Skocz do zawartości

Black/Yellow Cosmos II by policeman


Recommended Posts

@up

Dzięki, korzystaj z czego chcesz. Nie wiem jeszcze do końca co z podświetleniem. Na pewno nie będzie żadnych światełek na froncie, ma być surowy w swej prostocie, natomiast chciałbym nieco wyeksponować układ LC wewnątrz obudowy. Myślisz, że paski z białymi diodami led to dobry pomysł? Za wszelką cenę chce uniknąć efektu choinki, wiec rozważam czy w ogóle instalować jakiekolwiek oświetlenie.

Link to post
Share on other sites

U mnie bez oświetlenia w środku mimo pełnego akrylowego panelu jest ciemno i mało co widać,także oświetlenie według musi być. Zawsze możesz zrobić tak jak ja i podpiąć taśmę led po gniazdo wentylatora w mobo lub podpiąć do kontrolera i sterować natężeniem światła

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak też zrobię, jednak mam jeszcze jeden pomysł, otóż na midplate będzie zainstalowane lustro, w którym będzie się odbijał płyn krążący w przeźroczystym bloku AquaComputer i dlatego obawiam się czy już nie za dużo tych wszystkich bajerów

Link to post
Share on other sites

Ja polecam paski led. Wcześniej bawiłem się diodami, by wyeksponować bloki i katodami, więc mogę śmiało potwierdzić, że nic nie daje efektu jak paski ledowe.

Obojętnie gdzie postawisz komputer, jak nie będzie padało na niego światło to będzie ciemno w środku i układ będzie ginął w mroku (oczywiście zależy od podświetlenia i układu pokoju, ale raczej rzadko kiedy światło pada tak, by oświetlić wnętrze budy.

A wystarczy tylko dwa paski led przykleić do górnej chłodnicy i całe wnętrze jest doskonale widoczne (układ jest rozjaśniony i nie ma efektu choinki).

 

Ja tak zrobiłem w tej budzie i efekt jest świetny:

http://forum.benchmark.pl/topic/88821-projekt-red-titan-by-maragast/?p=1346987

 

Tu jest montaż listw maskujących ledy, jakie polecił Elder:

http://forum.benchmark.pl/topic/88821-projekt-red-titan-by-maragast/?p=1410151

 

No i podświetlenie (zdjęcia kpieskie, nie oddają jak fajnie to wygląda w rzeczywistości:

http://forum.benchmark.pl/topic/88821-projekt-red-titan-by-maragast/?p=1411244

Link to post
Share on other sites

 

 

Tu jest montaż listw maskujących ledy, jakie polecił Elder

 

Gdzie mogę dostać takie maskownice?

 

Front wygląda świetnie , niecierpliwie czekam na dalsze fotki.

 

Dzięki, sporo jeszcze pracy.

Mam tyle pomysłów, że mógłbym nimi obdzielić kilka projektów

Link to post
Share on other sites

 

 

Mam tyle pomysłów, że mógłbym nimi obdzielić kilka projektów

to jest najgorsze  bo zawsze po wykonaniu jakiegoś elementu wpada pomysł że można to było zrobić inaczej. :/

Życzę powodzenia w dalszych pracach :)

Link to post
Share on other sites

@kubbak

czujne oko, ale to nie jest backplate na GPU :-) to jest cover, który będzie na panelu akrylowym zasłaniał koszyk na ID/ ODD/ Lamptrona.

 

Dzięki ProrokK.

 

Zapomniałem jeszcze wspomnieć o wodowaniu ramu. Trafi do mnie Corsair Dominator GT + przepiękny bloczek Bitsa.

W związku z tym moje obecne ramy idą pod młotek - na sprzedaż Avexir Core Series MPower Edition 4x4 Gb 1600 MHz Cl 9

Link to post
Share on other sites

będzie na panelu akrylowym zasłaniał koszyk na ID/ ODD/ Lamptrona

Sprytne, jestem bardzo ciekaw jak to będzie wyglądało.

wodowaniu ramu

Też mnie to kusi, boje się tylko rozebrać RAMy z radiatorów żeby nie obedrzeć ich z kostek. Podejrzewam, że są przytwierdzone jakimś glutem.
Link to post
Share on other sites

Dokładnie, ale jeżeli najpierw podgrzejesz kostki i bardzo delikatnie będziesz z nimi postępował nic nie uszkodzisz. AdrianKiller doskonale dał sobie radę z rozbieraniem swoich Avexir'ów.

 

Miałem kupić radiatory od Bitsa + blok akrylowy i wodować moje obecne memki, ale postanowiłem zakupić Dominatory i wykonać na nie naklejki odpowiadające kolorystycznie.

 

Edytowane przez policeman
Link to post
Share on other sites

 

To juz to lepsze @Piotrek co tobie podrzucilem

swoja droga szkoda ze dominatory kupiles bedziesz je obklejac ?

Rez z pompa bajka ^^
nie pisalem wczesniej bo bylem troche zajety swoim zlomem (narazie teoria pomiarki dyskusje co i jak itd ciekawskich zapraszam do mojego tematu)

Link to post
Share on other sites

Elder zrobi mi na Dominatory naklejki MPower Edition.

Będą Corsarze bo chciałem uniknąć rozbierania Avexir'ów.

Blok akrylowy Bitsa idealnie do nich pasuje.

 

Jeszcze jedna ciekawostka, zarówno blok na CPU jak i RAM będą polerowane na clear look

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...