Skocz do zawartości

Zakup nowego komputera (w 2 'partach') + pytanie o sli/1gpu


Recommended Posts

Zastosowanie komputera : gry, pozniej stream

Maksymalna kwota : ~3500

Których części potrzebuję : buda

Czy będę podkręcać sprzęt? : tak, po kupnie chłodzenia

Rozdzielczość mojego monitora : 1240x1080, planuje zakup nowego FHD

Specjalne wymagania : potrzebuje komputera, który wystarczy na długo (3 lata min.)

Części z poprzedniego komputera : Dysk HDD

Własna propozycja zestawu :

 

Procesor Intel CORE I5-4670K

Zasilacz SilentiumPC Deus 500W (mocniejszy w przypadku SLI)

Pamięć Patriot DDR3 Patriot 8GB PC1600

Karta graficzna MSI GTX 770 (MSI/Gigabyte 760 w przypadku SLI)

Płyta główna MSI Z87-G43

Witam, mam zamiar kupić komputer, sprzedając poprzedni. Na chwile obecną mam około 600zł + kasa ze starego komputera (planuje sprzedać za około 800zł), mało, ale w listopadzie mam 18, więc kasa wpadnie, co juz jest ustalone i zaplanowane.

Teraz mam zamiar wziąć komputer na raty, w 'okrojonej' wersji, tzn: 

 

- brak chłodzenia na procka (zostawić boxowe i nie podkręcać narazie)

- 1 karta graficzna (w przypadku planowanego SLI, druga pozniej)

- brak systemowego SSD (pozniej dokupie i przeinstaluje system)

 

Części, które planuje później dokupić:

- Dysk SSD Plextor (PX-128M5S)

- chłodzenie CPU Thermalright HR-02 - Macho - Black White

- w przypadku SLI, druga karta

 

Teraz mam kilka pytań:

- czy ten zestaw jest złożony dość dobrze, w perspektywie tego, że chce miec komputer na przynajmniej 3 lata?

- wiem jak to jest w przypadku SLI 760 do 1 770, wiem że SLI ma większą wydajność do około 40% (w zależności od gry) ale nie wiem czy SLI tez tak dobrze sobie radzi w przypadku 2 monitorów, z których tylko 1 będzie HD, 2 zostaje stary, oraz nie wiem czy SLI będzie się miało dobrze, gdybym chciał odpalić streama

- w perspektywie czasu, za ok. 3 lata, gdy zestaw bedzie trzeba zmodernizować, SLI trzebaby wymienić całe, a do 770, dokupić drugą kartę, więc tutaj 1 GPU wypada lepiej od SLI, czy tylko tak mi się wydaje?

- do SLI potrzebny będzie lepszy zasilacz, myślałem nad Zasilacz XFX Core 750W 135mm 80+ SLI PSU, dodatkowo pomyślałbym wtedy o kupieniu innej płyty głównej, mianowicie: Płyta główna MSI Z87-G45, czy te wybory będą dobre?

Edytowane przez bzyku95
Link to post
Share on other sites

Reprezentujesz absolutnie błędne myślenie...

 

-na 3 lata nie starczy Ci żaden konfig jeśli myślisz o graniu w najnowsze gry w fullhd, ten rynek postępuje bardzo szybko. topowa karta graficzna z przed 3,5 roku (gtx 285) nie jest już w stanie uruchomić Crysis 3

 

-760 w sli to bardzo mocna konfiguracja, ale gdy zabraknie jej mocy - to również 770 w sli będą już zbyt słabe, więc branie teraz jakiegoś tam układu i łudzenie się że za 3 lata to się dokupi drugi taki sam jest bez sensu

 

-sli to nie tylko mocniejszy zasilacz i płyta je wspierająca, to także konieczność zapewnienia lepszej wentylacji obudowy - tutaj rekomendowane coś w stylu corsair 500r

Link to post
Share on other sites

W takim razie mysle, że teraz kupie zestaw poniżej, a później dokupie SSD, lepsze chłodzenie i 2 karte (taką samą):

 

Obudowa Corsair Carbide 500R

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 760 OC

Procesor Intel CORE I5-4670K

Płyta główna MSI Z87-G45 Gaming

Pamięć Crucial Ballistix 8GB

(dysk swój)

Zasilacz XFX XXX Edition Pro Modularny 80Plus Bronze - 650W

Samsung DVD-REC SAMSUNG SH-224BB SATA CZARNY BULK

 

Jeżeli ktoś z ekspertów do SLI poleciłby mi i5 3570k + jakas płyta główna do tego, to też mogłbym rozważyć, ponieważ z tego co się orientuje 3570k podkręcony ma mniejsze temperatury, a to lepiej wpłynęłoby na SLI.

Edytowane przez bzyku95
Link to post
Share on other sites

Więc w przypadku ivy mobo pozostaje podobne, tylko inny chipset i podstawka- Z77a-G45.

 

Kupowanie drozszych plyt glownych... nie ma sensu dla typowego domowego gracza. Pozwala ona na prkatycznie takie samo oc jak inne modele. Sli oczywiscie zrobisz.

 

P.s- zrobilem dokladnie tak samo jak ty zamierzasz i oparlem zestaw o ivy. Kupowane miesiac temu ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...