Skocz do zawartości

cooler do Phenoma II x4 955 BE


Recommended Posts

Witam,

potrzebuję zmienić chłodzenie na procesorze AMD Phenom II x4 955 BE,

obecnie używam de facto od momentu instalacji to jest ok 2 tygodni coolera boxowego i powiem szczerze, że jest to total masakra, tzn temperatury trzyma ładnie nawet, bo na pulpicie, przegladarka itd to jest ok 30 stopni, a w stresie nie przekracza 48 C (gry). Procek nie kręcony:)

Temp mogą być chyba....no ale....ale ten boxowy wiatrak, aby zrobić utrzymać taką temperaturę na stresie to osiąga 4000-4500 obrotów!!!, a to już jest total suszara i w całym pokoju to słychac, masakra.

Prosiłbym o pomoc, coś co łatwo zamontować najlepiej mnie interesuję ;) jestem noob jeżeli chodzi o chłodzenie procka. Plus do tego jaką pastę dobrać. Jestem wkurzony bo grafa i zasiłka chodzi ciucho, kable - porządek.

 

Cena chłodzenia na procka do 150pln pliz, no i coś co mi upchnie się w obudowę moją i z chłodzeniem na płycie nie będzie kolidowało.

 

-Obudowa Thermaltake Soprano + 2 wiatraki 120mm (cicho chodzą:P

-Zasiłak Tagan SuperRock II u33 550w (nie przekracza 1200 obrotów)

-Płyta główna GA-MA790X-UD3P (byle chłodzenie procka nie kolidowało z radiatorami na mostku płn i sekcji zasilania:)

-Ram niski 2x2gb Geil BD (bez radiatorów)

 

Będę wdzięczny za info. Dzięki.

Link to post
Share on other sites

jestem noob jeżeli chodzi o chłodzenie procka

Czyli cooler bez backblate, bez konieczności wyjmowania płyty głównej. ;)

 

Pasta Arctic Silver 5 lub Zalman STG-1/2, lub Arctic Cooling MX-2.

 

http://pclab.pl/art38203.html

Zapoznaj się z tym testem. Coś na pewno Cię zainteresuje.

 

Na szybko poleciłbym Arctic Cooling Freezer Xtreme i Pentagram Karakorum.

 

Radiatorami na płycie nie masz się co przejmować, są bardzo drobne. :P

 

Edit: Inni byli szybsi, ale Mugen II nie jest chłodzeniem bardzo łatwym w montażu...

Link to post
Share on other sites

Da radę go zamontować bez zbędnego odkręcania płyty?

 

I noobowskie pytanie- na boxowym była pasta (plaster fabryczny), tutaj na tym AC też jest naniesiona pasta, jak odkręce boxowego - to czy będę musiał czyścić procka -chodzi ok 2 tygodni niecałych od nowości, pytam się bo nie chcę czegoś spartaczyć ;)

Link to post
Share on other sites

I noobowskie pytanie- na boxowym była pasta (plaster fabryczny), tutaj na tym AC też jest naniesiona pasta, jak odkręce boxowego - to czy będę musiał czyścić procka -chodzi ok 2 tygodni niecałych od nowości, pytam się bo nie chcę czegoś spartaczyć

Ściągasz pastę z procesora np. wacikiem, po czym czyścisz go dokładnie następnym wacikiem nasączonym np. spirytusem.

Link to post
Share on other sites

Ktoś mi polecił wydać parę złotych więcej i zainwestować w coś takiego:

Scythe Yasya

http://www.scythe-eu.com/en/products/cp ... yasya.html

 

albo

Zalman CNPS10x Quiet

http://www.zalman.com/eng/product/Produ ... sp?Idx=355

 

Generalnie obie wersje dla leniwych pod am2/am3 - nie wymagają demontażu, tylko mocuje się na oryginalnej ramce.

Jeżeli chodzi o Zalmana to ma dobre opinie i ładnie wychodził w testach,

jeżeli chodzi o Scythe to jest to nowość, ale cenowo powyżej MugenaII więc może jakościowo wychodzić podobnie.

Co sądzicie?

Link to post
Share on other sites

No coolerki ciekawe, aczkolwiek tego Auras nigdzie nie znajduję do kupienia, a ten CM TX3 to go niektóre testy zjeżdżają :S, chyba pójdę w stronę tego Scythe Yasya, chociaż się tak zastanawiam czy wejdzie bo on ma 159mm wysokości, mierzyłem i od pcb mobo mam dokładnie 176mm minus coś na procesor trzeba policzyć ile może mieć procek z socketem płyta MA790X-UD3P,? z 7-8mm ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...