Skocz do zawartości

cooler do Phenoma II x4 955 BE


Recommended Posts

A widział ktoś testy tego Yasya? Bo jestem na kupnie Megahalemsa i przy okazji teście Mugen 2, Fenrir, Megahalems, Box.

a do ilu chcesz wydać max na chłodzenie ??

 

a tu mała ciekawostka:ten pierwszy to chłodzenie wyposażone w elektromagnetyczną pompę, która zapewnia cyrkulację ciekłego metalu, przepływającego w miedzianych, niklowanych tubach.

http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-04/41f7266c.jpg

Link to post
Share on other sites

Widziałem te testy ^^ Wydać do 300zł, tak sądzę. Chłodzenie ma iść nie tyle do mnie, bo mój Mugen wyrabia świetnie, a do rodziny. Mają komputer w fatalnym miejscu i nie da się go przestawić - zmiana by im feng shui popsuła... Powietrze tam stoi i wentylatory w budzie nic nie dają. Na moim Mugenie ich PII 955 C3 pod pełnym obciążeniem miał 52 stopnie.

Link to post
Share on other sites

Yasya ci to ogarnie i do tego jeszcze pasta IC DIAMOND CARAT 7

i OC mozesz zapodac nawet takie bardziej "ostrzejsze" :D

 

Ja teraz zmodzilem chlodzenie 8500GT i temperatura o 20 stopni nizsza ^^

 

A wiec Yasya z IC DIAMOND CARAT 7 ogarnie na 100%

Podaj zasilacz i reszte konfiguracji

Link to post
Share on other sites

Eh. exon681 źle się wczoraj wyraziłem, albo raczej nie dopisałem. O Yasya mi chodziło w gwoli informacji wydajnego chłodzenia. Ale z tego co widzę, to koledze Andronos idzie trochę gorzej niż mój Mugen. Pewnie to sprawa pasty i ogólnej cyrkulacji powietrza, niemniej wynik 45 stopni podczas grania, gdzie ja mam średnio 7-8 niżej, troszkę mnie zaniepokoił, stąd pytanie z poprzedniej strony. Jakbyś exon czytał od początku, to zauważyłbyś, że sam o tej paście, IC7, wspominałem. Co do pytania o zasilacz i konfig to fajnie, tylko po co, skoro mówimy o chłodzeniu procesora bez OC i nigdzie nie wspominałem, że takowe planuje.

Link to post
Share on other sites

Mugenie z IC7 było temu procesorowi zbyt gorąco.

:co:

 

Mugen na pewno jest "czysty"? (nie ma kurzu)

 

Jak jest to

wentylatory:

1 przód wpędzający powietrze

1 tył wyciągający powietrze

do tego jakieś regulatory bo jak kupisz tańsze to on będzie pracować jak czołg

 

Lub

2 na górę obudowy wyciągające

1 jakiś ogromny wolno obrotowy wpędzający (na bok obudowy będziesz musiał wywiercić dziury albo wyciąć kawałek i wstawić np siatkę lub bez siatki sam grill

 

Lub

Zmiana obudowy na

http://www.proline.pl/sklep.php?p=ACS+CS-TWIN+ENGINE+C

http://www.proline.pl/sklep.php?p=APT+VENATOR+BLUE+LED

http://www.proline.pl/sklep.php?p=CHIEF+CH-07B-B

http://www.proline.pl/sklep.php?p=CM+CM-690+II+BLACK

http://www.proline.pl/sklep.php?p=LIL+PC-A70FB

http://www.proline.pl/sklep.php?p=NOX+COOLBAY+HX+BLACK

http://www.proline.pl/sklep.php?p=TTK+ELEMENT+G ta jest dosyć droga ale cyrkulacja powietrza

musi być

 

w ogóle są to drogie obudowy które muszą zapewniają cyrkulacje powietrza nawet przy słabej jego "dostępności" (w próżni w końcu nie mieszkasz) a gdzie masz ten komputer? W szafce zajmuje miejsce? (Jak za bardzo nie potrafisz określić zrób foto)

 

A jak nie to 3 wentyle na bok wpędzające i na gorze 2 wyciągające i jeszcze możesz podobnie wypełnić fabryczne miejsca

 

A jak nic nie pomoże to zamień miejsce. A nawet możesz przerobić obudowę i będzie ładnym dodatkiem na biurku :D sam osobiście takie coś planuje po zebraniu kasy i skończeniu składania komputera ;)

Link to post
Share on other sites

Cóż, chodziło mi generalnie o to, że komputer stoi w nieciekawym miejscu i nawet na Mugenie z IC7 było temu procesorowi zbyt gorąco.

troche bezsensu,skoro stoi w nie ciekawym miejscu (kaloryfera) to ci żadne z tanszych chłodzeń nie zbije dużych temp. i dlatego tu ci proponuja wydajniejsze chłodzenia które nadają sie do dużych OC jak równierz w tym że komputer stoi w nie ciekawym miejscu :co: chyba logiczne. ;)

 

zdecyduj sie w końcu :D

Link to post
Share on other sites

Chyba jednak niewyraźnie piszę, więc przepraszam. Nie pisałem nic o kaloryferze. Obudowa TT V9 (230mm góra, 120mm przód, 120mm bok, 120mm tył) stoi sobie w zabudowanej części biurka, które znajduje się w rogu pokoju, które jest niestety omijane przez wszystkie "fluktuacje powietrza", jak np z otwartego okna. I jak już pisałem, jego pozycja jest nie do ruszenia. Co do zdecydowania, to chyba je już na początku potwierdziłem pisząc o Megahalemsie i braku wydolności Mugena. Odnosząc się jeszcze raz do tej kwestii OC...chodziło o podanie konfigu, aby sprawdzić, czy jest możliwy (przynajmniej ja tak zrozumiałem, chociaż może to być moja nadinterpretacja), a mnie chodzi tylko o cholernie dobre chłodzenie, bo skoro teraz osiąga takie temperatury, to o podkręcaniu nie ma mowy, zwłaszcza mając lato za pasem. Uff, jak coś jeszcze niejasne, to pytać.

