Skocz do zawartości

Artefakty GTX 770 w BF3


Recommended Posts

Witam,

niedawno kupiłem nowy komputer z intel Core i5 4670K i GTX 770 Gigabyte.

Zagrałem w Battlefield 3 w singleplayer w rozdzielczości FullHF na Ultra i 2 razy zdarzyły mi się artefakty. Wydaję mi się, że w karcie za 1600zł nie powinno czegoś takiego być.

Myślicie, że to chwilowe, czy jednak powinienem reklamować kartę, bo nie po to ją kupiłem, by grać w BFa na przeciętnych ustawieniach :/

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Podaj cały zestaw.

Zainstaluj sterowniki.

Zresetuj.

Jeśli artefakty, jeszcze raz zresetuj.

Jeśli dalej artefakty zadzwoń do ziomka, u którego kupiłeś.

 

Po prostu za małe napięcie - karta jest niestabilna. Jeśli nic nie podkręcałeś, to jest wadliwa - nie powinna taka być.

Zrób jeszcze screena z GPU-Z i podaj ASIC quality.

Link to post
Share on other sites

Intel Core i5 4670k

Gigabyte GTX770 2GB

Zasilacz OICZ ModXsstream pro 700W

Płyta główna MSI Z87 G45

Good Ram DDR3 Play 16GB 1600MHz CL10

Chłodzenie CPU Thermaltake NiC C4

 

NIC nie podkręcałem, ani karty, ani procesora po prostu nic! Spróbuje z tymi sterownikami. Dzięki

Link to post
Share on other sites

Grałem jeszcze w Crysis 2 i Black Ops. Nie było problemów.


Przypomniało mi  się. Mam przecież wersję domyślnie podkręconą. Może jeśliby zmniejszyć zegary to będzie działało ok???

Edytowane przez adrik99
Link to post
Share on other sites

Przyczyn artefaktów, może być kilka nie tylko grafika jest podejrzana. Powodem mogą być to też pamięci RAM, zasilacz, grafika, sterowniki jak i sama gra. Ale skoro różne problemy pojawiają się w grach, zrób tak. Zmniejsz taktowanie karty o np. 100Mhz(na początek rdzeń, potem i ramy) i spróbuj wyłączyć funkcję GPU Boost.  Sprawdź jak działają gry np. BF3. Podejrzewam też zasilacz jeśli możesz podmień na mocniejszą konstrukcję z zapasem mocy. Po podmianie zasilacza. Włącz z powrotem GPU Boost i domyślne taktowanie jeśli będzie wszytko działać i nie zauważysz artefaktów wszystko wskaże na zasilacz. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

"miszcze".... Jesli w inbych grach problemu nie ma to pro forma mozezsz zrobic declock i sprawdzic ale to raczej problem sterownikowy. Obadaj na forach nvidia czy jest tego wiecej i jesli tak to instaluj bete jesli juz jest. Seria 32x.xx ma pecha do Bf...

Link to post
Share on other sites

Tez mam artefakty na Gtx 760 od Gigusia. Podejrzewam, ze to bedzie jakis problem z gra,lecz to tylko podejrzenia. Wczoraj 2 razy pojawily sie u mnie, po ponownym uruchomieniu gry zniknely. W CSie nie miaoem taiich problemow (no ale obciazenie grafy przez CSa a BFa jest nieporownywalne).

Wytapane.

 

Najważniejsze to powiedz , JAKIE TO ARTEFAKTY < screen albo filmik > Wtedy ci powiem ,czego to wina. Dużo grałem W BF3 na różnych kartach i będe wiedział, jakie błędy graficzne są spowodowane przez karte czy samą grę.

 

Ja na Gigabyte GTX 760 mam takie artefakty jak widać na screenie, jeśli możesz udziel porady, bo jest to uciążliwe, mimo, że występuje rzadko. Sterowniki mam najnowsze bo innych i tak póki co nie ma, w Furmarku karta trzyma 80 stopni i nic się nie dzieje przez ponad 10 minut, dłużej nie próbowałem. Podejrzewam, że to wina gry, ale co ja tam się znam, to tylko przypuszczenia.

 

http://oi39.tinypic.com/zit72p.jpg

Edytowane przez Klikacz
Link to post
Share on other sites

U mnie na GTX 660 od Gigabyte miałem to samo artefakty tylko w BF3, zmiana sterowników pomogła NVidia coś musiała namieszać w nich i dlatego w wielu kartach występują takie rzeczy np. Crysis 3 wszystko ok i reszta gier. 

 

Sterowników szukasz na stronie nvidia.pl tam zawsze są aktualne i starsze wersje, lewy góry róg zakładka sterowniki. Możesz pobrać najnowszą betę sterowników i zobaczyć jak będzie działać BF3. 

Edytowane przez Blest
Link to post
Share on other sites

To są ewidentnie jakieś niedoczytania tekstur na obiektach, a nie problem karty, artefakty by były na całym ekranie, a nie na 1-2 obiektach. Sam miałem zepsutego gtx580 z uwalonymi pamięciami i mi zielonymi kwadratami sypał, karta poszła na gwarancję i dostałem nową, nawet lepszą wersję TF2 za referenta. Problem się rozwiązał od razu. Jak dla mnie to wina gry, a nie sprzętu skoro inne gry chodzą dobrze.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Faktycznie, są nowsze sterowniki. Zobaczymy jak po ich zmianie.

 

 

W przypadku instalacji nowszych sterowników mogę dać aktualizację, czy muszę usunąć stare, zrestartować komputer i zainstalować nowe?

Edytowane przez Klikacz
Link to post
Share on other sites

Podobny problem występował w Dragon Age 2, gdzie część obiektów nie miała tekstur, tylko goły różowy model, sytuacja zmieniała się w zależności od wersji gry lub sterowników. Problem tylko występował przy dx11, a w dx9 nie.. w Skyrim też pamiętam podobne kwiatki kiedyś.

Link to post
Share on other sites

Dlaczego w momencie, gdy już uruchamiam sterowniki .exe, to wyskakuje mi okno z numerem sterownika, po chwili pojawia się okno: sprawdzanie systemu, a następnie: "Ten sterownik graficzny nie mógł odnaleźć odpowiednego sprzętu".

 

 

Już działa, wystarczyło zresetować komputer i zaczęło się instalować.

Edytowane przez Klikacz
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...