Skocz do zawartości

Black/Yellow Cosmos II by policeman


Recommended Posts

Pompy D5 Vario (PMP-450) trudno zepsuć,z foty widać jednak że płyn mógł dostać się do wnętrza pompy

przez wejście kabli w tylnim panelu pompy.

Prawdopodobnie słabo skręcony z topem korpus Bitspower lub podwinięta uszczelka/oring

spowodowały wyciek płynu do wnętrza zabudowy Bitspower i dostanie się go przez otwór na kabelki do wnętrza pompy.

 

http://martinsliquidlab.org/2011/04/03/koolance-pmp-450-d5-vario-pump/

 

Ponieważ zdarzały się takie przypadki (info userów z forum XS) to uszczelniałem wejście kabli do pompy czarnym silikonem...

brak uszczelnienia to jest ewidentna niedoróbką przez którą można zabić pompę jak pracuje w zabudowie Bitspower.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

To znaczy że wpakowałeś ją w demontaż pompy i wysyłkę do Darka ?

Kranik jest w piwnicy więc temat prosty w realizacji...przy okazji demontażu poproś ją by fotki zrobiła

zobaczymy czy uszczelka nie jest odkształcona.

Edytowane przez elder
Link to post
Share on other sites

Darmacz o wszystkim wie i dalej chce mi pomóc. Jeżeli to kabel zasilający, postara się go wymienić, jeżeli padła elektronika, trzeba będzie kupić nową i tyle. Płyn z układu spuści kolega, który podjedzie w wolnej chwili. Dam znać jaki jest wynik całej sprawy.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Witam po dłuższej przerwie. 

 

Sprawa z pompą załatwiona, niestety okazało się, że jest doszczętnie zalana (płyn znajdował się nawet pod płytką PCB) zakupiłem już nową pompę tym razem wybór padł na Aqua Computer D5, Darmacz oprawił ją w top oraz w MOD Kit od Bitspower'a i oczywiście oplótł oba przewody (ta pompa ma wyprowadzony pomiar prędkości obrotowej pompy w standardowym wtyku wentylatorowym 3pin).

 

Nowa pompa już od kilku dni pracuje w układzie, ku mojemu zaskoczeniu okazało się, że temperatury jeszcze spadły, w IDLE CPU ma teraz ok. 26-28 stopni, w stresie jeszcze nie mogę sprawdzić, gdyż nie mam fizycznego dostępu do kompa.

 

Wracam do kraju w połowie grudnia na 2 tyg. przepustkę, więc postaram się trochę pogrzebać przy zestawie, może skuszę się na nowy blok na cepa, jeszcze zobaczymy, pewna jest natomiast kolejna sesja zdjęciowa  ;)

Link to post
Share on other sites
  • 9 miesięcy temu...

Witam po dłuuugiej przerwie :)

 

Po powrocie do kraju zastanawiałem się co mógłbym zmienić, miałem robić covery itp, przez jakiś czas nosiłem się z zamiarem sprzedaży zestawu, uznałem jednak, że nie dałbym rady ;-) za dużo włożyłem w niego czasu, pracy i pieniążków. Jeżeli ktoś już kiedykolwiek modził coś przy kompie doskonale wie o czym piszę.

 

Zmiany są jednak nieuniknione, kierując się słowami Peter'a Shankman'a:

"Nie bój się zrobić czegoś głupiego. W najgorszym razie to po prostu nie zadziała” postanowiłem nieco zamieszać wewnątrz.
 
1. Jednego GTX'a 680 Lightning razem z dedykowanym blokiem od EK oddam za niewielkie pieniądze w dobre ręce :) (na chwilę obecną w zupełności wystarczy mi jedna karta, która z czasem i tak trafi na sell, a zastąpi ją pojedyncza bardzo mocna karta)
2. Z piwnicy znikną 2 grube chłodnice - Phobya G-Changer 240 ver. 1.2  (również na sprzedaż) - myślę, że jedna cienka 360 wystarczy do schłodzenia CPU i GPU - jak myślicie?
3. Zniknie klatka z napędem DVD, kontrolerem obrotów i kieszenią na HDD.
4. Zmiana rezerwuaru.
5. Zmiana kontrolera na Aquarero.
6. Przeniesienie SSD, HDD i panelu sterującego do piwnicy.
7. Wykonanie coverów.
 