Link to post
Share on other sites

a mnie chodzi tylko o cholernie dobre chłodzenie, bo skoro teraz osiąga takie temperatury, to o podkręcaniu nie ma mowy, zwłaszcza mając lato za pasem

skoro tak to moge ci tylko polecić noctua nh-d14,megahalems jest również bardzo dobry,choć osobiscie bym go nie zakupił z powodu ceny wyjsciowej i bez wentylatorów,a w nh-d14 masz wszystko łacznie z pastą i bdb.wentylatorami x2,więc co dokupując do megahalemsa wyjdzie +/- d14 wiem co pisze bo zakupiłem własnie takie chłodzonko i jestem prze zadowolony,dodam że jest to najlepsze chłodzenie na rynku więc warto i polecam.Sprawa obudowy twojej to juz twoja sprawa i ich wymiarów czy sie zmiesci.Tu masz racje że w lecie a szczegulnie o OC to zapomnij,grunt by obniżyć tempy na procku z powodu złej lokacji obudowy więc tu pozostaje wybór tylko najlepszych chłodziw powietrzem i która z nich konstrukcja będzie najlepiej odbierała ciepło.Moje zdanie znasz,pozdro. :D:co:;)

Link to post
Share on other sites

Eh. exon681 źle się wczoraj wyraziłem, albo raczej nie dopisałem. O Yasya mi chodziło w gwoli informacji wydajnego chłodzenia. Ale z tego co widzę, to koledze Andronos idzie trochę gorzej niż mój Mugen. Pewnie to sprawa pasty i ogólnej cyrkulacji powietrza, niemniej wynik 45 stopni podczas grania, gdzie ja mam średnio 7-8 niżej, troszkę mnie zaniepokoił, stąd pytanie z poprzedniej strony.

Wiesz, ten wynik 45 stopni to był max do tej pory podczas grania, głównie jest to ok 40-42 stopni (jak np teraz leci dragon age:), fakt może jakbym wymienił paste scythe na coś lepszego to pewnie bym zbił troszkę jeszcze (ale narazie nie chce mi sie demontować:P.

Co do cyrkulacji to rzeczywiście komp jest w wnęce koło biurka więc super przewiewu też nie ma. Obroty wentylatora, średnio przy grach nie wchodzi powyżej 1050 obrotów, więc do maxa (chyba ok 1280-1300 jak pamiętam) jeszcze mu brakuje, pewnie jakbym podkręcił wyżej to by temperatura też zjechała, no ale po co przerywać ciszę :P

Podawałeś wynik przy obciążeniu OCCT bez oc i tu yasya w moim teście miała o ok 3-4 stopnie mniej :D

Natomiast nie wiem why ta temp podczas grania jest niepokojąca?:)

Mugen jest jak najbardziej okej i też się nad nim zastanawiałem, ale po prostu wybrałem yasya bo mi się nie chciało bawić ze śrubkami tylko miało być very easy, a jak na chłodzenie very easy to wydaje mi się, że wyniki są zadowalające

Link to post
Share on other sites

Wiesz, ten wynik 45 stopni to był max do tej pory podczas grania, głównie jest to ok 40-42 stopni (jak np teraz leci dragon age:), fakt może jakbym wymienił paste scythe na coś lepszego to pewnie bym zbił troszkę jeszcze (ale narazie nie chce mi sie demontować:P.

Co do cyrkulacji to rzeczywiście komp jest w wnęce koło biurka więc super przewiewu też nie ma. Obroty wentylatora, średnio przy grach nie wchodzi powyżej 1050 obrotów, więc do maxa (chyba ok 1280-1300 jak pamiętam) jeszcze mu brakuje, pewnie jakbym podkręcił wyżej to by temperatura też zjechała, no ale po co przerywać ciszę :P

Podawałeś wynik przy obciążeniu OCCT bez oc i tu yasya w moim teście miała o ok 3-4 stopnie mniej :D

Natomiast nie wiem why ta temp podczas grania jest niepokojąca?:)

Mugen jest jak najbardziej okej i też się nad nim zastanawiałem, ale po prostu wybrałem yasya bo mi się nie chciało bawić ze śrubkami tylko miało być very easy, a jak na chłodzenie very easy to wydaje mi się, że wyniki są zadowalające

Te 52 stopnie, to nie na moim komputerze, tylko tym, gdzie chce chłodzenie wymienić (cała sytuacja opisana powyżej). Z tym niepokojąca, to tak mi się napisało i jest jak najbardziej ok.
Link to post
Share on other sites
  • 10 miesięcy temu...

Może się komuś przyda:

Mój procek to i5 760 2,8 Ghz podkręcony do 4Ghz. Cooler Scythe Yasya ustawiony w spoczynku na 850 obr/min.

Po 1,5h w Prime95 temperatura dobiła do 53 stopni i 1320 obr/min.

Początkowo temperatury mialem większe o dobre 15 st, ale zdjąłem radiator i dowaliłem trochę więcej pasty - efekt drastyczny jak widać.

Użyłem dołączonej pasty.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...