótkimi 'beepami' tak jak TUTAJ. Gościu z filmiku miał szczęście bycia nierozgarniętym i nie podpiął zasilania. Pomyślałem sobie, że to właśnie padło u mnie zasilanie czy coś więc wziąłem jedno zasilanie PCI a drugie z przedłużki którą dostałem do karty (2xMOLEX -> PCI) i tutaj wszystko zaczyna zachowywać się dziwniej niż przypuszczałem... Jeśli przedłużkę podepnę do molexów na jednym kablu, komp nie odpala się wcale, jeśli podepnę pod 2 różne kable to włącza się ale... wentylator na GPU chodzi na 100%(albo i więcej :P) prędkości. Działa głośniej niż odkurzacz... ale to i tak nie rozwiązuje mojego problemu.

Przeważnie, aby odpalić kompa wyciągam mu kabel z zasilania na 10s, podpinam ponownie i bios rusza aż miło, do ładowania windowsa. No i mam kolejny problem. Windows (W8/W7) wczytuje się iiii... czarny ekran. Nic, nawet godzinne czekanie nic nie daje. Słychać jak pracują HDD wczytując wszystkie dane, ale monitor nie reaguje. No i wtedy RESET... jeśli nie wykrzaczy się bios i dojdzie do ładowania systemu to Windows odpala się normalnie i wszystko działa wspaniale. 

Jako, że zrobiłem wszystko co przyszło mi do głowy i NIC nie pomogło wybrałem się z całą skrzynką (specyfikacja niżej) do kumpla. Podpięliśmy 660tke do jego kompa a jego 670 do mojego i... obydwa komputery działają. Mimo, że 670 (imo) wymaga mocniejszego zasilania komputer śmiga jak szalony, benchmarki, stress testy, nic go nie zagina. Komputer kumpla z moją 660tką też bawi się nieźle, nie narzeka na nic. Zamieniamy grafiki z powrotem iiii... kapa, znów to samo. 

Czy mogę zrobić coś więcej niż już zrobiłem?

Spec:
CPU: QuadCore Intel Core 2 Quad Q8200, 2333 MHz
MOBO: Gigabyte GA-EP45-UD3LR 
RAM: 2x Patriot Memory 6400LL Series 1 GB + 2xGeIL CL4-4-4DDR2-800 1 GB
PSU: MODECOM MC 620 CARBON

Sprzęt kumpla:
CPU i5 3570k Cooler Thermalright Macho HR-02 GPU Gigabyte GTX 670 RAM 8gb Geil Dragon RAM 1600 MOBO MSI P67A-GD55 PSU OCZ 550W FATAL1TY (chamsko skopiowany ;p)

 

Link to post
Share on other sites

Usterka faktycznie dziwna. Na początek kolego ClearCMOS, płyty głównej i wyczyść styki RAM i grafiki. Sprawdź wszystkie zasilania czy dobrze są wciśnięte w gniazda i czy przypadkiem któryś z przewodów się nie wysunął z takiej wtyczki molex np. albo innej. Jak to nie pomoże. Wgraj bios do płyty głównej tyle, że nie na swojej karcie grafiki, ale użyj karty kolegi. Potem aktualizacji zamień karty i sprawdź jak wszystko działa. Jak pisał kolega wyżej podejrzany jest zasilacz. Modecom nie ma dobrych opinii. Warto podmienić zasilacz do Twojej konfiguracji i sprawdzić jak będzie wszystko działać.      

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...