Jak oceniacie planowane zmiany? Może jakieś pomysły?
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ponieważ mam taką samą budę to pozwolę sobie wyrazić moje zdanie:

 

1. Jednego GTX'a 680 Lightning razem z dedykowanym blokiem od EK oddam za niewielkie pieniądze w dobre ręce :) (na chwilę obecną w zupełności wystarczy mi jedna karta, która z czasem i tak trafi na sell, a zastąpi ją pojedyncza bardzo mocna karta)
 
Twój wybór w zależności do czego kompa używasz. Jak ci wystarczy jedna karta to nikt nie powinien nic doradzać.
 
 
2. Z piwnicy znikną 2 grube chłodnice - Phobya G-Changer 240 ver. 1.2  (również na sprzedaż) - myślę, że jedna cienka 360 wystarczy do schłodzenia CPU i GPU - jak myślicie?
 
Wystarczyć może i wystarczy ale bardzo wydajnie nie będzie. Lepiej zostaw te chłodnice - im większa powierzchnia oddawania ciepła tym lepiej, dzięki temu można skręcić wentylatory i mieć niesłyszalnego kompa (wiem coś o tym). Zresztą jak wsadzisz mocniejszą kartę to znowu będziesz je tam montował??? Skoro są to niech siedzą, źle się przez to układowi nie dzieje, tylko lepiej.
 
 
3. Zniknie klatka z napędem DVD, kontrolerem obrotów i kieszenią na HDD.
5. Zmiana kontrolera na Aquarero.
6. Przeniesienie SSD, HDD i panelu sterującego do piwnicy.
 
Klatkę na dyski faktycznie wywal, ale został dyski w tych zatokach.
Proponuję wstawić panel Aquaero na jedną z wyższych zatok, a na dół cover z jakimś logiem lub napisem (jak u mnie).
Zatoki zabudujesz ładnym coverem.
Po co wywalać dyski z zatok jak nie będzie tam montowana chłodnica???
 
 
4. Zmiana rezerwuaru.
 
OK, tylko na jaki??? Taki wysoki jak u mnie, czy po prostu inna firma???
 
 
7. Wykonanie coverów.
 
Bardzo dużo zmieniają covery na podłodze, wokół mobo i wokół zatok. Takie covery poprawią wrażenia estetyczne układu.
Piwnicę można zabudować blachą perforowaną jak miał Elder w Odydianie (zostawić tylko wycięcia na wentylatory). Powinno wyglądać ładnie.
 
 
Tyle moim zdaniem, a Ty zrobisz jak zechcesz.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Twój wybór w zależności do czego kompa używasz. Jak ci wystarczy jedna karta to nikt nie powinien nic doradzać.

 

Tak, dokładnie. Już raczej nie będę kombinował z SLI, następna karta to albo 8xx lub nawet 9xx 

 

 

 

Wystarczyć może i wystarczy ale bardzo wydajnie nie będzie. Lepiej zostaw te chłodnice - im większa powierzchnia oddawania ciepła tym lepiej, dzięki temu można skręcić wentylatory i mieć niesłyszalnego kompa (wiem coś o tym). Zresztą jak wsadzisz mocniejszą kartę to znowu będziesz je tam montował??? Skoro są to niech siedzą, źle się przez to układowi nie dzieje, tylko lepiej.

 

Dlatego pytam czy jedna 360 slim wystarczy do schłodzenia 1x mocne GPU i 1x CPU. Z tego co pamiętam nantsu ma u siebie jedną 360 i spokojnie daje radę. Ewentualnie myślę jeszcze nad zakupem 1 x 240 slim i wpakowaniu jej na front

 

 

 

OK, tylko na jaki??? Taki wysoki jak u mnie, czy po prostu inna firma???
 

 

 

Może coś od Bitspower? 

 

Odpowiem za jednym zamachem. Miałem już przez moment u siebie Bits'a Z-Muti 250, ale to nie to. Myślałem nad czymś od FrozenQ, albo Lund'a. Fenomenalnie wygląda ten. Przyszła mi do głowy szalona myśl, a gdyby tak tego reza umieścić poziomo na piwnicy?

Link to post
Share on other sites

Chodziło mi to po głowie, ale prawdopodobnie zaczekam z wymianą bloku do chwili wymiany podstawowych podzespołów (CPU + GPU) chociaż jeszcze tego nie wykluczyłem. Jak coś jesteś chętny na blok Swiftech'a?

Link to post
Share on other sites

Natsu ma u siebie cienka chlodnice 560mm z tego co pamietam.

55.9mm to cienka chłodnica? :D

 

Jeśli chodzi o jakość rezów to nic nie przebije photona i aqualisa. Najlepsze pod względem wykonania

Edytowane przez natsu
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...